“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Житлове право

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 18 ...16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Наступна>> 
Автор: Ольга, Львів2011-07-15 17:32:40
Доброго дня!Ми живемо у відомчому гуртожитку (сім"я з 3-х чоловік), гуртожиток передається у комунальну власність. Займаємо кімнату на 3-койкомісця вже 26 рік і оплачуємо за трьох. Прописаний тільки чоловік. Тепер нам обіцяють після передачі приватизацію кімнати. Чи маємо ми право претендувати ще на одну кімнату,якщо у 1986 році чоловік був у відрядженні у Києві у депо Дарниця, де були поїздки у 30-кілометрову зону і ми у 1998 усиновили дитину (зараз йому 13 років). Взагалі,які ми маємо права і пільги,як сім'я усиновителів. Дякую.
Претендувати на ще одну кімнату в гуртожитку Ви не маєте права, тому що кімната розрахована на три койки місця. А от коли буде передано гуртожиток у комунальну власність, то Ви як сім'я, що потребує поліпшення житлових умов, яка перебуває на квартирному обліку, маєте право подати заяву до районної ради (до якої перейде даний гуртожиток) про виділення додаткової кімнати (якщо Ви знаєте, що є вільні). Так-як на одну особу не в гуртожитку має припадати у містах не менше 13,65 кв. м. у відповідності до ст. 47 Житлового кодексу України.

Замовляйте юридичні послуги по Києву та області. Перелік юридичних послуг та телефони дивіться на сторінці юридичні послуги.

Професійна консультація адвоката, підготовка позовних заяв та скарг, захист інтересів клієнта в суді. Тел. (044) 221-55-41; (067) 917-85-56;(099) 436-21-72.
Автор: Олег, Чернігів2011-07-18 18:45:45
Здравствуйте ! Посоветуйте ,что делать в такой ситуации? Брат (безответственная личность) взял 4-ре товарных кредита на общую сумму 8000 грн (без требований справки о доходах) с большой отсрочкой по выплате.При этом не где не работает и ведёт аморальный образ жизни.По кредитам не платит и отказывается платить. При этом прописан в одной квартире с нами, но живет не по месту прописки. Вопрос: как привести его к ответственности, что бы это не затронуло других членов семьи и правда ,что при этом долг ложится на членов семьи по месту прописки при не погашении кредита? Коллекторы звонят на наш адрес о требовании погашения долга, взыскании и аресте квартиры и материальных ценностей при их не погашении. Хотя брат не имеет ни чего из материальных средств по адресу прописки? И что сделать, что бы он наверняка попал в "чёрный список" ? И возможен ли арест на пенсии родителей при не погашении долга?
Вам просто напросто потрібно нікого не впускати описувати майно, говорячи, що він тут не живе і майна його не має. А брата випишіть через суд. Ми можемо вислати зразок позову та перелік необхідних документів, деталі по телефону. Запитайте Володимира Васильовича.
Адвокат по сімейним та господарським справам. Надання юридичних консультацій при дтп, спадкуванні майна, цивільним справам та ін. Представництво в суді. Контакти на сторінці юридичні послуги
Автор: Artur, За межами України2011-07-18 19:19:21
Доброго дня! На вул Центральній під номером 35 розташований житловий будинок на 2 квартири. До 1990 року даний будинок перебував у комунальній власності місцевих рад. У 1990 році власник однієї половини будинку (1 квартири) приватизовує її шляхом викупу у місцевих рад як 48/100 житлового будинку № 35. Був оформлений договір купівлі-продажу, але не був зареєстрований в БТІ. У 1996 році власник квартири № 2 приватизовує належну йому частку будинку як Квартиру № 2. У даний час власник 48/100 житлового будинку помер, залишивши заповіт на онучку. В даний час розпочали процедуру визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку. Однак, проконсультувавшись у нотаріуса стало відомо, що у випадку продажу 48/100 житлового будинку необхідно буде власник інших 52/100 будику № 35. Однак такої особи немає, оскільки є власник КВАРТИРИ № 2 у будинку №35 (окремий житловий об\"єкт). Крім того, БТІ оформило технічний паспорт як на 48/100 ЖИТЛОВОГО БУДИНУ. Таким чином, суд визнає право власності на 48/100 житлового будинку № 35, БТІ зареєструє за рішенням суду 48/100 Житлового будинку № 35 иі все... Нотаріус не оформить договір купівлі-продажу, оскільки відсутній власник 52/100 житлового будинку, а намість нього є всласник КВАРТИРИ №2. Коло замкнулось... З чого почати? Як вийти із ситуації? Дякую
Спочатку зверніться до балансоутримувача не приватизованої частки.
Адвокат по сімейним та господарським справам. Надання юридичних консультацій при дтп, спадкуванні майна, цивільним справам та ін. Представництво в суді. Контакти на сторінці юридичні послуги
Автор: Анна, АР Крим2011-07-29 01:20:50
Ребёнок сразу после рождения в 1999г.был зарегистрирован и занесён в лицевой счёт по месту проживания его матери в приватиз.кв.ре(она собственница).В декабре 2002г.ребёнка вписали в лицевой счёт по месту прописки отца гос.кв.ру.(без права на проживание и жил.площадь т.е ребёнок не занесён в форму16).В 2009г.мама перерегистрировала(перепрописала) своего сына в другую свою приват.кв.ру.где он также вписан в лицевой счёт(выписав его из своей первой кв.ры).В январе 2011г.отец ребёнка умер,теперь его мать требует часть нашей кв.ры если мы захотим еёприватизировать т.к ребёнок вписан в наш лицевой счёт.Имеет ли она на это право?На основании каких законов я могу исключить ребёнка из нашего лицевого счёта?Потомучто наш Ялтинский суд отказался его выписывать на основании такого решения:Цитата из решения суда:Так как отец ребёнка умер,то его право на приватизацию квартиры осталось не реализованным.После смерти отца его сын имеет право на наследство,в том числе и право на участие в приватизации квартиры.Законом не предусмотрен порядок позбавлення неполнолетнего ребёнка в участии в приватизации квартиры путём исключения его из лицевого счёта на квартиру. Хотя мы предоставили суду документы того,что мать этого ребёнка является собственницей двух квартир в одной из которых этот ребёнок зарегистрирован и внесён в лицевой счёт.
Да это пробел в законодавстве, но Вы в этой ситуации законным путём ни чего не добьётесь.
Закажите юридические услуги по Киеву и области. Перечень юридических услуг и телефоны смотрите на странице юридические услуги
Автор: Надія, Тернопіль2011-07-31 09:06:46
Хочу розлучитись з чоловіком, але зараз йде приватизація відомчої квартири, яку отримав чоловік.Чи можу я подати на розлучення до приватизації, чи треба чекати на приватизацію. В мене 2 дітей: старшій- 19, меншій-6. Старша дочка навчається заочно, але ніде не працює. Як подати на аліменти, чи буде чоловік допомагати в сплаті за навчання( раніше платив 1 раз-він, 1 раз -я,а тепер не хоче).Діти народжені в шлюбі.Чоловік не допомагає, проживаємо разом в 2-кімнатній квартирі, для її облаштування я їздила закордон і заробила гроші.Чоловік хоче продати після приватизації квартиру і гроші поділити порівну.Як мені діяти в даний момент я без роботи.Буду вдячна за допомогу.
Позовну заяву про стягнення заборгованості по сплаті аліментів та призначення аліментів подавайте зараз, перебуваючи навіть в шлюбі ви маєте на це право. А розлучатись не обов'язково, адже Вам завтра не потрібно виходити заміж за іншого, так Ви будете мати право на 1/2 від приватизованої квартири, також було б не погано в приватизацію записати і дітей.
Професійна консультація адвоката, підготовка позовних заяв та скарг, захист інтересів клієнта в суді. Тел. (044) 221-55-41, (067) 917-85-56, (099) 436-21-72
Автор: Світлана, Херсон2011-07-31 19:23:27
У жовтні 2010 року я отримала житло (будинок) за програмою \"Вчитель\". Мені нещодавно селищна рада видала ордер на будинок і змушує приватизувати його. Я до отримання житла проживала у квартирі батьків, тому під час приватизації квартири я використала свій приватизаційний чек в обсязі 17,5 кв.м. Тепер мене змушують приватизувати будинок, який я отримала за програмою \"Вчитель\" на 13-річного сина. Підкажіть, будь ласка, які є варіанти у даній ситуації? Чи можу я відмовитися від частки у маминій квартирі і приватизувати будинок на себе? Чи, можливо, можу використати решту від норми приватизаційного чеку? Дякую!
Найкращим варіантом буде приватизувати на сина, звісно, якщо Ви не збираєтесь найближчим часом продавати цю нерухомість.
Адвокат по сімейним та господарським справам. Надання юридичних консультацій при дтп, спадкуванні майна, цивільним справам та ін. Представництво в суді. Контакти на сторінці юридичні послуги
Автор: Ольга, Суми2011-08-02 15:17:29
У січні 2011 року у нас сгорів будинок. Ми залишилися на вулиці без світла, тепла та води. Дім не придатний до проживання. Іншого житла немає. Причина-підпал. Своїх коштів на відбудову немає. Звернулися до РДА за матеріальною допомогою. Чиновники нам відмовляють мотивуючи це тим, що наша пожежа не відноситься до надзвичайної ситуації (немає трьох загиблих). Будь ласка, дайте відповідь, чи є наша пожежа надзвичайною ситуацією техногенного характеру?
Хоч Ваша ситуація не є надзвичайною ситуацією техногенного характеру, але Ви маєте право на допомогу від Держави. Тому бийте в усі дзвони, не опускайте руки (зверніться із своєю проблемою на телебачення, газети, зверненням до обласної РДА, Президента, Прокуратури).
Адвокат по сімейним та господарським справам. Надання юридичних консультацій при дтп, спадкуванні майна, цивільним справам та ін. Представництво в суді. Контакти на сторінці юридичні послуги
Автор: Валенина, Дніпропетровськ2011-08-03 00:32:40
мне 45 лет В 2001 г хазяйка дома не поставив меня
в известность выписала меня с несовершеннолетним
ребенком из паспортного стола с заявлением что я в доме не прожываю закконо ето?
Это вполне законно если Вы действительно не жили в доме, зачем же ей платить комунальные услуги еще за двоих. И мы можем предположить, что на суде Вас не было, было вынесено решение или судебный приказ, заочно. Если так, то Вы имеете его право обжаловать опять же таки через суд.
Закажите юридические услуги по Киеву и области. Перечень юридических услуг и телефоны смотрите на странице юридические услуги
Автор: Наталья, Харків2011-08-03 20:05:21
Здравствуйте! Помогите, пожалуйста, разобраться.
Вчера пришла домой после работы и обнаружила, что мои соседи установили кондиционер под окном детской комнаты моей квартиры! Когда я пришла к ним с претензиями о том, почему они поставили кондиционер на стене моей квартиры, да еще без моего ведома, они заявили что, во-первых, наружная часть стен моей квартиры является не моей собственностью, а общественной. Во-вторых, им некуда было больше поставить!
Действительно, для расположения комнат их 2-х комнатной квартиры установить кондиционер очень сложно. С одной стороны дома у них одна гостевая комната с большим балконом, занимающим абсолютно всю площадь наружной стены этой комнаты.Поэтому никто с этой стороны кондиционер не ставит (только они поставили его на стене моей комнаты). Прилагаю ссылку на фото (второй кондиционер сбоку мой): http://s016.radikal.ru/i334/1108/22/7453b8182b8a.jpg
Все хозяева таких 2-х комнатных квартир ставят свои кондиционеры на другой стороне дома, но это намного дороже, т.к. приходится тянуть трубы через полквартиры. А мои соседи недавно еще и утеплили свои наружные стены с той стороны поэтому не хотели их нарушать: http://s59.radikal.ru/i163/1108/77/7915f6b04b1b.jpg
У меня 3-х комнатная квартира (зеркальная соседской + еще одна, та самая комната, разделяющая нас), поэтому мне легче, и я установила кондиционер на стене этой комнаты. Теперь у меня на одной стене два кондиционера – мой и соседский, а комната детская (в ней живет дочка-школьница).
Подскажите, пожалуйста, является ли наружная часть стен моей приватизированной квартиры моей собственностью и должны ли были соседи попросить разрешения установить кондиционер на ней?
Если да, скажите, пожалуйста, куда мне обратиться, чтобы их заставили переставить кондиционер на их территорию.
Заранее большое спасибо за ответ!
Сусіди не праві, по плану квартири і по вихідним лініям дана несуща стіна належить до Вашої квартири. Якби, зовнішні стіни квартир не належали власникам, то при утеплені таких стін теж потрібно було отримувати дозволи у організації, яка є баласоутримувачем. Тому, зверніться із заявою до міліції, скаргою до прокуратури та можете подати позов до суду, але радимо спершу про свої наміри попередити сусідів, можливо і знайдете компроміс. Адже, поганий мир краще хорошої війни.
Адвокат по сімейним та господарським справам. Надання юридичних консультацій при дтп, спадкуванні майна, цивільним справам та ін. Представництво в суді. Контакти на сторінці юридичні послуги
Автор: Евгений, Київ2011-08-03 23:19:54
Собираюсь разводиться с женой и произвести раздел совместного имущества. В добровольном порядке не получаеться, Ж хочет оставить себе ВСЕ. Будучи со мной в браке, Ж приватизировала 3-х комнатную квартиру на себя, ребенка и свою мать в равных долях, я не участвовал, только зарегистрирован по этому адресу. Могу ли я при разделе имущества использовать как аргумент Закон України від 11 січня 2011 року N 2913-VI и претендовать на половину доли жены? Юристы толкуют нижеуказанный Закон по-разному, подскажите, пожалуйста, может уже был прецедент?.

З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про внесення зміни до статті 61 Сімейного
кодексу України щодо об’єктів права спільної
сумісної власності подружжя


Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Статтю 61 Сімейного кодексу України ( 2947-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 21-22, ст. 135) доповнити частиною п’ятою такого змісту:

"5. Об’єктом права спільної сумісної власності подружжя є житло, набуте одним із подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду, та земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, у тому числі приватизації".

2. Цей Закон набирає чинності через десять днів з дня його опублікування.


Президент України В.ЯНУКОВИЧ

м. Київ, 11 січня 2011 року
N 2913-VI
Ви дійсно маєте право на 1/2 частки дружини, але усі юридичні факти прийдеться доводити у суді. Тому радимо звернутись до наших фахівців в галузі права.
Надаємо юридичні послуги та косультації. Можливий виїзд адвоката по Києву та Україні. Контакти на сторінці юридичних послуг
Сторінки:  << Попередня 18 ...16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Наступна>>