“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Житлове право

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 18 ...13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Наступна>> 
Автор: Ірина2011-04-19 17:06:00
Доброго дня! Мої батьки-пенсіонери оформили житлову субсидію на квартиру в якій вони зараз проживають вдвох.Дайте,будь ласка,відповідь,чи зможуть їхні дітипродати цю квартиру без перешкод в майбутньому(як спадкоємці)? Чи будуть вимагати відповідні органи повернення цих субсидій назад державі в грошовому еквіваленті від нас з братом, якщо після смерті батьків(не дай Бог)ми вирішимо продати житло своїх батьків? Буду вдячна за відповідь
Ніхто нічого вимагати за нарахування субсидії в майбутньому не має законного права!!!!
Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів….
Автор: Олег2011-04-21 10:14:31
Чи дозволяється законом реалізувати другу чергу забудови після відчуження першої черги?
Питання не зовсім зрозуміле надайте роз'яснення? Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”.
Автор: Леонід2011-04-26 09:08:11
Добрий день.У нас винекла заборгованість за комунальні послуги перед ТОВ Коменергою. Договір з ТОВ Коменерго ми не підписували,бо коли Коменерго брало обов`язки колишнього ЖКХ ми не мешкали в квартирі.Зараз ТОВ Коменергобезпопередження передало розгляд нашої заборгованості в колекторське ТОВ Укрфінанси,яке хоче примусово стянути борг в судовому порядку.Запитання: чі є дійсною наша заборгованість? Чі є правовими дії ТОВ Укрфінанси та Коменерго? Мої подальші дії?
Практика показує, під час слухань схожих справ у судах, судом приймається до уваги той факт, що споживач комунальних послуг, який не має договору із постачальником послуг, але впродовж тривалого терміну сплачував за надані йому послуги, тим самим визнав договір, який був підписаний між попереднім власником або балансоутримувачем.
Щодо стягнення боргу у судовому порядку то це цілком можливо, за умови, якщо у Вас не буде досвідченого юриста, який розіб'є їхні доводи в пух і прах, і в кінцевому випадку в позові просто буде відмовлено на підставі ст. 60 ЦПК України.
Для більш детальної інформації нашим фахівцям в галузі права об'єднання "ЗАХИСТ ПРАВА" потрібно ознайомитись детально із наявними у Вас на руках документами, по даній справі.
Автор: Людмила, Київ2011-04-30 10:20:23
Доброго дня підскажіть, яким законодавством регулюється спільна часткова власність на домоволодіння та земельну ділянку? Завчасно дякую.
Людмило, дякуємо за запитаня.
Відповідно до ст. 361 Цивільного кодексу України (надалі ЦК України) співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності.
Згідно з ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
У відповідності до ст. 120 Земельного кодексу України (надалі ЗК України) при переході права власності на будівлі та споруди до фізичних осіб до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій знаходяться будівлі або споруди.
Пунктом 4 ст. 121 ЗК України, передбачено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, у містах - не більше 0,10 гектара.
У відповідності до ч. 4 ст. ст. 357 Цивільного Кодексу України співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності.
П. 12. Постанови Пленуму Верховного Суду України N 7, 04.10.1991р. «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» визначено, що при розгляді спорів між учасниками спільної часткової власності на жилий будинок про зміну часток суди повинні враховувати, що такі вимоги можуть бути задоволені, якщо учасник спільної власності збільшить в ньому за свій рахунок корисну площу будинку (жилих і підсобних його приміщень) шляхом прибудови, надбудови або перебудови, проведеної з дозволу виконкому місцевої Ради і за згодою решти учасників спільної власності.
Відповідно до ч. 3 ст. 42 Земельного Кодексу України порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками, а ч. 1 ст. 88 ЗК України чітко передбачає, що володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільні часткові власності, здійснюється за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди – у судовому порядку.
Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Алена, Київ2011-05-04 18:15:38
Могут ли только прописанные жильцы приватизированной квартиры претендовать на право собственности квартиры по истечению 2-х и более лет прописки?
Олена запитання цілком безглузде. Тому що коли квартира є приватизованою то у свідоцтві про приватизацію уже вказані особи та їх частки, які є власниками даної квартири. Реєстрація у приватизовані квартирі не відіграє ніякої ролі.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Олександра, Київ2011-05-06 09:36:49
Добрий день. В мене таке запитання. Мій батько отримав квартиру в колгоспі коли в нього була сім"я. Після розвалу колгоспу квартиру він приватизував. Чи маю я право подати до суду на продаж квартири і розподіл коштів від продажу?
Олександра, коли квартира уже приватизовна то уже буде дуже важко через суд довести, що ви претендуєте на якусь частку. Звісно ж спробувати можна, але мало вірогідно, що суд визнає свідоцтво про приватизацію будинку не законним і зобовяже відділ приватизації нерухомого майна його змінити у відповідності рішення.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Арина, Луцьк2011-05-12 19:51:56
Добрый вечер! Интересует вопрос о регистрации. Скажите пожалуйста, можно сделать временную регистрацию на год, если я гражданка Армении и что для этого нужно?
Арино дякуємо за запитання.
Реєстрація громадян в Україні проводиться у відповідності до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” № 1382-ІV від 11 грудня 2003 року. Дія цього Закону поширюється на громадян України, а також на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, відповідно до їх прав та свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
У визначенні термінів визначено: Реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації;
Довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи. Статтею 5 даного Закону України визначено, що законними підставами перебування на території України є:
для громадян України - належність до громадянства України; для іноземців та осіб без громадянства - реєстрація на території України паспортного документа або наявність посвідки на постійне або тимчасове проживання в Україні, або документів, що посвідчують отримання статусу біженця чи притулку в Україні.
Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання
. Для реєстрації особа подає:
- письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку; - паспортний документ. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання;
- квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;
- два примірники талона зняття з реєстрації.
Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.
Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи.
Зразки заяви та інших документів, необхідних для реєстрації місця проживання особи, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстроване їх місце проживання, і які мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за рішенням суду, або призиваються на дійсну військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов’язані зареєструвати місце перебування. Реєстрація місця проживання громадян України, які проживають за межами України, здійснюється в установленому порядку консульськими установами України за кордоном або дипломатичними представництвами.
Надання відомостей про місце проживання особи та її персональні дані здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, або за згодою самої особи.
При зміні місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження органу реєстрації, особа, яка зареєструвала місце проживання, або її законний представник повинні письмово повідомити про це відповідний орган реєстрації протягом семи днів (ст. 6 вищезазначеного Закону України).
Реєстрація місця перебування здійснюється за заявою особи, яка зобов’язана подати її протягом семи днів після прибуття в місце перебування.
При реєстрації місця перебування особи інформація про неї повідомляється до органу реєстрації за місцем проживання особи (ст 8 вищезазначеного Закону України).

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Людмила, Луганськ2011-05-13 09:07:28
Ситуація за якою я звертаюсь така:
Коли я звернулась до міської організації, що здійснює водопостачання на звірку розрахунків, то виявила, що на мій рахунок була нарахована заборгованістьу сумі 245 грн за те, що я своєчасно не передавала показники лічильника по воді тому 2009 та 2010 роках, коли збільшувалися тарифи на воду вони весь рік по оплати нараховували самі по новим тарифам, а саме збільшеним.
Оплата весь час до підвищення тарифів і після здійснювалась своєчасно і поступала на їх рахунок. Якщо за 2010 рік вони зняли копію квитанцій та дали написати заяву на зняття заборгованості, то за 2009 рік і слухати нічого не хочуть. Як було сказано: що ніяких перерахунків не будемо робити, хоча по квитанціям можна встановити правильність сплати за послуги. І така вказівка нібито була надана мером міста.
Питання. Чому при заборгованостях в бік організаціїї постачальника послуг усі заборгованості беруться за 3 роки і більше до сплати, а коли потрібно вернути громадянину при наявності документів на правильну сплату послуг це не робиться.
Чи мають право служби водопостачання робити такі дорахування по вартості води не враховуючи фактичної сплати послуг та при звірці ігнорувати фактичну сплату. Договір на надання послуг та умови надання послуг відсутні, ця організація зі мною не має і не тільки зі мною.
Спочатку зверніться до Керівництва водопостачальної компанії з відповідною заявою про надання роз'яснень з яких причин та на яких законних підставах вони відмовляються здійснювати пререрахунок.Долучіть до заяви в додатках копії платіжних документів, які підтверджують сплату. Заяву подайте через канцелярію із обов'язковою відміткою на Вашому екзеплярі вхідного номера по журналу та штампу підприємства. Якщо заяву категорично відмовляються приймати надішліть її за допомогою поштового зв'язку, цінним листом з описом та повідомленням.
Це потрібно зробити на випадок того, якщо водопостачальна компанія місячний термін, як цього вимагає ст. 20 Закону про звернення громадян та закріплене право ст. 3 Закону України про доступ до публічної інформації, не надасть вмотивованої відповіді то у Вас залишиться для суду підтвердження того, що було здійснене відповідне звернення зі спірного питання.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Олена, Харків2011-05-19 21:27:47
Доброго времени суток! Я вышла замужем за вдовцагораздо старше себя. Проживаем в квартире, которая была приобретена мужем в предыдущем браке и подарена (договор дарения без оговорок)взрослому сыну от этого брака еще при жизни первой жены. На сегодняшни день и я и муж прописаны в этой квартире. Какие у меня будут права после смерти (дай Бог здоровья) мужа? Смогу ли я остатьсяздесь жить, и как можно заранее подстраховаться? Заранее спасибо.
Олено, дякуємо за запитання.
Так-як, квартира подарована, то навіть якщо Ви там зареєстровані то це нічого не змінить і після смерті чоловіка, син просто може попросити звільнити його власність. Можливо відізвати договір дарування і розірвати його, або просіть щоб Вам купили нове помешкання, яке буде оформлене на Вас.
Звертайтесь за практичною допомогою, і наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Юлія, Тернопіль2011-05-25 11:12:53
Допоможіть вирішити проблему - в під"їзді житлового будинку живе бездомна великого розміру собака, яка починає себе поводити агресивно по відношенню до мешканців ( які її постійно підгодовують)та інших людей, які заходять на територію будинку - собака кусає, нападає,не дає пройти. Я турбуюсь за життя своєї родини, особливо малолітніх дітей, адже ми часто буваємо в цьому під"їзді, оскільки там проживає моя мама. Куди звернутися, щоб хтось забрав цю собаку назавжди? Служба відлову цього робити не хоче, мотивуючи відсутністю в місті притулку для тварин постійного утримання. Дякую.
Якщо собака загрожує життю і здоров'ю громадян, працівники міліції у відподності до Закону України "Про міліцію", ст. 15, мають право застосувати табельну вогнепальну зброю для знешкодження тварини. Тому радимо звернутись до районного управління міліції щодо загрози з боку тварини життю і здоров'ю.
Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Сторінки:  << Попередня 18 ...13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Наступна>>