“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Житлове право

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Вікторія, Тернопіль2016-01-06 00:08:22
Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, віднайти вірне правове вирішення наступної проблеми. Живемо у приватному будинку, сусіди через паркан встановили твердопаливний котел і від продуктів згоряння стоїть жахливий їдкий смердючий дим. Він проникає в нашу хату, ми не можемо провітрювати, сушити одяг на вулиці тощо, оскільки смердить страшенно димом. Найбільше тривожать можливі наслідки для здоровя дітей! На усні скарги сусіди відповідають, що у них все в нормі - димом не чути, палять дубом. Підкажіть як правильно боротися з цією проблемою, оскільки в нас великі сумніви, що сусіди палять деревиною чи іншим дозволеним паливом.
У можливий день та час спалювання продуктів згоряння у твердопаливному котлі сусідами, Вам потрібно викликати інспекцію з управління Державної екологічної інспекції України та санепідемстанції (СЕС) для документування факту (складання акту) забруднення навколишнього середовища та взяття проб повітря на пробу шкідливонебезпечних чи токсичних речовин.
І лише після того, як у Вас будуть документальні докази того, що даний котел забруднює навколишнє середовище і висновок СЕС про шкідливі чи токсичні речовини у повітрі в момент спалювання продуктів згоряння, маєте право звернутись до суду щодо відшкодування матеріально та моральної шкоди, усунення перешкод у користуванні приватною власністю.
Автор: Наташа, Луцьк2016-01-16 14:47:33
Доброго дня! Ситуація так: квартра приватизована на 4 осіб, двоє з них - мати і її 16-річний син виписались і проживають за іншою адресою, де і прописані тепер. На даний момент в квартирі проживають(прописані) 4 особи, одина з яких неповнолітня дитина, а двоє - законні власники. Скажіть, будьте добрі, які документи слід зібрати від всіх 4 власників, коли один з них, прописаний і фактично проживаючий, хоче продати квартиру, за їх згоди.
Один із чотирьох власників не може продавати квартиру, а лише її 1/4 частину. Але для цього потрібно буде виділяти йому свою частку через суд, так-як не зрозуміло із чого складається його частка.
Наступний крок, один із співвласників звертається до інших власників (письмово)(є установлена форма) щодо наміру відчуження своєї частки з першочерговим правом викупу цієї частки.
Останній етап - відчуження своєї частки будь-яким законним способом:
- договір купівлі-продажу;
- договір дарування;
- договір міни (бартеру).
Автор: Павло, Львів2016-02-01 13:09:11
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, у мами в гуртожитку є дві кімнати, на відстані одна від одної, вони зареєстровані і приватизовані як одна квартира. Нам з дружиною і дитиною тісно в одній кімнаті, і ми плануємо продати одну кімнату, але для цього потрібно їх розділити. Підкажіть, чи можу я розділити їх на дві різні квартири,? Що для цього потрібно і куди звернутись?
Для розподілу майна (житлової площі) потрібен відповідний позов до суду щодо виділення 1/2 частини, клопотання на суді щодо проведення відповідної судової експертизи, і професійний експерт.
Автор: Леонід, Рівне2016-02-03 16:45:07
Доброго дня. Я живу з сімєю в гуртожитку офіційно з ордером більше 5-ти років і хочимо приватизувати дане житло. Але у мене в іншому районі області є стара дідова хата 30 років. Чи не буде це перешкодою при приватизації які можуть бути наслідки? Як діяти в такій ситуації? Чи крашче проводити приватизацію на дружину?Дякую.
Краще приватизацію оформити на дружину, оскільки Вам можуть відмовити. Звісно ж спочатку слід було б визначити на підставі, якого документа ви є власником будинку діда?
Автор: Ганна Павлівна, Тернопіль2016-02-09 09:54:24
Добрий день! Дайте будь-ласка пояснення,я звернулась в відділення Тернопільських районних енергомереж про приєднання елекроустановки певної потужності,з влаштуванням електролічильника і відкриттям особового рахунку так як розпочинаю будівництво.
В технічному відділі мені надали перелік документів для того щоб прийняти мою заяву
1,Копію паспорта
2.Копія ідентифікаційного коду
3.копію державного акту на приватизацію земельної ділянки або витяг із рєєстру на право власності
4.викопіювання із топографо-геодезичного плану в масштабі 1:2000
5ситуаційний план із зазначенням місця розташування ділянки від КТП
6 .повідомлення про початок будівництва.
По пунктах 4і5 звернутися в геоземсервісі ці дві довідки сказали що коштують 500грн, але в мене є технічна документаці яка була виготовлена при приватизації ділянки і там євикопіювання в потрібному масштабі
І ще в електромернжах заявили що підключення проводять в межах не менше 5квт і за кожекіловат я повинна заплатити 980грн- це 4900 крім того потрібно за свої кошти придбати лічильник ,пройти його повірку також не безкоштовно і ще придбати автомати пуску. Чи правильно їхні вимоги,ще нічого нема а вже потрібно стільки платити,дякую
Мінізувати витрати на підключення до електричних мереж Вам ніхто не забороняє. Слід зазначити, що у відповідності до п. 2.4. Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж (розділ 4) (далі – Методика), затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 12.02.2013 року № 115, вартість робіт з приєднання електроустановок замовника включає такі витрати (без ПДВ):
- прямі матеріальні витрати;
- прямі витрати на оплату праці;
- відрахування на соціальні заходи;
- витрати, пов'язані з використанням машин (механізмів);
- оплата послуг сторонніх організацій;
- витрати на відрядження;
- на інші заходи, безпосередньо пов'язані з наданням послуг з приєднання.
Також, виходячи із Правил користування електричною енергією, які затверджені Постановою НКРЕКП ВІД 31.07.1996 № 28, виходить, що дана послуга визначається між енергопостачальною організацією та замовником послуг (надалі споживачем).
Як правило енергопостачальна організація в договорі та калькуляції витрат дані витрати покладає на замовника.
Радимо ознайомитись із статтею по темі:Підключення будинку до електричних мереж
Автор: Олександр, Вінниця2016-02-13 13:36:57
Доброго дня,
Колишня дружина, яка є співвласником квартири (співвласники - я та вона), де я проживаю, вона зареєстрована за цією адресою, але проживає за іншою із іншим чоловіком, заєструвала без мого відома та узгодження на цю адресу новонароджену дитину від іншого чоловіка
Чи правомірно виконана реєстрація без узгодження із співвласником?
(Я не має бажання реєструвати на цю адресу чужих дітей так як тут вже зареєстровано четверо наших спільних)
Частиною 2 ст. 369 Цивільного кодексу України визначено, що розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх інших співвласників.
Спеціальним нормативним актом, який регулює реалізацію права власності на житло, є Житловий кодекс України.
За змістом ст. 156 ЖК України співвласник жилого будинку (квартири) вправі вселити в належне йому жиле приміщення членів своєї сім`ї за згодою всіх інших співвласників.
Але Ваша колишня дружина нікого не вселила, а лише зареєструвала, а оскільки в законі не має розмежування щодо реєстрації, то радимо Вам виписати усіх через суд, так-як не проживають більше 6 місяців, та стягнути кошти за 3 роки по комунальним послугам, якщо вони не сплачувались.
Автор: Марина, Черкаси2016-03-13 19:10:02
підскажіть будь-ласка якщо квартиру отримували чоловік з дружиною але зробили приватизацію на 4-х осіб: чоловіка, дружину, сина та доньку. донька рік назад була знята з реєстрації з даної квартири, як буде розподілена квартира між даними особами,чи має донька право на свою власність??? дякую!!!!
Реєстрація не дає право на власність, а лише право користування. Якщо квартира приватизована на чотирьох осіб, то всі чотири особи, є співвласниками квартири. Взяття чи знімання із реєстрації нічого не змінює.
Автор: Синегубова Лилия Владимировна, Запоріжжя2016-03-14 03:09:47
Якщо я являюсь власником будинку ,чи можу я виписати людину, яка проживає у цьому будинку без її відома???
Так, ви можете виписати без її згоди, звернувшись до Міграційної служби через адміністративний центр районної ради із заявою про зняття із реєстрації особи. До заяви слід долучити наступні копії документів:
- копію паспорта (1,2 та 11 сторінки); - копію ідентифікаційного коду; - копію документу, що посвідчує право власності на жиле приміщення.
В заяві також обов'язково зазначити анкетні дані, того кого маєте зняти із реєстрації.
Автор: Роман, Львів2016-03-14 23:10:16
Скажіть, В квартирі прописані я мама, тато мій син і бабуся. Бабуся по документах власниця. Но квартира неприватизована. Чи може мати якусь частку дочка бабусі. Дякую!
Бабуся не може бути власницею, якщо квартира не приватизована, скоріш за все на неї видавався ордер на вселення. Якщо подати на приватизацію, то у ній приймуть участь усі зареєстровані мешканці.
Автор: Алла, Київ2016-03-22 17:34:35
Доброго дня. У мене до ВАС наступне запитання.
Моя мама проживає в селі. Вона приватизувала землю під хатою і ту, що користується під сільське господарство. До хати була здійснена прибудова (кухня, туалет, ванна). Акт приватизації на землю у мами є, зробили новий технічний паспорт, де вказано, що зроблено самовільну прибудову. Коли отримували тех.паспорт, то нам повідомили, що можливий варіант узаконення добудови через суд. Яким чином потрібно узаконити дану прибудову?
Дякую
Підготувати позовну заяву до суду, під час слухання справи заявити судово-будівельну експертизу, тощо. Але перед цим потрібно звернутись із офіційним зверненням до БТІ, щоб була підстава звернутись до суду.
Оскільки, дана справа не є простою, радимо Вам звернутись за допомогою до наших фахівців в галузі права (адвоката / юриста в Києві), через розділ "контакти" сайту об'єднання "Захист Права".
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>