“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Житлове право

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Надія, Львів2015-11-02 15:17:53
Добрий день!
Маю таке питання.
Чоловік оформив батьківський будинок на себе цього року в серпні. Рідні його брат і сестра написали відмову. На даний час в цьому будинку проживаємо ми з чоловіком і дітьми та його брат з дружиною. Брат прописаний в цьому будинку,дружина його- ні.Чи є можливість його виписати без суду і без його згоди? І чи можна висилити його дружину?
З моральної точки зору, з огляду на Вашу розповідь, це буде не красиво, по закону власник будинку без згоди проживаючих чи зареєстрованих осіб, має право висилити чи виписати будь-кого. Дана процедура оформлюється через Міграційний відділ, міліцію та суд.
Автор: Олена, Київ2015-11-13 03:36:04
Тато перебував у першому шлюбі понад 20 років, отримав на себе квартиру де вони проживали з 1ю дружиною від підприємства де працював, може про це взяти відповідні документи з архіву підприємства. Перша дружина не мала ні родичів, ні дітей, у шлюбі дітей також не було. У 1990 одружився вдруге, але особовий рахунок всеодно був на ньому до 2003. При купівлі спільної квартири з 2ю дружиною, йому довелось передати особовий рахунок на першу дружину (через необізнаність в законах). Можливо вона приватизувала квартиру. Зараз перша дружина померла і не має ні родичів, ні інших спадкоємців. Чи має мій тато права на цю картиру? Як це довести?
По перше потрібно спочатку по адресі квартири здійснити відповідний запит через реєстр речових прав Міністерства юстиції України, потім здійснити адвокатські запити до балансоутримувача, РАЦС, реєстраціної служби та нотаріальної контори (у разі такої потреби). І як варіант подати позовну заяву до суду щодо визнання права власності на квартиру або щодо права користування.
Але це лише здогади, щоб знати напевне, потрібно перш за все зібрати інформацію, яка зазначена вище.
Тому на підставі вищевказаного зверніться за телефонами вказаними на сайті "Захист Права". Успіхів...
Автор: Ангеліна, За межами України2015-11-18 14:00:51
Доброго дня! В мене померла мати, в своїй квартирі вона проживала одна і була одна прописана. Я єдина дочка, спадкову справу вже відкрила у нотаріуса. Звернувшись до ОБТІ за техпаспортом на мамину квартиру, виявилось, що внутрішнє перепланування квартири , яке мати здійснила у 2006 р. документально до кінця не довела (проекти всі на перепланування є,висновки пожежників,СЕС позитивні, немає рішення місцевої ради). Нова викопіровка на переплановану квартиру ОБТІ теж була зроблена у 2006 р. В цій організаціїї сказали, що видадуть техпаспорт з поміткою "самовільне перепланування". Чи оформлять спадщину з таким техпаспортом, і які дані площ повинні фігурувати у договорі про прийняття спадщини ?
Так оформляйте, оскільки мама померла то не має кому юридично завершити справу. Після оформлення можливо звернутися до Департаменту архітектури і будівництва про затвердження декларації із відповідною заявою через дозвільний центр, підклавши звіт про надійність об'єкта, у відповідності до Наказу № 79 Мінрегіонбуду від 24.04.2015 року, щодо спрощеної процедури введення в експлуатацію. Але, даний наказ чинний лише до 31.12.2015 року, тому навряд чи встигнете.
Автор: Ірина, Тернопіль2015-11-23 18:24:51
Доброго дня,

З 1992 року ми з сім"єю із 4 людей проживаємо в кооперативній квартирі, батько приватизував її тільки на себе, без нашої згоди. Підкажіть будь ласка, чи мав він на те право, чи може він зняти тепер нас з державної реєстрації без нашого відома і як нам діяти в цій ситуаціх?

Заздалегідь вдячна
Якщо батько оформив кооперативну квартиру на себе, значить він сплатив усі членські (пайові) внески по ціні квартири. Звідси значить, що він є повним власником квартири, а отже може виписати усіх без їх згоди, лише малолітні діти під захистом органу опіки та піклування, тобто потрібна письмова згода цього органу. Не можна у випадку безкоштовної приватизації квартири приватизувати лише на одного, якщо зареєстровані лише четверо.
Автор: Радиш Наталія, Івано-Франківськ2015-12-01 18:27:07
Мій чоловік являється власником 13 квартири....всі документи на його матері....чи може він виписати свою дочку з квартири без матері так як вона на даний час перебуває закордоном
Спробувати можете, але скоріш за все паспортист або територіальний відділ Міграційної служби України потребує нотаріально засвідчений дозвіл матері.
Автор: Любов, Суми2015-12-04 12:35:59
Доброго дня! Допоможіть, будьласка інформацією: в 1996 році ми приватизували квартиру,загальною площею 87,1 кв.м., в якій проживало 6 чоловік-ми з чоловіком, його батьки та двоє наших дітей, на кожного було приватизовано по 14,5 кв.м..Відповідальний за квартиру був батько чоловіка.
В 1999 році чоловік отримав службове житло,житлова площа 37,9 кв. м. (ця квартира була приватизована, поки її не придбало підприємство, де працював чоловік).Через встановлений термін з квартири був знятий статус службової, вона була передана на баланс міста. Зареєстровано в ній 4 особи- ми з чоловіком, син та донька.
Батьки чоловіка померли і їх частки успадкував чоловік.
Ми хочемо приватизувати квартиру, отриману в 1999 році, нам відповіли,що ми вже використали своє право на приватизацію житла в 1996 році.
Просимо вас відповісти, чи можемо ми приватизувати квартиру, отриману в 1999 році?
Статтею 47 Житлового кодексу України чітко визначено, що Норма жилої площі в Українській РСР встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метру на одну особу. Отже, у відповідності до вищезазначеної норми, ви дійсно використали своє право на безкоштовну приватизації квартири. Але у вас є варіант щодо викупу квартири.
Автор: Марина, Ужгород2015-12-08 11:20:44
Доброго дня.В мене така ситуація:я в шлюбі 10 років проживаю у чоловіка з двома дітьми,а прописана у батьківській хаті.Тепер там живе мій тато з сестрою і чоловіком з 2 дітьми.Мої діти приписані там зі мною.У мене таке питання:Чи може моя сестра виписати мене без мого відома і чи може переписати на себе будинок без мого відома.Наперед вдячна.
Виписати дорослого члена сім'ї без його згоди може лише власник будинку (приватна власність), малолітніх дітей тільки через письмову згоду батьків та органу опіки та піклування. Щодо оформлення права власності на будинок, то власник нерухомого майна має право розпоряджатись своїм майном на власний розсуд.
Автор: Володимир, Суми2015-12-09 22:37:48
окно соседа выходит на мой двор. дом является границей участков. Я отступил от окна 50 см. и поставил ширму с солнцезащитной сетки. Сосед возражает мол ставь не меньше метра от окна Такой возможности у меня нет. декоративный полусадник . рубай все и ставь не меньше метра от окна его слова. Какие я имею права подскажите пожалуйста за ранее спасибо.
Если граница земельного участка проходит по стене дома соседа, то сосед порушил правила и ГСНУ, СНИП. Потому он не вправе что то требовать. Если же граница проходит в 1 - 1,5 м., то Вы должны отступить на это же расстояние и ставить строения, заборы не выше 2 метров. Одним словом чем выше строения к границе участков, тем дальше должно быть расстояние.
Автор: Наташа, Київ2015-12-21 10:22:20
Добрый день. Нам необходимо приватизировать комнату в общежитии, прописано три взрослых человека, ордер недавно получили. Но времени дальше собирать документы нету времени. Предоставляет ли Ваша компания такие услуги через нотариальную доверенность? (сбор всех необходимых для приватизации документов с бти, жека, ощадбанка и т.д.?) И сколько это будет стоить?
Добрый день! Чтобы с орентировать Вас о стоимости наших услуг, сначала нужно знать ответы на следующие вопросы:
- в каком районе Киева находится общежитие?;
- когда было передано на баланс города и согласно какого решения (или нужно знать, что кто то из постоянных жильцов уже приватизировал комнату)?;
- если у Вас ордер на комнату и кем выдан?;
- сколько человек прописано, есть ли малолетние дети (это для того, чтобы знать скольких людей нужно будет представлять интересы)?;
- использовали ли Вы свое право на приватизацию, если использовали то в какую сумму были использованы жилищные чеки?;
- в каком жеке на обслуживании находится общежитие?;
Это лишь ряд главных вопросов, ответы и документы на которые просим высылать на электронную почту, через раздел "контакты", там есть адрес: zahist.prava(a)gmail.com. Но не забудьте поставить собачку "@" вместо буквы а в скобках "(а)". Посколько ее поставили разработчики, чтобы на электронку вредоносные программы (боты) не забрасывали спам.
Автор: лариса, Рівне2015-12-24 00:29:56
доброго дня.дайте будь-ласка пораду.мені як багатодітній сімї (маю проблеми з житлом)сімя хоче віддати будинок безоплатно який їм перейшов у спадок 3рокі назад.але вони його і неприватизовували томущо незацікавлені у витратах і часі на це,і який їм непотрібний.як мені його прийняти?і як виробити на себе вже приватизацію якщо таке можливо.якщо можна то попорядку всі дії як це робити.дякую
Спробуйте через рішення сільської чи міської ради. В протилежному випадку оформлення по приватизації Вам доведеться взяти на себе.
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>