“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Земельні питання

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Наступна>> 
Автор: Ірина, Полтава2011-06-21 14:04:35
Я проживаю в місті в приватному секторі. В нашому дворі шість співвласників, які мають земельні ділянки для власного користування (неприватизовані) та територію загального двору. На даний момент у судовому порядку йде розподіл землі за ідеальними частками за вимогою позивачки (однієї із співласниць). Решта пять співвласників проти розподілу за ідеальними частками. Вони бажають залишити розподіл за фактичним землекористіванням, який склався вже кілька десятиліть тому і існував на момент придбання частин домоволодіння теперішніми співвласниками. Тоді ніяких претензій ні в кого не виникало і всі підписували згоду на продажчи покупку тієї чи іншої частини домоволодіння. Чи є законна підстава для захисту інтересів більшості співвласників і можливість залишити фактичне землекористування між співвласниками?
Усім співвласникам потрібно звернутись до Рай ради щодо визнання за ними власності на земельні ділянки, які перебувають у їх користуванні за фактичним розподілом. Якщо відмовлять з причин, які є не суттєвими, то сміливо визнавайте право власності через суд.

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам. Мы предоставляем качественные юридические услуги, юрист, адвокат, Киев, Украина.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Олександр Вялець, Чернігів2011-06-21 14:26:57
Отримав відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеусторою для ОСГ, пл.0,5 га за рахунок земель запасу. Цитую: "Під час розгляду Вашої заяви було виявлено, що на земельній ділянці, яку Ви маєте намір отримати у власність , розташований обєкт нерухомості, а саме колишній літній табір по відгодівлі ВРХ". Згідно ст 188 ЗКУ підставою відмови у наданні дозволу... може бути невідповідність місця розташування обєкта вимогам законів, ... генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою... охорони земель адміністративно-територіальних утворень..." В даний час ділянка не використовується, на ній збереглися пошкоджені залишки від поїлок для ВРХ. Голова сільради надала мені довідку про "відсутність забудов на цій ділянці". Чи вдасться мені подовжити розляд моєї заяви для того щоб викликати експертизу МБТІ для доведення що там немає нерухомості? Чи треба зразу позиватись до суду? На які підзаконні акти посилається райрада? Крім того повідомляю, що ця ділянка знаходится за межами населенного пункту. Як знайти власника того майна? Подати обяву в райгазету? Якщо такого власника немає? Якими документами райрада "встановила там нерухомість"? Заздалегідь дякую за відповідь.
Вони помиляються щодо об'єкта нерухомості, не є об'єктом не рухомості розвалена будівля, фундамент, який не введений в експлуатацію відповідним актом та не оцінений в БТІ з виготовленням технічного паспорта.Дерзайте далі і у Вас все вийде.

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам. Мы предоставляем качественные юридические услуги, юрист, адвокат, Киев, Украина.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Сергій, Кіровоград2011-06-21 15:36:24
Я намагаюсь оформити земельну ділянку у власнисть, за межами населеного пункту на території сілької ради, для ведення особистого селянського господарства площею 2 га. , як громадянин України. На підставі статей 112, 119 ЗКУ. Звенувся в сільку раду з заявою, відповіді не отримав. Звенувся в адмістрацію та прокуратуру відповіді отримав, але вони мене невлаштовують. Відповіді додаю. Підскажіть що мені робити, в який суд, та з яким позовом звертатись. Тому що землю можливо оформити до 2015 р., а договір аренди земель резерву та запасу спливає 2017 р.
До суду з адміністративним позовом. Звісно ж, якщо у вас є підтвердження, що Ви дійсно звертались із відповідною заявою.

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам. Мы предоставляем качественные юридические услуги, юрист, адвокат, Киев, Украина.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Роман, Луцьк2011-06-22 18:18:19
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, ми були співвласниками будинку, де кожний мав свою частку (три особи), суд ухвалив мирову угоду за моїм позовом про право власності, та зустрічними позовами решти двох співвласників, про виділ частки в натурі із спільної часткової власності. Біля вищезгаданого будинку є неприватизована земельна ділянка, яку використовують всі співвласники (кожний так звану свою частку). Тепер виникає питання чи можна приватизувати земельну ділянку до квартири? Наголошую! До квартири! Якщо можна, то чи потрібно узгоджувати межі між сусідами? Дякую. З повагою, Роман.
Приватизувати можливо за умови, якщо усі співвласники подадуть загальну заяву до відділу земельних ресурсів заяву про виділення у власність земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні. Але слід не забувати, що межі повинні бути встановлені на місцевості, тобто узгодженні між усіма сторонами та внесені до кадастрового плану. Якщо ж такої згоди не має, то встановлення порядку користування визнається через суд. Вирішення питання щодо надання у власність земельних ділянок, які перебувають у власності держави, у відповідності до Земельного Кодексу України пререгатива Районних рад. Також слід не забувати, що для міст у відповідності до ст. 121 ЗК України, встановлено розмір у 0,10 Га, для сіл 0,25 Га.

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам. Мы предоставляем качественные юридические услуги, юрист, адвокат, Киев, Украина.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Дмитрий, Луганськ2011-06-22 18:26:34
Здравствуйте.Хочу купить заброшенный земельный участок, хозяева участка живут в России. Как правильно оформить участок на себя?
Звернутись із відповідною заявою до Районної ради за місцем знаходження земельної ділянки про надання у користування земельної ділянки. А потім згодом можливо ставити питання про передачу у приватну власність, якщо рада відмовить то можна спробувати через суд.

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам. Мы предоставляем качественные юридические услуги, юрист, адвокат, Киев, Украина.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Микола Валерійович, Харків2011-06-22 21:55:59
Добрий день! Звертаюся до вас з наступного питання по факту незаконного позбавлення мене права власності. По суті справи, 26 грудня 2008 року, відповідно до заповіту, я отримав у спадщину від мого діда Чернякова Михайла Петровича земельну ділянку розміром 9,38 га. На вказану земельну ділянку уже малися всі відповідні документи, в тому числі і державний акт з додатком про погодження та встановлення меж. При отриманні спадщини я вступив у власність, що підтверджується нотаріально посвідченим свідоцтвом про право власності на земельну ділянку, та відміткою нотаріуса на самому державному акті про зміну власника. В зв’язку з тим, що я отримав майно у власність, в тому числі і земельну ділянку, податковою адміністрацією мені було нараховано до сплати податок на отримане майно в сумі більше 10 тис. грн. Таких грошей для сплати у повному обсязі я не мав, зумів сплатити лише частину, для чого був змушений взяти банківський кредит, по якому і на теперішній час сплачую відсотки. Окрім того мої зобов’язання по сплаті податків за отримане у власність майно знаходяться на контролі у прокуратурі Красноградського району, так як існує рішення суду про стягнення з мене заборгованості по податку на отримане у спадщину майно. Для виконання своїх зобов’язань по погашенню боргів перед податковою адміністрацією я вирішив зайнятися самостійним обробітком своєї земельної ділянки, щоб отримати необхідні кошти. Але до початку 2011 року я цього зробити не зміг, оскільки ще за свого життя мій дід, Черняков М.П., заключив договір про передачу земельної ділянки в оренду до ПОСП «Рояківка», і я не міг самостійно обробляти вказану земельну ділянку до закінчення терміну дії договору. Термін дії договору закінчився 15 березня 2010 року, але ділянка була засіяна озимою пшеницею і в ПОСП «Рояківка» землевпорядник мені пояснив, що я не можу отримати свою ділянку до закінчення сільськогосподарського року та збору врожаю. Я змушений був погодитися. Відповідно до договору оренди ПОСП «Рояківка» повинно було повернути мені мою земельну ділянку після закінчення терміну дії договору в належному стані. Жодних договорів оренди після закінчення цього договору я з ПОСП «Рояківка» не укладав та не продовжував термін дії того договору, який закінчився, оскільки я мав бажання обробляти свою земельну ділянку самостійно. 5 квітня 2011 року я особисто зустрівся з директором ПОСП «Рояківка» Івером Сергієм Івановичем і для того, щоб у нас не виникало жодних суперечок, повідомив йому, що договір оренди на мою земельну ділянку я з ним заключати не буду, а буду обробляти землю самостійно і щоб він ніяких робіт на моїй земельній ділянці не проводив. При цій розмові Івер С.І. зі мною погодився і я вважав, що це питання вирішене. Окрім того, щоб уникнути непорозумінь, я 12 квітня 2011 року про свої наміри повідомив директора ПОСП «Рояківка» Івер С.І. офіційним листом з повідомленням. Моя земельна ділянка на цей період часу ПОСП «Рояківка» не оброблялася. Я запланував провести на своїй земельній ділянці висадку капусти. Для поновлення меж земельної ділянки мною був укладений відповідний договір з землевпорядною організацією, яка і виконала мені роботи по встановленню межових знаків та поновленню меж. Після встановлення межових знаків я попередив головного агронома Зінчук М., директора ПОСП «Рояківка» Івера С.І. і землевпорядника сільської ради, про те, що мною виконані роботи і встановлені межові знаки, якими виділена моя земельна ділянка в натурі. Після всього цього ПОСП «Рояківка» розпочало обробіток землі на полі. Побачивши на полі працюючу техніку, я під’їхав до тракториста, який проводив культивацію поля і попередив його, щоб він не заїжджав на мою земельну ділянку, позначену межовими знаками. Тракторист мені відповів, що він уже отримав відповідні вказівки від керівництва і об’їжджає позначену ділянку. Наступного дня я приїхав з технікою проводити культивацію і побачив, що мої межові знаки знищено. Я негайно звернувся з письмовою заявою про знищення межових знаків до Кегичівського РВ УМВСУ. Співробітник райвідділу Данько А.Н., який приймав у мене заяву, на моє запитання про те, що мені робити далі, оскільки я приїхав культивувати свою земельну ділянку і в мене техніка вже стоїть на полі, відповів, що їдь і культивуй. На полі я знайшов уламки і рештки від межових знаків і відповідно до них і провів культивацію своєї ділянки , вважаючи, що Кегичівським РВ будуть прийняті необхідні заходи по моїй заяві і мої права будуть захищені. Але вийшло зовсім інакше. Кегичівським РВ УМВСУ не було виконано ніяких заходів по розгляду моєї заяви і навіть не надано відповіді на мою заяву. Поки я чекав справедливого розгляду справи, ПОСП «Рояківка» продовжило обробіток ділянки, виконало посіви на моїй ділянці і т.і. Я неодноразово звертався до Кегичівського РВ з приводу прийнятого рішення по моїй заяві і лише через 15 днів на мою вимогу в райвідділі мені вручили Постанову без підписів та дат, з якої я дізнався, що дії Івера С.І. законні, а я не маю жодного права на обробіток своєї земельної ділянки. Мотивація цієї Постанови була в тому, що у мене відсутній державний акт на моє ім’я. Але ж ст. 126 Земельного Кодексу України передбачає, щодокументом, що посвідчує право власності на земельні ділянки приватної власності, може бути як державний акт, так і цивільно-правова угода щодо відчуження землі й свідоцтво про право на спадщину і співробітники міліції при прийнятті рішення про відмову в порушенні кримінальної справи по моїй заяві не могли про це не знати. Я вважаю, що вказана постанова мала на меті ввести мене в оману стосовно моїх законних прав власності. Тому я після отримання цієї постанови негайно звернувся до прокуратури Кегичівського району з заявою про скасування даної постанови, як незаконної. Вказана заява була направлена мною до прокуратури Кегичівського району рекомендованим листом на замовлення від 8 травня 2011 року. Відповіді на свою заяву з прокуратури Кегичівського району я не отримав. Це змусило мене знову звернутися до співробітника Кегичівського РВ УМВСУ Данько А.Н., який приймав рішення по моїй заяві, який повідомив мені , що відмовлено в порушенні кримінальної справи по тій причині, що розмір захопленої громадянином Івером земельної ділянки становить менше 30 га і тут немає кримінальної відповідальності, а притягнення до адміністративної відповідальності не єв повноваженнях міліції. Мені це стало не зрозуміло, оскільки всього цього в отриманій мною постанові вказано не було. Коли я про це сказав Даньку, то він повідомив, що якщо я наполягаю, то він направить матеріал для прийняття рішення про притягнення гр. Івера С.І. до адміністративної відповідальності в районний відділ земельних ресурсів. Він виконав свою обіцянку, оскільки через день після нашої розмови мені зателефонували з відділу Держкомзему у Кегичівському районі і повідомили про те, що ними отримано з Кегичівського РВ матеріали по моїй заяві. З того часу пройшло понад дві неділі, жодного рішення не прийнято з невідомих для мене причин. Оскільки своїми незаконними діями гр. Івер С.І. захопив мою земельну ділянку, а правоохоронні органи не прийняли жодних заходів по негайному відновленню моїх порушених прав, були пропущені терміни проведення мною робіт по висадці капусти, мені причинений значний прямий матеріальний збиток, та я позбавлений права і можливості отримати прибуток від своєї законної діяльності. Окрім того 20 травня 2011 року мною була направлена рекомендованим листом заява до прокуратури Кегичівського району про письмове роз’яснення мені причин неприйняття відповідних передбачених законом заходів, стосовного гр.Івер С.І. Відповіді на свою заяву я не отримав також, що змусило мене звернутися на особистий прийом до Прокурора Кегичівського району. Копії всіх необхідних документів за фактами, викладеними в моєму поясненні я надавав як до Кегичівського РВ УМВСУ, так і до Прокуратури Кегичівського району. Я вважаю, що бездіяльність правоохоронних і контролюючих органів, які були зобов’язані вирішити всі питання, стосовно моєї заяви від 23 квітня 2011 року у встановлені законом терміни призвела до виникнення теперішньої ситуації, позбавила мене власності та спричинила мені значні матеріальні збитки, завдала мені моральної шкоди. 21 червня2011 року З повагою Соловйов М.В. моб. тел.: 066-953-62-20
Дякуємо за розповідь. Але нам не зрозуміло в чому все ж таки полягає питання. Якщо ж, що робити Вам далі, то можемо порадити наступне:
- звернутись до засобів масової інформації (газети, телеканали);
- звернутись із повідомленням про злочин до прокуратури вищого рівня та паралельно до Генеральної прокуратури України;
- звернутись із відкритим листом до повноважної особи з прав людини Верховної Ради України;
- звернутись із заявою до адміністрації президента України;
- звернутись із скаргою до Міністерства Внутрішніх справ в м. Києві, на бездіяльність органів міліції за місцем проживання;
- подати позов до суду щодо відновлення межових знаків на місцевості та відшкодування матеріальних збитків.

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам. Мы предоставляем качественные юридические услуги, юрист, адвокат, Киев, Украина.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Ганна, Київ2011-06-24 16:20:03
Добрий день. Скажыть будьласка,ми хочемо придбати будинок із землею 25соток неприватизований.Власниця баба,але прописані ще її брат,дочка і 2-е онукі один з них не повнолітній.Чи треба їм усім писати відмову,чи треба виписатись з будинку до куплі-продажу.Які документи вони нам повинні надати для перевірки. Дякую за допомогу
Не зрозуміло на яких підставах Ви збираєтесь купувати нерухому річ, яка не перебуває у їх власності?

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Дмитро, Черкаси2011-06-24 16:07:39
Розірвав договір з СТОВ , маю пай (акт) , ділянка виділена. Хочу закласти сад . Чи є якісь обмеження ? З ким погоджувати при необхідності? Це ж не Зміна цільового призначення земельної ділянки ? Вона записана як землі сг. товарного виробництва.
Це питання краще уточнити у земельному відділі та районні раді.

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Олена, Київ2011-06-30 02:54:24
Скажіть, будь ласка, яким чином можливо приватизувати землю під будинком, якщо раніше вже було використане право на безкоштовну приватизацію в іншому місці, в договорі купівлі-продажу вказано право на користування землею, попередні господарі не оформляли ніколи договору оренди, але згідно закону, якщо немає акту то, не маєш права власності, а право користування надається тільки орендареві, як в такому випадку отримати акт на землю для обслуговування приватного будинку, дякую за відповідь.
Якщо земельна ділянка знаходиться під будинком, а сам будинок у приватні власності, то земля автоматично теж є власністю,а прибудинкова територія у користуванні.

Представимо ваші інтереси в суді та інших організаціях незалежно від форм власності. Послуги в підготовці та написанні договорів, контрактів, заяв та скарг. Тел.(044) 221-55-41, (067) 917-85-56, (099) 436-21-72
Автор: Надія, За межами України2011-06-30 21:06:47
Доброго дня. Підскажіть будь-ласка як вирішити спірне питання між двома багатоквартирними будинками про розмежування прилеглої територіїї. Чи має право с.рада та БТІ в односторонньому порядку виконати розмежування прилеглої територіїї без згоди жителів одного із будинків? Чи мають право ділити територію (щоправда не приватизовану)закріплену за будинком, який був збудований та зданий набагато скоріше ніж другий, між двома цими будинками? Куди звернутися за допомого?
Дане розмежування повинно бути у першочергових проектних планах. Якщо не має тоді пройшовши усі інстанції через суд.
Захист права власності на земельну ділянку, нерухоме та рухоме майно. Захист прав на інтелектуальну власність. Вирішення спорів із правом на пенсію та пільгами передбачених законом. Можлива підготовка юридичних документів та надсилання по пошті для клієнтів в межах та поза межами України. Адвокати об’єднання "ЗАХИСТ ПРАВА" м.Київ.
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Наступна>>