“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Земельні питання

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 14 ...12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 
Автор: Олександр Васильович2010-06-03 18:26:06
Добрий день. Прошу Вас проконсультувати мене по наступному питанню. Я орендую у виконкому земельну ділянку, який хочу викупити. Нещодавно я поставив огорожу навколо ділянки не скоригувавши його з планом. Виявилося, що я зайняв зайвих 50кв.м незаконно. Оскільки огорожу перенести нереально (вона вже забетонована), чи маю я право викупити зайві квадрати разом зі своєю ділянкою і яке покарання передбачено законодавством за "захоплення" землі.
Ви праві, коли говорите про порушення земельного законодавство України.
Адже встановлення межових знаків на місцевості це прерогатива лише земельновпорядних організацій, що регулюється Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів N 376 від 18.05.2010 “Про затвердження Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками”. Де чітко прописано, що виконавцем може бути - юридична або фізична особа, яка отримала ліцензії на проведення робіт із землеустрою та топографо-геодезичних робіт.
Замовлення цих робіт може здійснюватись органом державної влади, органом місцевого самоврядування, власником (користувачем) земельної ділянки, який замовляє роботи із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на підставі розроблених та затверджених відповідно до статті 186 Земельного кодексу України:
- технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у разі коли власнику (користувачу) земельної ділянки видано документ, що посвідчує право на земельну ділянку, без виносу меж такої ділянки в натуру (на місцевість) та закріплення їх межовими знаками;
- технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, у тому числі при поділі чи об'єднанні земельних ділянок (частини перша та друга статті 56 Закону України “Про землеустрій”) або проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (частина третя статті 56 Закону України “Про землеустрій”) - при передачі земельної ділянки у власність (користування) із земель державної та комунальної власності, а також із земель приватної власності у разі зміни її меж або цільового призначення при поділі чи об'єднанні земельних ділянок перед заповненням бланка державного акта на право власності на земельну ділянку або бланка державного акта на право постійного користування земельною ділянкою.
У відповідності до п. 3.13. Інструкції “про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками” закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою.
Повідомлення власників (користувачів) суміжних земельних ділянок про дату і час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем завчасно, не пізніше ніж за п'ять робочих днів до початку робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Повідомлення надсилається рекомендованим листом, кур'єрською поштою, телеграмою чи за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення.
Власники (користувачі) суміжних земельних ділянок, місце проживання або місцезнаходження яких невідоме, повідомляються про час проведення робіт із закріплення межовими знаками поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) через оголошення у пресі за місцезнаходженням земельної ділянки.
Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) може здійснюватися за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок у випадку їх нез'явлення якщо вони були належним чином повідомлені про час проведення вищезазначених робіт, про що зазначається у акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання. Щодо відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки, та у відповідності до Кодексу України про адміністративні правопорушення 7 грудня 1984 року N 8073-X, а саме ст. 53-1самовільне зайняття земельної ділянки - тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
А ст. 55 вищезазначеного Кодексу, передбачена відповідальність за самовільне відхилення від проектів землеустрою. Відхилення від затверджених в установленому порядку проектів землеустрою - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, у Вас лише три варіанти: - домовитись із балансоутримувачем земельної ділянки про користування зайвими метрами;
- перенести огорожу (межові знаки);
- заплатити штраф і користуватись далі, надіючись, що далі справа не піде, і Ви без зайвого клопоту будете далі користуватись цією ділянкою.
В будь-якому випадку потрібно домовлятись із Орендодавцем.
Юридична консультація "ЗАХИСТ ПРАВА"
Автор: светлана2011-03-03 10:16:38
У нас часть дома досталась по наследству она приватизирована, но земля на котором дом и постройки не приватизирована, так как дом жилкоповский на пять квартир из них одна горисполкома из за нее мы не можем приватизировать землю.
В горисполкоме нам объяснили что только в аренду можем взять тогда его тяжело продать, как быть, как можно продать или оформить землю.
Юристи "ЗАХИСТ ПРАВА" дякують за запитання. Перш за все Вам слід звернути увагу на вимоги ст. 376 ЦК України, де чітко зазначено, що:
1. Житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
2. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
3. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
4. Якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 120 ЗК України при переході права власності на будівлю або споруду до кількох осіб право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості будівлі або споруди, якщо інакше не передбачене у договорі відчуження будівлі і споруди.

В п. 21 постанови № 7 Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року вказано наступне: виходячи з того, що порядок користування спільною земельною ділянкою, у тому числі тією, на якій розташовані належні співвласникам жилий будинок, господарські будівлі та споруди, визначається насамперед їхньою угодою залежно від розміру їхніх часток у спільній власності на будинок, суд відповідно до ст. 88 ЗК України бере до уваги цю угоду при вирішені спорів як між ними самими, так і за участю осіб, котрі пізніше придбали відповідну частку в спільній власності на землю або на жилий будинок і для яких зазначена угода також є обов'язковою.

Отже, враховуючи усе вищезазначене та вимоги ст. 357 Цивільного Кодексу України, Вам потрібно знайти досвідченого юриста та подавати до суду загальної юрисдикції позовну заяву про встановлення порядку користування земельною ділянкою відповідно до частки домоволодіння.
У вищезазначені статті чітко зазначено, що:
1. Частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.
2. Якщо розмір часток у праві спільної часткової власності не встановлений за домовленістю співвласників або законом, він визначається з урахуванням вкладу кожного з співвласників у придбання (виготовлення, спорудження) майна.
3. Співвласник має право на відповідне збільшення своєї частки у праві спільної часткової власності, якщо поліпшення спільного майна, які не можна відокремити, зроблені ним своїм коштом за згодою всіх співвласників, з додержанням встановленого порядку використання спільного майна.
4. Співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності.
5. Поліпшення спільного майна, які можна відокремити, є власністю того з співвласників, який їх зробив, якщо інше не встановлено домовленістю співвласників.
Юридична консультація онлайн "ЗАХИСТ ПРАВА"
Автор: іван повленьків2011-03-23 22:01:22
чи мають право органи місцевого самоврядування вилучати земельну ділянку,виділену під забудову 15 років тому,якщо ця ділянка не використовується за призначенням.(будівництво не проводиться) чи можна вилучити земельну ділянку дляведення ОСГ,якщо вона не використовується.
Відповідно до пункту 1.6 статті 346 Цивільного кодексу України право власності припиняється у разі примусового відчуження земельних ділянок приватної власності, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Однією з підстав припинення права користування земельною ділянкою відповідно ст. 141 Земельного кодексу України є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.
Примусове припинення прав на земельну ділянку відповідно ст. 143 Земельного кодексу здійснюється у судовому порядку.
Виходячи з вищесказаного, органи місцевого самоврядування можуть, у судовому порядку або за умови Вашої добровільної згоди, вилучити земельну ділянку з мотивів суспільної необхідності, якщо вона використовується не за цільовим призначенням.
Щодо зміни цільового призначення земельної ділянки для потреб сільського господарства.
Відповідно до ст. 20 Земельного кодексу України постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.02 № 502 затверджено Порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб.
Зміна цільового призначення земельної ділянки провадиться за поданням заяви (клопотання) її власника до сільської, селищної, міської ради, якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту, або районної держадміністрації, якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту.
До заяви (клопотання) додаються:
а) копія державного акта на право власності на земельну ділянку;
б) для громадянина – власника земельної ділянки – копія паспорта (серія, номер паспорта, коли і ким виданий та місце проживання), для юридичної особи – власника земельної ділянки – копія статуту (положення та копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи);
в) обґрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки із зазначенням її розміру.
Сільська, селищна міська рада або районна держадміністрація розглядає заяву (клопотання) і в разі згоди на зміну цільового призначення земельної ділянки дає дозвіл на підготовку проекту відведення. Якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту, то сільська, селищна, міська рада розглядає проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки (крім особливо цінних земель).
Рішення сільської, селищної, міської ради або відповідного органу виконавчої влади про зміну цільового призначення земельної ділянки є підставою для оформлення громадянину або юридичній особі державного акта на право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням.
Разом з тим, при прийнятті рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки слід врахувати норми ст. 23 Земельного кодексу України. Частиною першою та другою цієї статті встановлено, що землі, придатні для потреб сільського господарства, мають надаватися насамперед для сільськогосподарського використання.
Визначення земель, придатних для потреб сільського господарства, провадиться на підставі даних державного земельного кадастру.
Безкоштовна юридична консультація "Захист права".
Автор: Манана2011-04-10 18:44:34
Доброго дня. Як можна змінити цільове призначення земель для ведення особистого селянського господарства на земельну ділянку для будівництва?
Подавши відповідну заяву із додатками на розгляд органу, що приймав рішення про видачі земельної та цільового призначення.
Автор: Антоніна2011-04-13 17:46:46
Чи можна отримати ділянку землі в аренду, скільки потрібно платити коштів, які потрібні документи
Це можливо, але усі інші умови потрібно узгоджувати з власником землі (орендодавцем).
Дана угода передбачена ст.792 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV, у якій передбачено, що таке договір найму земельної ділянки:
1. За договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов’язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату.
Земельна ділянка може передаватись у найм разом з насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них.
2. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом. Параграф 4. Найм будівлі або іншої капітальної споруди
Автор: Олександр2011-04-14 12:46:07
Ситуація наступна. До нашого підприємства за позовом звернувся громадянин (власник майнового паю) щодо визнання його права власності на майно і виділення майнового паю в грошовій формі. Справа в тому, що цим майном володіло КСП (назвемо його "Ранок"), яке на даний момент ліквідоване, був утворений колектив співвласників-колишніх членів КСП, з якими наше підприємство уклало договір оренди майна (майнових паїв) "Ранку". На даний момент термін дії договору закінчився. Якимось чином в єдиний державний реєстр про КСП "Ранок" в графу про правонаступництво потрапила інформація, що наше підприємство є правонаступником цього ліквідованого КСП, про що ми дізналися лише в судовому засіданні. В договорі оренди про правонаступництво мови не йшло, все майно належало нам на правах оренди, і зараз право власності, володіння і користування належать співвласникам в кожного є сертифікати). На даний момент суд керується цією Довідкою з ЄДР і призначив відповідачем наше підприємство як правонаступника "Ранку". 1. Яким чином в даному випадку можна довести, що ми не правонаступник? 2. Чи довідка з ЄДРПОУ єдиний і основний документ що свідчить про правонаступництво? 3. На підставі чого реєстратор в ЄДР вносить інформацію, зокрема про правонаступництво (ніяких підтерджуючих документів (Статуту, Положення) у КСП "Ранок" на рахунок цього немає)? Дякую.
Радимо звернутись за допомогою до наших фахівців в галузі права, звернувшись за вказаними телефонами на нашому сайті http://www.zahist-prava.com.ua і домовитись про практичну допомогу.
Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів….
Автор: Дмитро2011-04-29 13:11:15
Шановні колеги, допоможіть, будь ласка.
Земельну ділянку, яка входить до спадщини, але не була оформлена, рішенням райдержадміністрації передано іншій особі.
Суд першої інстанції визнав рішення незаконним та скасував. Але витребувати ділянку ми не можемо, тому що там вже є добросовісний набувач, а спадкоємець піддавшись раніше на провокацію написав заяву про відмову від цієї ділянки, і хоч вона і не відповідає закону, але суд сприйняв її як свідчення реальних намірів позбутися ділянки за власною волею.
Подали апеляцію, але надії там мало, до того ж на ділянці вже побудовано будинок та господарські споруди і добросовісний надувач подав зустрічний позов про відшкодування їх вартості у разі витребування ділянки. Отже, хочемо відмовитися від апеляції.
А далі з метою вирішення ділеми "Чи необхідно це продовжувати?" нас дуже цікавить наступне.
Скажіть, будь ласка, чи можна вимагати у позовній заяві про відшкодування збитків до райдержадміністрації надання рівноцінної земельної ділянки безкоштовно у власність? І чи є перспектива виконання такого рішення, якщо суд його прийме? А якщо неможливо і ми маємо право тільки вимагати відшкодування вартості ділянки, то чи можемо ми при цьому використати ту вартість, яка вказана в договорі купівлі-продажу цієї ділянки тому добросовісному набувачеві?
Та взагалі, чи є перспектива у таких справах, чи отримаємо ми хоч щось? Чи не варто судитися з державними органами? Буду дуже вдячний за відповідь. Ця земельна ділянка належала моєму тестєві пенсіонеру, він каже "Ти ж юрист - розберись!", а я тямлю в цьому тільки на рівні університету, бо спеціалізуюся на криміналістиці.
Підключити засоби масової інформації. Щодо суду спробувати слід, адже Ви нічого не втрачаєте.


Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів….
Автор: Інна, Рівне2011-05-02 15:28:40
Добрий день.Я хочу відкрити свій магазинна території на якій винаймаю будинок на довгий термін проживання,а проживаю я в селі.Що мені для цього потрібно зробити?які документи оформляти і де?які дозволи брати і де їх брати?Чи обовязково вчитися на підприємця?
На підприємця вчитися не потрібно, потрібно лише поїхати до обласного міста Рівного до державного реєстратора і зареєструвати за собою ТОВ, ПП, ФОП тощо, і в ліцензійному відділі оформити ліцензію на реалізацію товарів. Але хочемо застережити Вас, що із введенням нового податкового кодексу в Україні суттєво змінились звітності перед ДПІ юридичних осіб, що перебувають на єдиному податку та багато іншого, що не досить вигідно останнім. Невже тоді б хто небудь виходив на мітинги до стін Верховної Ради України, якщо новий податковий кодекс був би бездоганним та повністю був на боці підприємців.
Тому, перед тим, як щось розпочинати порадьтесь із людьми, які ведуть такий бізнес у Вашому регіоні. Уважно перегляньте основні тези податкового кодексу, господарського кодексу, цивільного кодексу, що стосуються майбутньої підприємницької діяльності.
А потім, якщо Вас влаштують усі сторони підприємницької діяльності, перечитайте договір оренди ще раз (щодо землі), встановлюєте малу архітектурну форму і торгуєте.
Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: руслан, Київ2011-05-03 14:16:24
Чи можу я бути позбавлений права власності на земельну ділянку осг, якщо я взагалі ніяк її не використовую? Дякую.
Якщо на земельну ділянку видано державний акт, то втручатися взагалі ніхто не має права, користуватись розпоряджатись маєте право на власний розсуд. Не зрозуміла абревіатура "осг", тому більш детально відповісти не зможемо.
Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Людмила, Полтава2011-05-05 12:09:59
Якої форми написати заяву, щоб відмовитися від безплатного оформлення документів на земельну ділянку (Постанова КМУ №844). Документи були подані у 2010 році, укладений договір з державним земельним какдастром на оформлення та реєстрацію державного акту.
Заяву слід написати у відповідності до вимог укладеної двосторонньої угоди, де чітко повинно бути прописані випадки одностороннього розірвання договору.
Але спочатку радимо звернутись до керівництва та вищих інстанцій із відповідною скаргою щодо порушення строків виконання договору. Якщо ж у договорі строки не передбачені, або за надто великі, тоді слід нарікати лише на себе, так-як перед тим,як щось підписувати слід уважно прочитати.
Дана процедура може пришвидшити оформлення акту у безкоштовному порядку як цього вимагає нашуміла Постанова КМУ № 844.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Сторінки:  << Попередня 14 ...12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1