“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Цивільні правовідносини

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 ...1 Наступна>> 
Автор: Галина, Івано-Франківськ2015-05-31 18:24:57
глина яку навезено у рів перед свого будинку чи можна вивести так як цей рів виявили не нашим
Якщо глина Ваша то маєте право розпоряджатись нею на власний розсуд.
Автор: Ігор, Івано-Франківськ2015-06-01 06:37:01
Доброго дня.Скажіть будь-ласка чи має право на майно моя дружина яке перейде по заповіту мені від батька.Ми проживали з батьком останні 20 років і вели спільне господарство
Нерухоме майно, яке переходить до нового власника у відповідності до заповіту, договору купівлі-продажу, договору дарування, тощо, вважається особистою приватною власністю. А тому не може вважатись майном, яке було набуте під час шлюбу.
Автор: Оксана Валеріївеа, Київ2015-06-04 15:59:14
Доброго дня! Прошу надати консультацію з наступного питання. Через борги чоловіка, що з`явилися у результаті його підприємницької діяльності, та через загальне погіршення стосунків, я хочу розлучитись. Чи зможу я вберегти спільне майно від посягань кредиторів, якщо воно буде переоформлене на мене? Чим у такому разі буде відповідати перед кредиторами мій теперішній чоловік, якщо майна для погашення боргу в нього не буде? Чи є якісь нюанси у процедурі розлучення, якщо подружжя має неповнолітню дитину? Дуже вдячна.
По-перше не зрозуміло, що це саме за кредитори, тому, що в деяких випадках може накладатися арешт на майно, і вже потім його не можна ніяким чином переоформити тощо.
По-друге, що стосується того, якщо не буде майна, то як буде відповідати чоловік – вкажіть яка установа, організація (державна чи приватна) є кредитором, процедури можуть буди різними.
По-третє, щодо розлучення, тут є нюанси саме через неповнолітню доньку, адже в такому разі розірвання шлюбу можливе лише через суд.
Але є змога вирішити це без спорів, якщо Ви спільно із чоловіком подасте відповідно заяву із договором до суду, де Ви укажете з ким із вас буде проживати дитина, яку участь у забезпеченні умов її життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дитини, відповідно до ст. 109 Сімейного кодексу України.
Також, якщо кредитором виступала банківська установа, то вона мала взяти у Вас письмову згоду на оформлення кредиту та оформити договір застави.
Щоб стверджувати на певне, потрібно знати відповіді на усі запитання та бачити документи на кредит.
Автор: Віктор, Луцьк2015-06-11 16:48:22
Мій син (1988р.нар.) від строкової служби був звільнений і знятий з обліку за станом здоровья(хвороба Пертеса,захворювання суглоба). Близько року тому виїхав за кордон безперешкодно-предьявивши тимчасове посвідчення (видане комісаріатом ,де на першій сторінці написано-поставлений на обліку запасу ЗС України 2 категорії, обмеженно здатний ст.71 в/н2-94, а на другій стороні: знятий з обліку, згідно наказу МОУ 342 від 2006р.)
Але два рази у цьому місяці, приходили представники военкомату з повісткою, і просили передати йому , що необхідно терміново зявитись на медкомісію.
Хотів би знати чи це законно адже приїзд в Україну звязанний з чималими витратами. крім того вік у нього вже непризовний.(в лютому виповнилось 27 років)
Тому прошу підкажіть будь-ласка як правильно поступити в цій ситуації.
Можемо Вам порадити звернутися до військкомату і пред’явити документи, які підтверджують, що він знятий з обліку. Також слід розуміти, що дійсно, згідно ч. 1 ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» не можуть бути призвані на строкову військову службу особи, які досягли 27 років. Тому спочатку зверніться до військкомату Ви, і поцікавтеся з якої причини йому треба проходити медкомісію, адже підстав на те, згідно закону, не має.
Автор: Дмитрий, Донецьк2015-06-12 14:24:38
Можно оформить довереность без хозяена машины ,т.к. дедушка болеет и не может приехать?
При оформлении нотариальной доверенности обязательно присутствие у нотариуса лица доверителя (лица, предоставляющего право на представление интересов от ее имени). Доверенное лицо на которую доверитель оформляет доверенность может не присутствовать. Поэтому, дед придется приехать к нотариусу, или частному нотариусу приехать к деду.
Автор: Анастасия, Одеса2015-06-30 19:51:28
Здравствуйте!я студентка 4 курса,с начала года поселялась в общежитие и оплатила только за один семестр проживания,второй семестр я не проживала и не оплатила.Сейчас не дают диплом без оплаты долга за общежитие,Можно ли не платить,как доказать это?
Виходячи з тієї інформації,яку Ви нам надали, важко щось стверджувати і радити. Адже не зрозуміло – Ви заселялися на рік? Тобто в документах значиться, що Ви засилилися на рік? Уточніть будь-ласка вище згадані аспекти. Якщо ж говорити, в цілому, то орієнтуючись на деякі ВНЗ, то є змога платити по семестрово за гуртожиток, але все одно заплатити в кінці кінців треба за весь рік.
Автор: Олена, Вінниця2015-07-06 15:25:55
Собез проводив двычы виплати як малозабезпеченый сым’ъ. На третій раз було виявлено що за мною зареєстровані 2 авто, які були продані по дорученню 7 років назад. На разі собез вимагає повернути всі виплачені кошти, у зв’язку з поданням недостовірних даних. Про ці авто я забула, і була впевнена, що нові власники зняли їх з реєстрації. Платит ці кошти я не маю змоги. Чи можу я відмовити в поверненні цих коштів. Дякую!
Спочатку, хочемо Вам на майбутнє порадити продавати всі нерухомі або ж важливі рухомі речі тільки за договором-купівлі продажу, - процедура така передбачена Главою 54 Цивільного кодексу України. Тому, що тільки таким чином оформлюється факт продажі, і аж ніяк не довіреністю.
А щодо Вашої ситуації, то вихід є. Вам потрібно подавати до суду позовну заяву про визнання довіреності удаваним правочином, який вчинено з метою приховання іншого правочину - договору купівлі-продажу транспортного засобу. Зазначаємо, що згідно ч. 2 ст. 235 Цивільного кодексу України, якщо буде встановлено, що правочин був вчинений сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, відносини сторін регулюються правилами щодо правочину, який сторони насправді вчинили. Тобто, в такому разі буде вважатися, що 7 років назад Ви дійсно продали авто.
Автор: Юля, Івано-Франківськ2015-07-07 10:19:41
Доброго дня, сталась наступна ситуація, приватбанк вимагає погашення боргу по кредитній картці ще 2007, борг по якій був закритий, нажаль так як це було 8 років назад ми не можемо знайти документи, чи мають вони право через 8 років вимагати якійсь борги і як захиститись. Хіба цивільний кодекс не передбачає що заборгованості вимагають тільки до 3 років давності?дякую, чекаю на відповідь
Так, дійсно загальна позовна давність три роки, у відповідності до ст. 257 Цивільного кодексу України, де визначено, що загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Тому потрібно буде в суді подати клопотання про застосування строків позовної давності та про залишення справи без розгляду.
Автор: Юлія Юлія, Львів2015-07-07 16:17:37
Доброго дня, підкажіть, будь ласка.
Мене турбує чи є можливість в жінки, яка мене народила рано чи пізно вигадати якусь хворобу і подати на мене на аліменти чи якесь утримання.
Передісторія: батьки розлучились коли я була маленька. Кілька судів і мене всеодно віддали матері. Вона вела абсолютно розгульний спосіб життя, постійно з різними чоловіками, мене постійно била, погано годувала, батьку не давала. Я була хорошою дитиною, добре вчилася, тільки залякана биттям. У віці 13 років вона вигнала мене з дому,босою,без речей.Була вона на той час вагітна не знаючи від кого. Я пішла до батька, жили ми в одному місті. Ми не подавали ні в суд, ні міліцію, не позбавили іі прав. Боялись, що вона мене відбере. Але пройшло 10 років і від неї не було слуху, на вулиці бачились 3 рази, не вітались. Вона виписала мене з своєі квартири. Я приписана в батька. Вона дуже погана людина і боюсь що вона про мене згадає і захоче витрясти з мене щось. Що можна зробити? Можна якось від неі відмовитись, позбавити прав зараз?
Щоб позбавити батьківських прав можливо лише по відношенню до дитини (особи віком до 18 років), ст. 164, 165 Сімейного кодексу України. Так я к цього не було зроблено до досягнення Вами 18 років, то тепер, в разі потреби, Ви буде зобов’язані згідно ст. 202 Сімейного кодексу України утримувати матір, якщо вона буде непрацездатною і потребуватиме матеріальної допомоги.
Автор: Аня, Черкаси2015-07-16 14:20:29
Доброго дня! У мене двоє дітей, старшій дочці 6 р., меншому 1,3 р. У старшої вражена центральна нервова система. Має підгрупу А. Я по догляду за нею. Але так, як часто приходиться бути з нею на лікуванні, а я з малою дитиною, то замість мене з нею моя мама. Та проблема в тому, що лікарі не вправі ні виписати рецепт, ні дати лікування, так само й надати будь-яку інформацію моїй матері, постійно вимагають мене. Деякі лікарі порадили взяти опікунство над моєю дитиною-бабусі, щоб вона могла виконувати мої обов"язки. Я від дитини звісно ж не відмовляюсь! Як можна передати опікунство і що для цього потрібно? Щиро дякую!
З даним питанням зверніться до органу опіки та піклування за місцем реєстрації.
Сторінки:  << Попередня 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 ...1 Наступна>>