“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Цивільні правовідносини

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 22 ...12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 
Автор: Ирина2010-10-30 09:20:55
Обязательно ли заключать письменный договор между адвокатом и клиентом о предоставлении услуг и их оплате?
Дякуємо Вам за запитання. Договір між клієнтом і адвокатом укладати обов’язково із наступних підстав:
- 1) у разі надання неякісної юридичної допомоги, договір буде доказом того що Вам взагалі надавалась така допомога та у чому саме вона полягала (особливо під час подання скарги до Кваліфікаційної комісії адвокатури);
- 2) квитанція, акт виконаних робіт, видатковий ордер і т.д., про оплату Вами коштів за надані юридичні послуги видається тільки на підставі
двостороннього укладеного договору;
- 3) у судовому процесі та досудовому розслідуванні, договір, як і адвокатський ордер є підтвердженням того, що даний адвокат має право дійсно представляти Ваші інтереси. Адже відповідно до п. 4 ст. 42 Цивільного процесуального Кодексу України повноваження адвоката як представника посвідчуються ордером, який виданий адвокатським об’єднанням, або договором.;
- 4) у судовому порядку Ви зможете довести, що дійсно була сплачена така то грошова сума за такі то послуги і стягнути їх з Відповідача у розмірі 40%, згідно до додатку до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 року № 590 “Про граничні розміри компенсації витрат, пов’язаних з розглядом цивільних та адміністративних справ, і порядок їх компенсації за рахунок держави”.
Успіхів Вам …
Автор: Анатолій2010-05-05 19:34:56
Подскажите пожалуста как поступить в такой ситуации. Наши дети проучившись в первом классе учебный год на следующий учебный год были поставлены перед фактом о расформировании с целью уменьшения учащихся в классах (стало 22 учащихся)и повышения уровня знаний. В нынешнем учебном году нас ставят перед тем же фактом о расформировании нашего класса и формировании новых классов где количество учащихся будет 32 человека. Правомерны ли действия администрации школы и есть ли нормы количества учащихся в одном классе?
Відповідно до статті 14 Закону України "Про загальну середню освіту" "наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не повинна перевищувати 30 учнів". Відповідно до стандартів Міносвіти в 1-3 класах наповнюваність не може перевищувати 25 учнів. Отже, збільшення учнів до 32 чоловік є неправомірним і суперечить закону. Ви можете оскаржити такі дії до обласного управління освіти чи до суду. Напонюваність класів залежить від багатьох чинників, у тому числі демографічної ситуації, наявності фінансування оплати вчителів тощо. Для повного зясування ситуації ви можете від імені батьківського комітету класу або від себе особисто дізнатися деталі таких дій в місцевому управлінні освіти вашого органу місцевого самоврядування (міській чи районній раді). Попередньо рекомендуємо ознайомитися зі Статутом вашого навчального закладу та Робочим навчальним планом цього закладу.
Автор: Андрій2011-03-16 16:59:01
Через відділення Укрпочти було зроблено платіж із погашення кредиту, банк не зміг прийняти ці кошти і повідомив, що кошти були повернуті у відділення Укрпочти з якого було здійснено платіж, а там в свою чергу говорять, що кошти не надходили. Як можна повернути кошти?
Андрію дякуємо за запитання. Щодо вирішення Вашої проблеми, можемо із впевненістю на 100% сказати, що її можливо вирішити за умови, якщо у Вас зберігся оригінал документа, який підтверджує дане відправлення.
А якщо ні то це може затягтись і на півроку і більше. Але не будем впадати у відчай і в першу чергу радимо Вам зробити наступні дії:
1. По-перше, пишете заяву на управляючого відділенням банку, який потрібен був отримати грошовий переказ, до документа додаєте копію платіжного документа про підтвердження переказу. Заява подається у двох екземплярах, на копії секретар ставить відмітку (вхідний номер, штемпель, хто прийняв), який залишається у Вас, як доказ звернення. Це потрібно виконати для отримання письмового підтвердження щодо не отримання банком коштів, які Ви переказували.
2. По-друге, пишете заяву на ім’я начальника поштового відділення зв’язку, звідки Ви відправляли переказ, щодо долі та знаходження грошових коштів, які не дійшли до банку-отримувача. Заяву також подаєте у двох екземплярах, щоб копія із відміткою залишилась, як доказ. До заяви долучаєте копію платіжного документу про здійснення переказу та письмову відповідь банку-отримувача, про те, що останній не отримував грошових коштів відповідно до переказу №…….. від такого то числа.
В кращому випадку була допущена помилка оператора, або має місце шахрайських дій відправника чи отримувача. Якщо інформація підтвердиться із усіма письмовими доказами звертайтесь із письмовими скаргами до Міністерства зв’язку України, Національного Банку України, органів МВС та Прокуратури.
Інформація підготовлена юристами та адвокатами обєднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Ірина2011-03-31 15:08:56
Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втратипрацездатності відмовило у виплаті декретних у зв\\\\язку з некорекністю займаної посади.За п\\\\ять місяців до виходуу дородову відпустку на мене були покладені додаткові обов\\\\язки за що було збільшено розмір ЗП.Питання; чи має право фонд відмовити у виплаті взагалі ?
Не має це незаконно. Перше, що потрібно Вам зробити, звернутись із відповідною заявою до Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про причину відмови, щоб у Вас була офіційна відмова.
Автор: Инга2011-04-01 12:01:01
В 2001 году по договору на бирже купили квартиру в Николаеве. Бывшая хозяйка выписалась, мы вселились. И до января 2011 года ве было спокойно. А затем стали приходить письма от банка с информацией, что бывш. хозяйка квартиры заключила кредитный ипотечный договор в 2006 году. Банк требует возвращения кредита. На наше письмо о том, что квартира продана и у нее новый владелец - не реагирует. Заемщица живет ( по адресной справке) в селе Николаевской обл. Банк - во Львове. Поскажите, что делать?
Якщо у Вас договір куплі-продажу оформлений через відповідний реєстр та є витяг з реєстру заборон і відчуження майна на день купівлі квартири то можете спати спокійно. Якщо ні то Вам не пощастило і перше, що потрібно зробити то це - зробити итяг з реєстру заборон і відчуження майна.
Автор: Юрій 2011-04-01 18:57:35
Доброго дня! Я придбав квартиру на первинному ринку 2 роки тому. Через деякий час на мою адресу, але на інше прізвище почали приходити листи з банку з вимогою погашення кредиту. Через декілька місяців на це прізвище почали приходити листи з вимогою погасити лізингові платежі. В банку мені сказали, щоб я не звертав уваги і викидав листи. Я написав і зареєстрував в головному офісі банку письмову скаргу з вимогою надати письмову відповідь протягом місяця. Термін пройшов, а відповіді нема. Чим такі листи можуть мені загрожувати? І на яких підставах вимагати від банку виправити помилку? В квартирі, окрім мене ніхто не прописаний і ніхто не проживав.
Моральну та матеріальну компенсацію можна витребувати через суд при наявності та достатності доказів.Доказами можуть бути психологічні страждання, які підтверджуються відповідними медичними висновками та документами, які підтверджують понесені витрати.
Автор: Валентина2011-04-05 14:41:06
Доброго дня. Я заключила договір на вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) з комунальним підприємством (КП) нашого міста. Згідно умов договору та встановленим графіком вивезення "Виконавець" забовязаний своєчасно вивозити ТПВ з об'єкту Замовника, але не пізніше 3 днів після отримання заявки. По графіку комунального підприємства ТПВ (за моїм місцезнаходженням) вивозять кожну середу тижня. В середу машини не було, в четверг і пятницю теж. Таким чином ТПВ залишилися у мене до наступної середи. Оплата за послуги проводиться до 5 числа наступного місяця за фактично вивезені ТПВ. 5 числа до мене завітали контролери для отримання коштів за надані послуги. На бажання сплатити частково вказану у рахунку суму (тобто за фактично вивезенне), мені відповіли відмовою і погрозою. Копію договора надсилаю вам на пошту, з поміткою "Валентина - вивіз ТПВ".
Ми ознайомились із договором, який Ви нам надіслали, відразу ж можемо сказати, що договір "однобокий", він на 90% захищає права і інтереси Виконавця. Тому радимо за кожне не вивезення ТПВ складати відповідний Акт, із засвідченням посадової особи Замовника та не менше двох свідків, до акту долучити фото докази. Пізніше надіслати претензію Виконавцю, якщо не допоможе змінити умови договору додатковою угодою із внесенням усіх зауважень або розірвати договір.
Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів….
Автор: Дмитрий2011-04-11 15:50:16
Добрый день! Хотел на выходных купить обувь в кредит... дал представителю банка всю необходимую информацию о себе (и даже больше, не только свою, но и информацию о третьем лице). А в кредите мне отказали.(( Ранее кредит никогда не оформлял. Вопрос следующий: могу ли я потребовать у банка УДАЛЕНИЯ всей предоставленной мной им информации? Насколько законным является владение банком информацией обо мне, после их отказа мне в кредите? Заранее благодарю за ответ. С уважением, Дмитрий.
Дане питання регулюється Законом України «Про захист персональних даних" 1 червня 2010 року № 2297-VI, де ст. ст. 13 – 15 чітко визначено, що накопичення персональних даних передбачає дії щодо поєднання та систематизації відомостей про фізичну особу чи групу фізичних осіб або внесення цих даних до бази персональних даних.
Зберігання персональних даних передбачає дії щодо забезпечення їх цілісності та відповідного режиму доступу до них.
Поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу з баз персональних даних за згодою суб'єкта персональних даних.
Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Виконання вимог встановленого режиму захисту персональних даних забезпечує сторона, що поширює ці дані.
Сторона, якій передаються персональні дані, повинна попередньо вжити заходів щодо забезпечення вимог цього Закону.
Персональні дані в базах персональних даних знищуються в порядку, встановленому відповідно до вимог закону.
Персональні дані в базах персональних даних підлягають знищенню у разі:
1) закінчення строку зберігання даних, визначеного згодою суб'єкта персональних даних на обробку цих даних або законом;
2) припинення правовідносин між суб'єктом персональних даних та володільцем чи розпорядником бази, якщо інше не передбачено законом;
3) набрання законної сили рішенням суду щодо вилучення даних про фізичну особу з бази персональних даних.
Персональні дані, зібрані з порушенням вимог цього Закону, підлягають знищенню в базах персональних даних у встановленому законодавством порядку
.
Персональні дані, зібрані під час виконання завдань оперативно-розшукової чи контррозвідувальної діяльності, боротьби з тероризмом, знищуються в базах персональних даних відповідно до вимог закону.
Автор: Мирослав Арсенюк2011-04-13 14:01:30
З банком розірвані правовідносини в грудня 2006р. Банку повернута зрплатна карточка, претензій про наявність мінусового балансу не було. В квітні 2010р. отримую лист про наявність боргу на даній картці + нараховані відсотки. Банк зобов'язує оплатити дану суму, незвертаючи увагу на те, що минув строк позовної давності. На мої листи відписують по формі. Колектори вже дістали, як діяти дальше?
Звернутись до нас за допомогою за вказаними телефонами на нашому сайті http://www.zahist-prava.com.ua і домовитись про зустріч.Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”.
Автор: Ольга2011-04-27 15:09:15
Доброго дня! Я хотіла б отримати консультацію з наступного питання: через місяць я виходжу заміж. На мені вже є зареєстроване майно, котре я успадкувала від батьків, проте, частина спадку ще перейде до мене , але вже після мого одруження.Наскільки я розумію будь яке майно котре переходить у володіння як спадок не підлягає переділу у випадку розлучення??? Будь - яке майно, придбане в шлюбі підлягає розподілу? Продаж майна, котре рахувалось як спадщина та кошти отримані від продажу, або будь-яке майно, придбане за ці кошти буде ділитися навпіл у випадку розлучення? Чи правомірним є варіант, коли придбане за кошти від продажу спадщини майно буде записане, наприклад, на матір, а потім перейде знову як спадщина?Чи передбачає узгодження данних пунктів шлюбний контракт? Дякую за допомогу.
У Вашому випадку потрібно заздалегідь зібрати документи, які будуть доказами, що майно яке буде придбаним під час шлюбу належить Вашій мамі та Вам, або усе це передбачити у шлюбному контракті, який відіграє дуже важливу роль.
Адже шлюбний договір (контракт) прямо передбачений главою 10 Сімейного кодексу України № 2947-III від 10 січня 2002 року (надалі СК України).
Право на укладення шлюбного договору визначено ст. 92 СК України, де зазначено, що:
1. Шлюбний договір може бути укладено особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.
2. На укладення шлюбного договору до реєстрації шлюбу, якщо його стороною є неповнолітня особа, потрібна письмова згода її батьків або піклувальника, засвідчена нотаріусом.
Зміст шлюбного договору визначено ст. 93 СК України, де зазначено, що:
1. Шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов’язки.
2. Шлюбним договором можуть бути визначені майнові права та обов’язки подружжя як батьків.
3. Шлюбний договір не може регулювати особисті відносини подружжя, а також особисті відносини між ними та дітьми.
4. Шлюбний договір не може зменшувати обсягу прав дитини, які встановлені цим Кодексом, а також ставити одного з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище.
5. За шлюбним договором не може передаватися у власність одному з подружжя нерухоме майно та інше майно, право на яке підлягає державній реєстрації.
Форма шлюбного договору визначена ст. 94 СК України, де зазначено, що:
1. Шлюбний договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
Початок дії шлюбного договору визначено ст. 95 СК України, де зазначено, що:
1. Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу.
2. Якщо шлюбний договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його нотаріального посвідчення.
Строк дії шлюбного договору визначено ст. 96 СК України, де зазначено, що:
1. У шлюбному договорі може бути встановлено загальний строк його дії, а також строки тривалості окремих прав та обов’язків.
2. У шлюбному договорі може бути встановлена чинність договору або окремих його умов і після припинення шлюбу.
Визначення у шлюбному договорі правового режиму майна ст. 97 СК України: 1. У шлюбному договорі може бути визначене майно, яке дружина, чоловік передає для використання на спільні потреби сім’ї, а також правовий режим майна, подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу. 2. Сторони можуть домовитися про непоширення на майно, набуте ними за час шлюбу, положень статті 60 цього Кодексу і вважати його спільною частковою власністю або особистою приватною власністю кожного з них. 3. Сторони можуть домовитися про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу. 4. У шлюбному договорі сторони можуть передбачити використання належного їм обом або одному з них майна для забезпечення потреб їхніх дітей, а також інших осіб. 5. Сторони можуть включити до шлюбного договору будь-які інші умови щодо правового режиму майна, якщо вони не суперечать моральним засадам суспільства. Визначення у шлюбному договорі порядку користування житлом зазначено ст. 98 СК України:
1. Якщо у зв’язку з укладенням шлюбу один із подружжя вселяється в житлове приміщення, яке належить другому з подружжя, сторони у шлюбному договорі можуть домовитися про порядок користування ним. Подружжя може домовитися про звільнення житлового приміщення тим з подружжя, хто вселився в нього, в разі розірвання шлюбу, з виплатою грошової компенсації або без неї.
2. Сторони можуть домовитися про проживання у житловому приміщенні, яке належить одному з них чи є їхньою спільною власністю, їхніх родичів.
Визначення у шлюбному договорі права на утримання зазначено ст. 99 СК України:
1. Сторони можуть домовитися про надання утримання одному з подружжя незалежно від непрацездатності та потреби у матеріальній допомозі на умовах, визначених шлюбним договором.
2. Якщо у шлюбному договорі визначені умови, розмір та строки виплати аліментів, то в разі невиконання одним із подружжя свого обов’язку за договором аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
3. Шлюбним договором може бути встановлена можливість припинення права на утримання одного з подружжя у зв’язку з одержанням ним майнової (грошової) компенсації.
Зміна умов шлюбного договору визначено ст. 100 СК України, де зазначено, що :
1. Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається.
2. Шлюбний договір може бути змінено подружжям. Угода про зміну шлюбного договору нотаріально посвідчується.
3. На вимогу одного з подружжя шлюбний договір за рішенням суду може бути змінений, якщо цього вимагають його інтереси, інтереси дітей, а також непрацездатних повнолітніх дочки, сина, що мають істотне значення.
Право на відмову від шлюбного договору визначено ст. 101 СК України, де зазначено, що:
1. Одностороння відмова від шлюбного договору не допускається.
2. Подружжя має право відмовитися від шлюбного договору. У такому разі, за вибором подружжя, права та обов’язки, встановлені шлюбним договором, припиняються з моменту його укладення або в день подання нотаріусу заяви про відмову від нього.
Розірвання шлюбного договору визначено ст. 102 СК України, де зазначено, що:
1. На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути розірваний за рішенням суду з підстав, що мають істотне значення, зокрема в разі неможливості його виконання.
Визнання шлюбного договору недійсним визначено ст. 103 СК України, де зазначено, що:
1. Шлюбний договір на вимогу одного з подружжя або іншої особи, права та інтереси якої цим договором порушені, може бути визнаний недійсним за рішенням суду з підстав, встановлених Цивільним кодексом України.

Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів….
Сторінки:  << Попередня 22 ...12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1