“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Трудові відносини

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Пальчик Тамара Андріївна, Полтава2015-06-23 17:03:35
Доброго дня! Запитання слідуюче.У зв’язку із нестачею коштів, директор школи вирішує забрати ставку неугодного йому заступника директора, мотивуючи це тим, що немає коштів на індивідуальне навчання учнів 5 класу (2 учні). Або усім вчителям писати заяви на два тижні за власний рахунок (хто звичайно захоче), або скоротити мою ставку заступника. Мені 56 років. Рік залишилось до оформлення пенсії. Пропрацювала 31 рік заступником директора. Завжди на хорошому рахунку у районі. Маю багато грамот і подяк. Але молодий директор ( за мій спротив у деяких питаннях) хоче позбутися мене шляхом ліквідації цієї ставки. Чи має право він таке зробити????? Я знаю, що не можна у людей передпенсійного віку змінювати навантаження. У даній ситуації я буду отримувати у половину менше.
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», ніяких пільг для Вас не має, як особи передпенсійного віку. АЛЕ можемо Вам повідомити ще й таку інформацію: згідно ст.32 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) зміна оплати праці – це зміна істотних умов праці, а про неї слід повідомляти працівника не пізніше ніж за 2 місяці. Наголошуємо, що працівник може і не погодитися з цими змінами, але в такому разі в директора, в нашому випадку, будуть підстави звільнити Вас за п. 6 ст. 36 КЗпП України.
Автор: Юлія, Львів2015-06-25 07:29:04
Добрий день. Підкажіть буд-ласка як мені діяти. Я працюю в ДНЗ в селі і моя заробітня плата суттэво відрізняэться від оплати де я працювала раніше у Львові. Як мені добитися щоб оплачували все що належить мені а не крали?,бо все не нараховують що належить по закону.
Згідно ст. 22, 24 Закону України «Про оплату праці», роботодавець не може приймати рішення, які погіршують умови оплати праці, а також повинен виплачувати заробітну плату регулярно, відповідно до трудового договору. Тут відразу хочеться зауважити, що всі норми, які ми Вам наводимо, можуть бути застосовані до офіційно працюючих працівників!
Щоб вирішити Вашу проблему, радимо Вам, спочатку звернутися до керівника ДНЗ із письмовою заявою, де вказати, що не виплата заробітної плати в повному обсязі тягне за собою штраф до 1700 грн. – відповідно до ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а бо й взагалі кримінальну відповідальність, у вигляді, навіть, позбавлення волі, згідно ст. 175 Кримінального кодексу України. Така заява повинна певним чином подіяти на Вашого керівника. Якщо це не допоможе – звертайтеся суд, із позовом про стягнення заборгованої заробітної плати та відшкодування завданої її невиплатою шкоди, або ж в порядку наказового провадження з метою отримання судового наказу про виплату заборгованості (п. 1 ч. 1 ст. 96 Цивільного процесуального кодексу України).
Автор: Светлана, Київ2015-06-30 10:53:23
Добрый день. Организационную структуру управления в котором находился мой отдел (я начальник отдела) изменили, руководителем нового отдела ( просто изменив его название) назначили другого человека, меня планировали сократить, в день получения уведомления я направила в отдел кадров решение суда о разводе ( у меня двое детей 3-х лет) и сокращать меня передумали. В течении 3 месяцев никаких действия не предпринимали, сейчас, видимо, будут пытаться уводить по п. 3 ст. 40, мне направляют поручения не предусмотренные моей должностной инструкцией, по одному случаю я уже отказалась выполнять поручение. С меня запросили пояснительную записку, я предоставила, указав там со ссылками на внутренние нормативные документы о том что это не входит в перечень моих обязанностей. Сейчас эту записку передали на дисциплинарную комиссию и мне направили новое поручение, которое тоже не предусмотрено моим функционалом. Как лучше действовать в такой ситуации? Мне написать о том, что поручение не принято в работу по причине несоответствия моим должностным обязанностям или ничего не писать? Если запросят пояснительную писать или нет? В целом какая стратегия дальнейшая?
Можем Вам посоветовать следующее: если будут опять просить написать пояснительную записку – пишите не пояснительную, а заявление или служебную записку. Так-как пояснительная записка подоразумевает вину того кто ее пишет, и оставляйте себе копию, может пригодиться в будущем. В этой записке пишите, что согласно правилам внутреннего распорядку, внутренним документам и трудового договору поручения не входит в Ваши обязанности.
Также, хотим подметить, что если Вас раньше не привлекали к дисциплинарным или общественным взысканиям, то и применить к Вам п. 3 ст. 40 КЗоТ Украины не смогут. И хотим Вас также уведомить, что так как Вы одинокая мать, Вас никак не могут уволить, лишь только при ПОЛНОЙ ликвидации предприятия, а не какого либо отдела, - это согласно ч. 3 ст. 184 КЗоТ Украины.
Автор: сергей, Донецьк2015-07-02 16:01:15
Добрый день . В августе 2014г. я расчитался с предприятия. Больничный мне не выплатили т.к. офис предприятия остался в городе Донецк.А пода запрос в Дирекцию фонда соцстраха они дали ответ, что задолженность по больничному выплатят после перерегестрации предприятия.Предприятие не перерегистрируется.
Посоветуйти как забрать задолженность по больничному.
Попробывать можно только через заочное решение суда, но и это может не помочь.
Автор: Денис, Київ2015-07-03 14:35:55
В какие инстанции обращаться при грубом нарушении работодателем трудового права?
С уважением,
Денис Числов
В комисию по трудовым спорам, профсоюз или на конец суд.
Автор: Мар’яна, Івано-Франківськ2015-09-03 09:47:24
Доброго дня. Я працюю в органах місцевого самоврядування 2 роки(на час відсутності основного працівника, який знаходиться в декретній відпустці), з 2 жовтня 2015 року сама іду в декретну відпустку. В відділі кадрів мене повідомили , що виходить основний працівник,і переводиться на іншу посаду в інший відділ, і сказалали , що мені як найшвидше потрібно йти в декрет, щоб мене не звільнили, і що я автоматично перейду на її постійне місце.(будучи в декретній відпустці) Тиждень тому був проведений конкурс і відібрана 3-тя людина,на місце основного працівника,( і на моє також).Хіба для того щоб мене перевели на постіне місце основного працівника , потрібно бути в декреті? і якщо я піду в декрет, я, і третій працівник якого взяли по конкурсу,або будь яка інша особа може претендувати на цю вакантну посаду. Як зробити так щоб не втрати нагоду працювати на постійному місце? Наперед вдячна.
Процедура переведення на іншу посаду (місце роботи) ніяк не пов’язана із декретною відпусткою (ст. 32 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України)).
Щодо того, щоб не втратити нагоду працювати, не позбутися роботи взагалі, то якщо у Вас є дитина віком до 3-х років, то Вас, згідно ч. 3 ст. 184 КЗпП України взагалі не мають права звільняти. І «декретна відпустка» знову ж таки тут ні до чого.
Автор: Максим, Київ2015-09-04 11:23:37
Я працював зав. фельдшерсько-акушерським пунктом, який згідно Бюджетного Кодексу був переданий на баланс сільської ради, та знаходився на повному її утриманні, в штаті сільської ради.
На всій території України бухгалтерії сільських рад виплачували всім працівникам ФАПів заробітну плату.
Саме по вині та халатності бухгалтерії сільської ради мені систематично недоплачувалась зарплата.

Суд першої інстанції у позові до сільської ради про стягнення недоплаченої заробітної плати виніс Ухвалу, якою відмовив мені в задоволенні позову, в звязку з тим, що позов був предявлений до неналежного відповідача, оскільки у трудовій книжці приймав мене на роботу - районний відділ охорони здоровя.

Я оскаржив дане рішення.
Апеляційний суд залишив Ухвалу суду першої інстанції без змін, а касаційний суд скасував дані рішення суду першої та апеляційної інстанції, в звязку з тим, що:
"не було встановлено, які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин та яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин, не дослідив трудову книжку позивача, на чиєму балансі знаходився ФАП..." та направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
(хоча все було досліджено та вказано в рішенні, що ФАП знаходився на балансі сільської ради, в її штаті, бухгалтерія сільради виплачувала заробітну плату, а в трудовій книжці записано, що на роботу мене приймав - відділ охорони здоровя".

ПИТАННЯ: Чи можна при поверненні справи на новий розгляд до суду першої інстанції залучити до участі у справі - учасника справи третю особу без самостійних вимог "Відділ охорони здоровя" в якості співвідповідача або замінити неналежного відповідача (сільську раду) на належного відповідача - Відділ охорони здоровя?
По Вашому питанню можемо повідомити, що заміна неналежної сторони безумовна можлива як у адміністративному процесі (ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства), так і у цивільному процесі (ст. 33 Цивільного процесуального кодексу України). Але у цивільному процесі, Вам потрібно подавати клопотання про заміну первісного відповідача належним. Ніяких обмежень, щодо того, чи розглядається справа повторно чи ні – немає. Тобто здійснити ті дії,про які Ви говорити – цілком можливо.
Автор: Яна Волик, Запоріжжя2015-10-06 14:23:01
Доброго дня!Я знаходилася у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 річного віку(зараз дитині 6 місяців).З серпня місяця згідно розпорядження мені дозволено на час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3 річного віку працювати неповний робочий тиждень.Працюю на посаді провідного спеціаліста в міській раді, знаходжуся в кадровому резерві на посаду начальника відділу. Мене цікавить порядок переведення з посади провідного спеціаліста на посаду начальника.Чи потрібно переривати відпустку по догляду за дитиною, чи вона вже перервана тим, що я працюю неповний робочий тиждень? чи потрібно мене звільняти, а потім призначати на посаду? Чи може достатньо одного розпорядження про призначення на посаду начальника відділу в порядку переведення? Дуже Вам дякую!!!!!!!!
По Вашим запитаннях можемо відповісти наступним чином:
1)За загальним правилом, Вас повинні попередити про переведення на іншу посаду, не пізніше ніж за два місяці (згідно ч. 3ст. 32 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), тому, що це є зміною істотних умов праці). Якщо Ви даєте згоду на таке переведення, то Вас переводять на іншу посаду на підставі наказу. Тобто звільняти Вас не будуть.
2)Переривати відпустку не потрібно, і вона у Вас не є такою, що перервана, адже відповідно до ч. 8 ст. 179 КЗпП України, у Вас є змога, за власним бажанням працювати на період відпустки на умовах неповного робочого часу або вдома.
Автор: Олександр, Київ2015-10-21 06:40:19
Підприємство виплачуючи заробітну платню останні 6 місяців( надалі мене було скорочено ) не сплатило ЄСВ.
Звертання до районної прокуратури, заява про відкриття кримінальної справ в місцевому РОВД, районної податкової та державної служби з охорони труда не дали результату( відповіді є). Взагалі підприємство не сплатило податок більше ніж 800 людей, на протязі 6 місяців. При офіційній середній заробітній платні біля 4000 грн. сума несплати ЄСВ становить більше1 000 000 грн. На сьогодні ідуть справи про банкруцтво підприємства ( можно бачити рішення господарського суду м. Києва.
Які дії можете порадити , щоби відстояти свої права...звертатись до місцевої прокуратури? Зразу до суду? Які я мая вимоги висувати , як позивач?
По Вашому питанню можемо сказати, що подібні позови необхідно подавати управлінню Пенсійного фонду України у Вашій місцевості. Тобто позивачем, відповідно до підприємства (відповідача) повинний виступати саме Пенсійний фонд України.
Тому, що дана заборгованість по ЄСВ у підприємства є по відношенню до Пенсійного фонду України.
Ви ж можете звернутися з письмовим зверненням (скаргою) до управління Пенсійного фонду України, згідно ст. 1, 5, 7 Закону України «Про звернення громадян», де й викласти обставини ситуації.
Автор: Виталий, Київ2015-10-21 10:39:09
Добрый День,Уважаемые Господа!

Вынужден обратится к Вам за помощью вот в каком вопросе:
С 15 января по 1 сентября 2015 года я работал наладчиком станков с ЧПУ на заводе ( Державне підприємство"Київський завод «Імпульс»".Сразу скажу, что завод перед новым годом закрыли, все,что можно украсть-украли, а потом решили запустить снова. Несколько месяцев и.о. директора был главный бухгалтер,но потом трудовой коллектив ходатайствовал о назначении на должность директора моего старого(и я думал хорошего) знакомого,который некоторое время до этого работал на заводе заместителем директора. За все время работы, при средней зарплате 4500 грн. Мне удалось получить(выбить) только около 5000!!! ( давали по 200-500 грн.) после увольнения прошло уже полтора месяца, денег нет, и непонятно когда будут. Это при том, что я,когда работал,выпускал продукцию ежемесячно на 100-300 тыс. грн.!!!, и эта продукция уходила к заказчику. Непосредственно производством занимался я сам, но в штате около 20 человек( 2 економиста, 3 бухгалтера, инженеры, технологи, и т. д.). Работать приходилось по 12-18 часов, чтобы заработать.
Перед первым сентября начал выбивать деньги, ибо нужно было детей отправлять в школу. Директор дал 10 тыс.грн., и сказал что это не зарплата, а он мне одалживает частным образом!!! После этого я вынужден был написать заявление об уходе и уволится.
Сейчас завод не производит ничего,люди приходят на работу чтобы отсидеть время, везде нарушения,двойная бухгалтерия,воровство. Директор ничем абсолютно не занимается,ибо у него нет к этому никакого интереса( он госслужащий на контракте у министерства, и там-же получает зарплату, плюс левые доходы,и т.д). Какую конкретно сумму должен мне завод я не знаю, да и бухгалтер сама не знает. Как сказал директор, она еще не «вывела» мне сумму. Приблизительно я знаю в общих чертах сумму, у меня есть справка о доходах с января по июнь, а так-же расчетный лист за июль. Хотя по словам самого директора,эта расчетка-филькина грамота,и бухгалтерия пишет в ней что взбредет в голову.
Причин невыплаты мне не называют,но постоянно звонят,приглашают "поработать за то что когда-нибудь может заплатят". Моя трудовая книжка все еще находится на заводе.
Пршу Вас посоветовать мне,что делать? Как быть? Есть ли какие-нибудь законные пути решения этой проблемы, идти мне в суд или в прокуратуру?
Я сейчас не имею постоянного источника дохода, приходится перебиваться случайными заработками,ибо,большинство производств в нашей стране закрываются, и мне,высококлассному специалисту с большим стажем сейчас очень трудно найти работу.
Пршу Вас помочь мне с консультацией по данному вопросу.

С Уважением Виталий Л.Гончарук.
Вам нужно собрать колектив и обратиться в средства массовой информации для подготовки репортажа. Также нужно наравить обращение от колектива в Администрацию Президента Украины, Министерство социальной политики Украины, Генеральную прокуратуру, налоговую инспекцию и суд. Только тогда будет результат.
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>