“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Трудові відносини

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Андрій, Суми2012-12-05 00:10:42
Що робити якщо попередній работодавець невіддіє зарплатню(чорну)?
Напишіть скаргу до ДПІ, повідомлення про злочин до прокуратури, заяву до суду. Звісно ж за умови, якщо є докази документальні ведення подвійної бухгалтерії та свідки.
Допоможемо скласти процесуальні документи дистанційно, за детальною інформацією звертайтесь розділі "Контакти" об'єднання "Захист Права"
Автор: Віктор, Рівне2012-12-10 11:06:37
Доброго дня! Чи можна отримати відповідь на наступне питання: працюю охоронником в ТзОВ доба через дві. З дня початку роботи (січень 2010 рік) я щомісячно по відомості на видачу заробітної плати отримую 1000-1100 гривень (в залежності від кількості чергувань за місяць - це 10 або 11). У вказаній відомості розшифровки по моїй зарплаті не має (мається на увазі податки та утримання). Чи відповідає розмір отримуваних мною коштів (тобто так називаємої "зарплати") розміру хоча б мінімальної заробітної плати, яка гарантується державою виходячи з фактичної кількості відпрацьованих мною годин на місяць і чи не порушує бухгалтер норми податкового кодексу в частині нарахування заробітної плати та сплати всіх податків? Дякую.
Розмір отримуваних Вами дохоів не відповідає мінімальному розміру заробітної плати, визначеного статтею 13 Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” встановлено, що розмір мінімально заробітної плати з 1 жовтня становить – 1 118 грн.
Тому сміливо пишіть скаргу на імя керівника, податкової, прокуратури та суду.
Автор: Тетяна, Львів2012-12-10 12:09:31
Добрий день.Моя мама працювала в кіоску в нічні зміни. Після першого місяця роботи зняли за нестачі 580грн. зі всіх працівників. Наступний місяць збільшили робочі годони до 16 год в день. З 17,00 до 9,00ранку два дня через два.С таким режимом роботи в мами піднявся тиск 200 на 150. Вона захотіла звільнитись з роботи.але роботодавець сказав,що потрібно в такому режимі відпрацювати місяць. Я не дозволила мамі виходити в такому стані на роботу.Тепер роботодавець погрожує нам та говорить про те,що зробили інвентаризацію,та мама винна їм 1000грн.Роботодавець винен мамі 440 грн. за останні 4 відпрацьованих дні.(на ці гроші ми не претендуємо)Мама підписувала якісь папірець про матеріальну відповідальність та надавала копії паспорту.Офіційно не була працевлаштована.Роботодавець дав нам на роздуми 1 день,далі ми маємо пожалкувати про все.Що нам робити?Допоможіть,будь ласка,в данній ситуації.
Тетяно, це все розвід, довести причетність Вашої мами буде вкрай важко. Тому переживати нічого.
Автор: Сергій, Тернопіль2013-01-16 21:20:28
Чи має право керівник відмовити працівнику, який хоче піти у відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, замість дружини, яка офіційно вийшла на роботу? дитині 2 роки
Відпустки для догляду за дитиною, можуть бути використані повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною (ч. 6 ст. 179 Кодексу законів про працю України).
Тому, якщо Ви забажали вийти у декретну відпуску до трьох років то маєте на це повне право. Звісно потрібно надати на роботу оригінал довідки і наказу з місця роботи про підтвердження, що вона вийшла на роботу.
Також, Ви маєте право піти у відпустку по догляду за дитиною і до 6-ти років без збереження заробітної плати, надавши на свою роботу Висновок медичної комісії про те, що дитина не може відвідувати дошкільний заклад у зв'язку із частою хворобою, довідку і наказ з місця роботи дружини.
Автор: Ольга, Львів2013-01-21 17:21:07
Скажіть, будь ласка, чи візьме мене на облік районний центр зайнятості-після закінчення трудової діяльності за згодою двох сторін і чи буду я мати оплату від неї, якщо я маю другу трудову книжку, де вказується лише одне робоче місце. Перша була втрачена в ній було зазначено декілька записів із центру зайнятості, що була взята на облік , пройшла курси і працювала 3місяці, причому цю трудову книжку і ту діяльність я не хочу відновлювати.Дякую
Якщо Ви пропрацювали на останньому місці не менше пів року і взяли трудову книжку із відповідним записом та довідку про доходи, то центр зайнятості зобов'язаний Вас поставити на облік та щей виплачувати середньомісячний дохід.
Але, це за умови, якщо Ви дійсно були звільнені за ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України (за угодою сторін).
Автор: Олена, Київ2013-01-22 01:30:51
Добрий день! Звертаюсь до Вашої дпопомоги..Справа в тому, що мій чоловік Юрій, два роки назад звільнився з міст позбавлення волі.Його термін був 7 років з 2003-2010( в минулому у райвідділку міліції було вбито його молодшого брата, але справу дуже швидко закрили.Юрій майстер спорту, закінчив Інфіз.Зрозуміло, що він вирішив трохи наказати тих, хто мав до цього діло....попереджали його матір, якщо не припине дізнаватись - посадять.Так і зробили..на 7 років, "пришивши" статті про хуліганство і т.д). Юрій спокійний, врівноважений, був доведений працівниками міліціїї до даних вчинків.
Нещодавно влаштувався працювати в "Єкомаркет" грузчиком..на роботі виявив себе з найкращих сторін, він дуже сподобався колективу, працювитий, дружелюбний, безконфліктий. Але, працівник відділу безпеки визвав до себе і заставив написати заяву про звільнення по власному бажанню, так як колись Юрій був у місцях позбавлення волі. Перед прийняттмя його про це не запитували. У нас троє малолітніх дітей, двійня(хл. і дівч. 8років, та малюк 1.6міс)..У нас нормальна, повноцінна родина. Я кандидат соц.наук, викладаю лекції з юрид.психології в університеті. Скажіть будь-ласка, чи маємоми право щось зробити, відстояти якось свої права..чи може така людина працювати??Юрій завжди говорить, що він відбува термін, якщо питають - і результат -відмовляють..хоча, одразу начебто приймать..де може він влаштуватись??в яких службах??адже соцслужби тільки на розмовах допомагають??Є якийсь захист??Дуже прошу, допоможіть, якщо це можливо...
У Вас є можливість написання скарг у контролюючі органи, але це навряд чи допоможе утриматись на роботі, судитись собі дороще. Тому, скоріш за все Олено Вашому чоловіку доведеться шукати нову роботу, радимо стати на облік до центру зайнятості і паралельно шукати роботу і Вам і йому.
Успіхів...
Автор: Оксана Хомик, Львів2013-02-07 11:43:40
Доброго дня, потребую консультації по корпоративному міжнародному праву. У нас є підготовлений зразок англійського контракту на експорт з Українии(договір уже перекладений на українську мову), англ 6 сторінок, укр - 9 сторінок А4.
1. Ми потребуємо, щоб юрист дав швидку оцінку його відповідності до українського законодавства.
2. Яка вартість таких послуг?
Не зрозуміло, якому юристу Ви маєте дати для аналізу міжнародний контракт? Якщо юрист є найманим працівником, то вартість аналізу контракту входить в його посадові обов'язки і за це він отримує заробітну плату. У випадку коли юрист чи адвокат працює сам на себе, то вартість послуг встановлюється у відповідності до кількості витраченого особистого часу (людино/години).
Автор: Тетяна, Івано-Франківськ2013-02-28 14:10:03
Що робити, якщо підприємець в якого я працювала 2 роки не хоче розірвати трудовий договір зі мною. При тому, що в нього я вже не працюю 8 місяців.Як поступити правильно??? Оформлена я через фонд зяйнятості
Направте йому цінний лист з описом, в який вкладіть заяву про звільнення, якщо ж така заява була складена то шукайте документальне підтвердження про те, що вона була подана. Також паралельно зверніться зі скаргою до керівника фонду зайнятості та прокуратури.
Автор: Анатолій, Львів2013-04-11 16:18:42
як оформити декретну відпустку батьку, якщо мати влаштувалась на роботу, а дитині ще нема 3-х років і на яку виплату можна розраховувати з боку роботодавця батька (мати йшла в декрет, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості).
Написати заяву на роботі батька, долучивши довідку і завірену копію наказу з роботи матері. Щодо допомоги, то скоріш за все на неї не варто розраховувати. Більш детально, зверніться до Управління праці та соціального захисту населення та Центру зайнятості за місцем реєстрації.
Автор: Іван Васильович, Миколаїв2014-10-19 15:04:49
Доброго дня!
Підскажіть, нас мобілізовано три місяці тому, на даний час, нас в наказному порядку змушують написати рапорти про те, що ми готові виїхати в зону АТО?
Солдати із нашої частини, які раніше були відправлені в зону АТО, по телефону нам розповідають, що ті хто загинув або отримав поранення, а особливо їхні сім’ї не можуть отримати жодного документа чи запису про те, що вони були в зоні АТО, або отримали статус учасника бойових дій. Що нам зробити чи не робити щоб убезпечити хоча б з юридичної точки зору себе та родини. Адже не виконання безпосереднього наказу командира буде розцінюватися, як злочин та дезертирство?
Написані власноруч рапорти про те, що ви матеріально забезпечені та готові відбути в зону АТО прирівнюються до заяви "добровольця". Після отримання поранень, калітцва, загибелі, можуть виникнути питання щодо законності відбуття даної особи в зону АТО.
Для того, щоб особовий склад вибув на законних підставах до зони АТО, потрібні принаймні такі документи:
- письмовий наказ (командира частини, начальника штабу по округу, Міністра Збройних Сил України та його заступників, в якому має бути чітко зазначено, який особовй склад (частина, назва, номер, кількість чоловік, при якому озброєнні, куди, тощо);
- оформлення відкомадировочних листів (у випадку передислокації), направлень, маршрутних листів (якщо це марш, виїзд, військова операці,тощо)
- з обов'язковою відміткою у військовому квитку.
Оскільки дані питання, щодо порядку, прав та обов'язків проходження служби в зоні АТО звучать досить часто, адміністрацією "Захист Права" було прийнято рішення невідкладно надати розгорнуту відповідь на дане запитання та інші запитання, які досить часто задаються нашим фахівцям по телефону.
Хто підпадає під мобілізацію та у який період і якого віку?
У відповідності до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації" №1169-VII від 27 березня 2014 року під мобілізацію підпадають особи рядового начальницького складу, які мають військові спеціальності та звання.
Сержанський та старшинський склад поділено на два розряди за віком:
- до 35 років;
- до 50 років;
Офіцерський склад також поділяється на два розряди:
1) - до 55 років;
2) - до 65 років.
Які із цих двох категорій будут задіяні залежить від військової спеціальності, досвіду, навиків та обставин в Україні, що склались.
Чи зберігається місце роботи та заробітна плата за мобілізованою особою?
Місце роботи із середньою заробітньою платою зберігається за мобілізованим працівником не залежно від форми власності роботодавця, але не більше одного року.
Як буде нараховуватись пенсія особам, які її отримували, але як офіцери були мобілізовані в зону АТО?
Територіальним Управлінням Пенсійного фонду України повинно буде бути врахованим додатковий строк по вислузі років за період мобілізації та врахований у перерахунку до пенсії. Відповідно до внесених змін до ч.2 ст. 2 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Також має враховуватись надбавка за отримані Державні нагороди та оримання статусу "учасника бойових дій".
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>