“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Трудові відносини

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Віра, За межами України2012-06-12 15:15:57
Доброго дня!
Я була прийнята на декретне місце прибиральницею аптеки і з цієї посади пішла у свій декрет. Зараз у мене четверо дітей (інтервал 1 - 2 роки), тобто я ще у декретній відпустці з 4 дитиною. На даний момент я вагітна з 5 -ю дитиною (восьмий місяць), але на роботі відмовляються прийняти лікарняний, і хочуть повернути трудову книжку. Підкажіть будь ласка чи є у них підстави для такої поведінки і що мені порадите робити?
Вас мають право звільнити у випадку виходу працівника, що перебував у декретні відпустці, але для цього потрібно вам перервати декретну відпустку. Під час лікарняного та декретної відпустки звільнення з роботи не допускається Кодексом законів про працю України.
Автор: наталія, Київ2012-07-26 12:26:22
Доброго дня. Я журналіст. Чи маю я право працювати на території Київського зоопарку (знімати відеорепортаж про зоопарк, як місце відпочинку) не питаючи дозволу у керівництва? Якщо працівники установи заважатимуть моїй роботі, чи коректно в даному випадку посилатись на ст. 171 Кримінального кодексу України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів)? Дякую.
Київський зоопарк не режимним чи секретним місцем, також в жодному законодавчому акті не зазначено, що в зоопарках заборонена відеознімання чи фотографування. Він є відкритим для відвідувачів (тобто публічним місцем) і не є приватною власністю, тому лише достатньо для проформи повідомлення листом по факсом чи поштою. Будь-які дії з боку адміністрації щодо перешкоджання роботі журналіста порушують ст. ст. 12, 17 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" і підпадають під дію адміністративної та кримінальної відповідальності за перешкоджання в роботі.
Автор: Андрій, Хмельницький2012-08-05 07:35:34
Доброго дня! Я студент,мені 19 років. Два місяці тому мені на mail прийшов лист із запрошенням на роботу(зробити програму обліку).У м.Хмельницькому є торгівельний центр "Оазис", а у ньому фітнес-центр "Шмель", саме цьому фітнес-центру я домовився робити програму, ми обсудили строки виконання і оплату, тобто якщо я управлюсь за місяць я отримаю 4400 грн, за 45 днів-4000грн., 45 і більше 3900. Впродовж місяця я робив цю програму і неоднократно звертався до "роботодавця" з питаннями по відношенню до вигляду і роботоздатності програми. 30.07.2012 року ввечері я поїхав до них в центр і отримав 2000 грн., як за половину роботи і мені сказали "доробиш ще трохи програму і віддамо остальні 2400". Я доробив і звернувся до "роботодавця" за грішми, але він мені відмовив і сказав що його більше не інтересує моя програма, 2000 хай я залишаю собі, а остальні гроші не отримаю і можу забирати назад свою програму. Зразу повідомлю, що ніяких контрактів, договорів і тому подібного не підписував - все велось на усному договорі. Як мені отримати остальні гроші? І що порадите в цій ситуації?
Ось сьогодні я закрив йому доступ до програми, але він потребує назад базу данних клієнтів які в нього були за ці дні
Що мені робити? Допоможіть будь-ласка!!!!!!
Вас обманули. Якщо є свідки і керівник тієї фірми боїться розголосу, зверніться до вищої інстанції (якщо така є) газет та телебачення. Влаштуйте скандал, щоб вони самі змушені були викликати міліцію. Як кажуть клин клином вибивають.
З юридичної точки зору, ваші шанси 1 до 100.
Автор: Максим, Донецьк2012-08-11 17:14:36
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста
Моя девушка решила устроиться на работу в супермаркет "БраВО" там ее взяли на неоплачиваемую стажировку на 5 дней фасовщицей. Сразу же был оговорен график работы с 7 до 5 или с 8 до 6 и зп почасово 6.50 грнчас. На 6 день после стажировки "управляющая" придумала, что стажировка будет идти пока она не будет готова работать сама, также сказала пока работать и прийти к ней через пару дней для составления графика, но дальше всё также кормит завтраками, вот я занята, вот вы работайте, а в понедельник и так далее. Вероятнее всего, они просто так "кидают" людей, и те работают бесплатно неделями в их магазинах.

Подскажите что можно предпринять в данной ситуации? Ведь жаль проработала больше недели бесплатно и что дальше будет не понятно. Или может подскажите на какие документы сослаться и как выяснить всё.Спасибо
Перед тем, как приступить к работе в соответствии с трудовым законодательством Украины, в отделе кадров должны завести личное дело (анкета, копии документов, карточка, фотографии, заявление о принятии на работу, трудовой договор в котором вказывается срок стажировки и оплата на время этой стажировки). Перед выполнением своих непосредственных обязаностей Вас обязательно должны проинструктировать по технике безопасности, о чем должны росписаться в журнале первичного инструктажа и инструктажа на рабочем месте.
Если всего этого не было, то работодатель нарушает Кодекс законов о труде Украины, и Вы можете смело жаловаться высшему руководителю, профсоюзу, территориальное управление труда, прокуратуру.
Автор: Людмила, Запоріжжя2012-08-11 17:33:58
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи існує спосіб звільнитися з роботи, так би мовити, дистанційно, тобто без особистої присутності. Я зараз у декретній відпустці, хочу звільнитися, але аж ніякого бажання йти у оофіс з заявою не маю. Так вже склалися обставини. Можливо, якось поштою можна надіслати заяву чи з довіреною особою?
Можете заяву надіслати поштою або через довірену особу, на ім'я керівника з проханням звільнити за власним бажанням із особистим підписом та датою. Але для того щоб Вас мали право звільнити і законні підстави, то декретну відпустку прийдеться перервати.
Автор: Ліля, Львів2012-08-30 17:37:12
Я працюю процедурною медсестрою стаціонару у нефрологічному відділенні.Старша медсестра постійно без моєї згоди змінює мені робочий графік,то я працюю з 8.00 до20.00 через день суботи включно,то я працюю кожний день з 8.00 до 16.30 крім суботи і неділі.Чи має моя старша медсестра повноваження і юридичне право так робити?Чи є якийсь фіксований робочий час процедурної медсестри стаціонару?Буду дуже вдячна за відповідь.
Спочатку потрібно дізнатись у відділі кадрів (у відповідності до трудової угоди і посадової інструкції, наказу на призначення на посаду) по якому графіку роботи Ви працюєте, що входить у права та обов'язки старшої медсестри.
Автор: Роман, Житомир2012-09-06 10:23:39


Доброго дня, мене звати Роман. Я військовослужбовець за контрактом, весною цього року я закінчив навчання в ВНЗ (до ВНЗ поступав до призову на військову службу і навчався за власний рахунок на заочній формі навчання), а через декілька місяців в військовій частині (далі вч) мені сказали що згідно пункту 172,173 «Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» я не мав права навчатися, по першому контракту. Вч мені сказали що їм прийшло роз’яснення з Департаменту фінансів міністерства оборони України статей 172,173 і згідно цього вч не мала права оплачувати мені відпустки на навчання. Але ж цілих три роки я писав рапорт на ім’я командира частини і додавав до нього довідку-виклик на сесії і згідно ЗУ «Про відпустки» я їздив в оплачувані відпустки, і кожний раз юрист частини також підписував цей рапорт. І тепер мене зобов’язують повернути вч кошти в сумі 7 тис. грн. за період мого навчання з 01.01.1012р., а за попередні роки боргу чомусь не нарахували (мені цікаво чому, можливо строк давності закінчився чи щось подібне).
Я хотів би дізнатися чи є вимоги частини правомірними, і якщо я подам на суд то які шанси в мене його виграти і якщо я програю суд то чи не нарахують мені кошти ще й за попередні роки мого навчання???
Прошу мені допомогти так як крім мене в моїй вч ще 10 чоловій, яким нарахували борги, а по всій Україні нас тисячі.
Роман зверніться із заявою щодо надання відповіді письмової, що Ви не мали права навчатися згідно пункту 172,173 «Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України». Дану письмову відповідь маєте право оскаржувати у вищих органах та суді.
Автор: Інна, Київ2012-10-12 11:07:30
Может ли организация выписывать доверенность на переоформление ценностей не сотруднику организации, а лицу с которым организация сотрудничает по договору оказания услуг.
Доверенность на переоформление ценностей не сотруднику организации, а лицу с которым организация сотрудничает по договору оказания услуг, может выписывать. Главное чтобы доверенность была оформлена со всеми обязательными реквизитами и правами.
Автор: Світлана, Херсон2012-10-13 19:15:00
Чи можу я, як бабуся, оформити лікарняний лист по догляду за онуком, якому 2 роки, якщо його мама (моя донька) вийшла на роботу. Я працюю в державній установі?

Вдячна за відповідь.
Звісно ж можете піти у декретну відпустку. Для цього до відділу кадрів подайте наступні документи:
- заяву про надання відпустки по догляду за дитиною; - документи, що підтверджують родинні стосунки (копія свідоцтва про народження доньки;
- довідка з місця роботи доньки про те, що остання дійсно працюе із такого то числа по теперішній час на такі то посаді (компаніі, відомства, підприемства, тощо);
- довідка з місця роботи батька дитини про те, що останній дійсно працюе із такого то числа по теперішній час на такі то посаді.
У відповідності до ч. 7 ст. 179 Кодексу законів про працю України визначено, що відпустки по догляду за дитиною можуть бути використані батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.
Автор: Олег, Київ2012-11-07 12:08:18
Здравствуйте!
Два месяца назад предложили сотрудничество на равных условиях в детском центре. Переоформление устава для внесения меня как соучредителя затягивали по разным причинам. Начинали практически с нуля. Все, что было сделано, делалось только с моей стороны, это могут подтвердить около 40 человек привлеченных клиентов, а также есть 100% доказательства, что вся документация и инструменты ведения бизнеса были разработаны и внедрены мной. Составлен был пока что только трудовой договор, пока устав не переделаем. Одновременно со мной на эту же работу вышла моя жена. Тоже по трудовому договору. Когда директору показалось, что все уже налажено и так и будет самотеком работать и дальше, она в одно утро сказала, чтобы мы забрали все свои вещи и покинули помещение. Мы, естественно, отказались, после чего директор вызвала милицию. Приехал наряд, и после небольшого разбирательства нам сообщили, чтобы мы ждали, приедет другая бригада, по борьбе с экономическими преступлениями. По их приезду с директора взяли заявление (не знаю, что она писала), а с нас объяснительные. На вопрос, чего она требует, сказала: «Чтобы покинули помещение». Аргументировала тем, что мы здесь находимся незаконно. Сказала, что у нас нет записей в трудовой для доказательства того, что мы тут работаем. Мы заявили, что есть трудовые договоры, она сказала: «Так покажите. И вы с сегодняшнего дня уволены». Так как именно я вел всю документацию, то все папки с документами были у меня на рабочем месте. Я взял эти папки, но все они оказались пустыми. Ни одного документа, в том числе и по остальным сотрудникам, по клиентам и пр. Моего договора тоже не оказалось, зато договор жены был у нее в портфеле. Так как директор постоянно занималась своими делами, она в первый же день моего официального оформления выдала приказ о праве моей подписи на документах, чтобы не терять клиентов. Но этот приказ она тоже спрятала, а меня попыталась обвинить в том, что подпись на договорах я подделал. Я ответил, что это действительно МОЯ подпись, и я не подделывал чужую. Печать на договоре её. Сотрудники правоохранительных органов сообщили, что передадут все данные в свое отделение и будет назначен следователь. Но прошло уже две недели, и нас никто не вызывал. Зарплату ни я, ни жена не получили. Мы при сотрудниках ПО попросили сделать расчет или справку о начисленной з/п, в чем нам было отказано. На вопрос, если мы здесь находились незаконно, то на каком основании чужой дядька, то есть я, в течение двух месяцев вел все дела, документацию, переговоры и т.д., а моя жена проводила занятия с детьми, внятного ответа не получили. Надеялись, что в ходе следствия все выяснится. Но следствие, видимо, так и не началось — может быть, она просто забрала заявление, так как проверки ей точно не нужны из-за нарушений деятельности (не профильной) хватит на несколько отдельных дел, потому что, если изымут компьютер, то вся информация, которая там имеется, будет свидетельствовать о многочисленных нарушениях законов.
Понимаю, что зря делал многое на доверии, но в развития предприятия я вкладывал еще и свои средства. Как нам поступить, чтобы она хотя бы вернула нам деньги, которые были заработаны? Или просто «сдать» ее с потрохами, тогда можно ли просить о том, чтобы наша компенсация была выдана за счет конфискованного имущества?
Спасибо за ответ.
Если есть доказательства вложения денег, свидетели происшедшего, то можно побороться, конечно результат быстрым не будет.
Быстро можно будет сработать через налоговую инспекцию, приехав с проверкой и обыском с изыманием документов. Но это уже отдельная плата и история.
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>