“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Трудові відносини

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Алёна, Київ2012-03-17 21:54:13
Здравствуйте. В пятницу мне сказали "Зарплату платит нечем по тому ты уволена". В понедельник я должна подписать документы и забрать трудовую. Подскажите, как это правильно записать в трудовую, что бы я могла стать на биржу труда и получать пособие, и какие ещё нужны документы для центра занятости? Насколько помню есть статья "За згодою сторін". Как она правильно звучит? Должны ли мне выплатить какую то компенсацию? Расчёт не дают - "Денег нет", как гарантировать себе выплату этих денег? Может расписку взять с начальства? Заранее признательна за помощь, Алёна.
При звільненні вам повинні виплатити всю заборговану зарплату. У разі конфлікту звертайтесь до державного інспектора праці вашого району.
Більше про звільнення знайдете в Кодексі законів про працю України статті 36, 44, 48, 49, 83, 116 та 117.
Для подачі в центр зайнятості потрібні такі документи:
- трудова книжка з відповідним записом (ст.36 КЗПП України),
- довідка про заробітню плату (ст.49),
- паспорт та ідентифікаційний код.
Про розмір та час виплати в залежності від пункту ст.36 КЗПП можете уточнити у ЦЗ.
Автор: Людмила, Черкаси2012-03-20 13:53:36
Я викладач в коледжі. Маю вищу освіту зооінженера, другу вищу - інженер-викладач, закінчила курси оператора комп. набору, пройшла підвищення по інформатиці в інституті підвищення кваліфікації та стажування по інформатиці в педагогічному університеті. Читаю в коледжі інформатику уже 9 років. а тепер мані кажуть, що я не маю право і хочуть забрати в мене години. Чи є якийсь закон на мою користь, адже я пропрацювала чимало, маю багато методичних напрацювань.
Ви можете звернутися до відділу освіти вашого району (міста) з відповідним запитом або скаргою.
Автор: Алла Юріївна, Рівне2012-03-20 21:30:23
Доброго дня. В мене до вас питання.Я працюю бухгалтером в державному дитячому садку, чи маю я право на доплату за вислугу років.
Відповідно до Закону про освіту право та постанов КМУ право на надбавку в дошкільних навчальних закладах (дитячих садках) мають педагогічні та медичні працівники. Обслуговуючий персонал, бухгалтери включно, до цього переліку не включені.
Ви не маєте права на надбавку.
Автор: Станислав, Луганськ2012-03-21 13:50:13
Здравствуйте.Прошу, помогите разобраться в сложившейся ситуации.имели ли право уволить с работы после 4 мес.болезни меня уволили как только я принес больничный лист и справку с переводом на лёгкий труд на месяц не сказали что рабочих мест сейчас нет и сказали что пиши заявление на расчёт по собственному желанию а через месяц они меня опять примут на работу так как не хотят потерять работника который отработал 4 года без замечаний и выговоров ( при этом удостоверение,форменная одежда осталась у меня я не сдавал так как мне сказали что потом делать новое удостоверение долго) прошло 5 мес я звонил им почти каждый день и спрашивал когда же меня примут на работу, а они отвечают постоянно ждите как только появится рабочее место они мне позвонят.
Юридично пред'явити будь-які претензії до роботодавця неможливо. Радимо стати на облік у центр зайнятості.
Автор: Світлана, Полтава2012-03-25 18:52:58
Допоможіть,будьласка,розібратися у такому питанні. Перший рік працюю директором ЗОШ І-ІІІст. Підкажіть як правильно згідно з чинним законодавством України розподілити години рос.мови. З часу введення рос. мови годинами рос.мови довантажували 2-х вчителів світової літер-ри та укр.мови і літер-ри, які за дипломами мають кваліфікацію вчителів рос.мови. В минулому навчальному році мій попередник надав години рос.мови вчителю німецької мови, мотивуючи тим, що в неї вища категорія та звання вчитель-методист.При цьому вчитель, який закінчив ПДПУ ім.В.Г.Короленка за спеціальністю рос.мова і література, німецька мова та здобув кваліфікацію вчителя рос.мови та літератури, нім.мови, у 1995 році був переведений на посаду вчителя укр.мови,не мав повного тижневого навантаження.Хто має перевагу викладати рос.мову, кого треба в першу чергу забезпечити повним тижневим навантаженням:вчителя укр.мови та літератури(за наказам),який має кваліфікацію вчителя рос.мови та літератури, чи вчителя німецької мови(за наказом),який має кваліфікацію викладача німецької мови,перекладача?
З даним питанням радимо звернутися на сайт КМОППОіНУ. http://profspilka.kiev.ua/interaktiv/yurydychni-konsultacii/
Автор: Алена, Одеса2012-03-27 16:26:00
Здравствуйте,подскажите мне пожалуйста я работаю на заводе Стальканат-Силур. У меня отпуск закончился 23 марта с 26 марта я принесла в отдел кадров больничный лист по беременности у меня 30-я неделя беременности.C 26 марта я ушла в декрет. 27 марта мне звонит начальник и говорит что если я не выйду 28 марта на работу то он готовит рапорт на мое увольнения.Я ему обьяснила что отдала свой больничный лист, 26 марта в отдел кадров.На это он мне ответил, что отдел кадров может потерять больничный лист.Имеют ли они право меня уволить?
Звільнити вас не мають права.
В книзі записів лікарняних листів у медичному закладі записана дата та номер лікарняного листа. Ви можете звернутися до головного лікаря або начмеда закладу про надання копії лікарняного або принаймні витягу із книги записів.
Втрачати лікарняний лист на підприємстві не мають права, це документ строгої звітності. Його прикріплюють при поданні документів на допомогу при народженні до відділу СоцЗабезу. Також при прийнятті лікарняного листа його повинні були внести до журналу реєстрації документів та повідомити вам вхідний номер.
У разі конфліктної ситуації обов'язково зверніться до державного інспектора праці вашого району. Навіть повідомлення про намір такого звернення повинне трохи охолодити запал вашого керівництва.
Для збереження власних нервів та здоров'я майбутньої дитини радимо звернутися до адвоката (або юриста, що буде дешевше) про представлення ваших інтересів.

Бажаємо вам міцного здоров'я та народити здорову дитину.
Автор: Петро, Київ2012-03-28 21:37:26
Проконсультуйте, будь ласка з такого питання... Працюю заступником директора школи з ВР на 0,75 ставки + маю 13,5 годин, 1 год. гуртка. Трудовий договір про сумісництво заступнкика та вчителя/кер.гуртка не укладав. Години довантажені без договору при звичайній тарифікації (розподілі годин учителів). Скільки годин має складати мій робочий день: 6 чи 8 год? Чи входят години у навантаження вчителя у 0,75 ставки заступника. якими нормативними документами можна апелювати... Щиро дякую!!!
З даним питанням можете звернутися на сайт Київської міської організації Профспілки працівників освіти та науки України.
Автор: Василь, Львів2012-03-30 12:09:05
Я чоловік, так склались обставини на роботі (державний службовець), що довелось піти у дикретну відпустку. Дружина оформлена у ПП найманим працівником (але це тільки формально)кожного місяця доводиться платити 600грн. за неї. Виходити на роботу ще не можна (реорганізація, скорочення). Чи можна дружині припинити трудові відносини з ПП і стати на біржу упошуках нової роботи а мені залишатись у дикретній відпустці. Завчасно дякую
З вашого питання не зрозуміло чи оформлена ваша дружина по трудовому договору (трудовій книжці) чи як фізична-особа підприємець, адже не зрозуміло за що ви платите по 600 грн.
Якщо ваша дружина оформлена по трудовій, то достатньо написати заяву на звільнення за згодою сторін. В такому випадку вона може стати на облік в ЦЗ, за умови якщо на останньому місці роботи вона пропрацювала не менше одного року (мінімальний термін для отримання виплат).
Якщо вона оформлена як ФОП, то найкращим варіантом для вас буде перехід на загальну систему оподаткування (з суми до 600 грн., я зрозумів, що ви платите єдиний податок) або закрити ФОП.
Перехід на загальну систему ви можете здійснити з 01.07.2012 року (або з початку будь-якого кварталу), написавши до 15.06.2012 відповідну заяву в податковій. За відсутності доходів не буде і податків. Увага, перехід на іншу систему оподаткування ви можете здійснювати раз в рік.
Закрити ФОП ви можете подавши відповідну заяву до податкової. ФОП закривається за два місяці, протягом яких у вас можуть перевірити документацію, яку повинен вести ФОП (книга обліку доходів і витрат, акти виконаних робіт і т.д.), а також надати відповідні довідки про відсутність кредиторської заборгованості, про рахунки в банках і т.і. Однозначно доведеться запастися терпінням і часом.
Автор: Андрій, Миколаїв2012-04-11 15:08:36
Чи зараховується до загального трудового стажу період навчання у виші з 1975 по 1980 рр. До вступу у ВНЗ працював і є запис в трудовій що навчався.
Попередньо вдячний за відповідь Андрій
Стаж у вищих учбових закладах звісно ж зараховується до загального трудового стажу. У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 1998 р. N 1658, Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності п. 4 визначено, що до загального трудового стажу відноситься:
- час відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами, частково оплачуваної відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною, тривалість якої визначається медичним висновком, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку;
- період, протягом якого батьки-вихователі були зайняті у дитячому будинку сімейного типу вихованням дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
- час навчання на курсах і у школах з підготовки кадрів, - підвищенню кваліфікації і перекваліфікації, якщо направленню на курси чи у школу безпосередньо передувала робота або служба у складі Збройних Сил, Національної гвардії, Прикордонних військ, СБУ, внутрішніх військ МВС, військ цивільної оборони та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також в органах внутрішніх справ;
- час роботи або виробничої практики на робочих місцях і посадах, що оплачуються, у період навчання у вищому закладі освіти;
- час навчання у професійно-технічному закладі освіти;
час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу;
- час вимушеного прогулу особи, взятої під захист;
- термін перебування під вартою, термін відбування покарання, а також час, протягом якого громадянин не працював у зв'язку з незаконним відстороненням від роботи (посади).
Автор: Олена, Київ2012-04-16 15:46:41
Допоможіть у такому питанні:за тиждень до мого виходу на роботу після відпустки по догляду за дитиною до 3-х років,мене повідомили що у моєму відділі скорочення на одну одиницю і я підлягаю скороченню через 2 місяці з роботи,або запропонували йти на місце працівниці , що йде у декретну відпустку у інший відділ.Тобто хочуть перевести мене з постійного місця роботи на тимчасове.У мене 10 років стажу на цій роботі,двоє малолітніх дітей,вища освіта.Чи мені повинні запропонувати іншу посаду на постійній основі,чи мають право звільнити на підставі наказу про скорочення відділу(а не організації).Наперед вдячна за відповідь!
Порушення закону в даному випадку не має. Після виходу з відпустки вас дійсно можуть скоротити.
У вас два шляхи:
перший - погодитися на тимчасову посаду,
другий - поцікавитись в центрі зайнятості чи буде виплачуватись допомога по безробіттю в розмірі 80% після 3-річної декретної відпустки. Якщо ні, тоді залишається перший варіант.
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>