“ЗАЩИТА ПРАВА”

Адвокатское объединение г.Киев

Вопросы по теме: Право на наследство

Платная консультация по телефонам
и другие юридические услуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Администрация сайта оставляет за собой право удалять некорректные вопросы. Оставить вопрос на сайте "Защита Права" возможно только, после рекомендации этой страницы в социальной сети. Гарантия ответа на протяжении 3-х дней для платных вопросов.
Свои вопросы Вы можете оставить здесь: Получить консультацию >>
Метки: Интеллектуальная собственность | Административные правонарушения | Исполнительное производство | Хозяйственные правоотношения | Жилищное право | Защита прав потребителей | Земельные вопросы | Уголовные преступления | Международное право | Мать-одиночка | Пенсия. Льготы предусмотрены законом | Налоги | Право на наследство | Семейные отношения. Алименты | Трудовые отношения | Гражданские правоотношения |
Страницы:  << Предыдущая 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Следующая>> 
Автор: лідія, Винница2015-02-26 18:33:16
Доброго вечора така ситуація мати хоче залишити будинок мені і сестричкі як це зробити правильно щоб брат не міг його оспорити
Нехай мама оформить заповіт на Вас та сестру у нотаріальній конторі.
Автор: олена, Киев2015-02-27 21:56:33
Бабуся похилого віку хочемо переоформити земельну ділянку щоб не платити аеликі кошти при переоформленні!підскажіть краще робити коли людина жива чи по заповіту і як правильно документально оіормити??
Найдешевше буде написати заповіт бабусі у нотаріальній конторі на когось із рідних.
Автор: Лариса, Киев2015-03-06 11:32:13
Добрый день! Будьте добры, проконсультируйте!
Мужчина и женщина хотят вступить в брак. У обоих есть жильё и дети от предыдущих браков. После заключения брака и смерти одного из супругов (не дай Бог) имеет ли второй супруг право претендовать на недвижимое имущество умершего супруга, которое уже было в его собственности ещё до заключения брака (т.е. вместе не приобреталось)? Или на это имущество супруг не может претендовать? Что нужно сделать, чтобы жильё, которое имелось в собственности супруга до заключения брака, после смерти супруга осталось только его детям?
Имущество которое было должным образом оформлено на каждого из супругов, щитается частной собственностью каждого. После смерти, чтобы обезопасить себя от неверных поступков другой стороны, лучше написать завещание на детей.
Автор: Василь, 2015-03-19 08:45:18
Доброго дня,померла людина яка залишила за заповітом земельну ділянку на два гуктари для ведення сільського господарства.Скільки дійсний заповіт?(з моменту смерті вже минув майже рік)Дякую.
Ви пропустили строк на прийняття спадщини. Терміново зверніться до сільської ради та нотаріальної контори із заявою, що маєте намір через суд поновити строк прийняття спадщини.
Автор: Олександра, Ровно2015-05-03 20:11:25
Добрий день,підкажіть будь-ласка, тато наш помер,залишилось троє дітей, чи потрібно мені писати заяву на право спадщини поки не пройшло 6 місяці, щоб претендувати на частину хати, жив тато з старшим братом, приписана в тій хаті я з двома дітьми, старший брат з сімєю,і середній брат сам.
Краще зверніться до державної нотаріальної контори із заявою щодо прийняття спадщини. До заяви обов'язково слід долучити копії документів, які підтверджують родинні зв'язки та факт смерті спадкодавця. Тобто, у момент написання заяви про прийняття спадщини у нотаріуса обов'язково при собі мати наступні оригінали документів:
- паспорт та ідентифікаційний код;
- свідоцтво про народження;
- свідоцтво про одруження (у випадку, якщо під час реєстрації шлюбу було змінено прізвище);
- свідоцтво про смерть спадкодавця.
Автор: Надія, Черкассы2015-05-17 11:06:37
Помер батько двох дітей.Був зареєстрований разом із сином в житловому будинку за однією адресою, а дружина із дочкою при купівлі будинку зробила перереєстрацію за іншою адресою. Сімя проживала у шлюбі і фактично всі разом проживали за новою адресою(тільки батько і син без реєстрації). Стався нещасний випадок і батько помер. Сільська рада у довідці, що видається звязку з оформленнням спадкивих прав вказала,що разом з померлим проживав син(згідно прописки), а дочка і дружина за іншою адресою.Чи привильно видана довідка, діти неповнолітні (17 років і 8 років).
Звісно, що у такій довідці повинні вказуватися особи, які згідно реєстрації (прописки) проживали з померлим, і сільська рада виходячи саме із реєстрації надала таку довідку. Ви можете звернутися до сільради і вимагати видати повторно довідку, із зазначенням того, що проживали всі разом.
Але, тут потрібно розуміти, а чи взагалі така довідка, в цій ситуації має велике значення, адже у ч. 2 ст. 1269 Цивільного кодексу України визначено, що заяву про прийняття спадщини не потрібно подавати, якщо спадкоємець на час відкриття спадщини проживав постійно із спадкодавцем. Тобто ніякої згадки саме про реєстрацію (прописку) не має, а тому важливим є сам факт проживання.
Отже, можна звернутися до сільради, із посиланням на цю норму, і вимагати змінити довідку.
Автор: Маріанна, Ужгород2015-05-24 13:52:58
Доброго дня!Моя бабуся склала заповіт на будинок на мою маму,після смерті бабки,під натиском рідної сестри мама дала їй 50% від спадку,але документів мама не отримала,нотаріус документи дав сестрі,зараз мама хоче продати свою половину,як це зробити?
Отримати документи через державну нотаріальну контору та звернутись до суду із позовною заявою про виділення 1/2 частини будинковолодіння із спільної часкової власності. І лише тоді може іти мова про відчуження своєї частки.
Автор: Наталія, Суммы2015-05-28 13:35:44
Добрий день! у мене помер батько 12 років тому, будинок залишився, свідоцтво на спадщину не брали, да і документів на будинок(тех.паспорт) батько не зробив, спадкоємці я - дочка, брат, сестра, та жінка померлого. підскажіть як правильно повести себе в даній ситуації, якщо подати до суду то як довести що будинок належав померлому та залишився після його смерті дітям та дружині??? та як пояснити чому так довго не починали оформлення спадщини???? завчасно дякую за допомогу)
Для початку Вам потрібно підняти усі архівні документи на земельну ділянку (витяг із поземельної книги, рішення сесії виконкому УРССР, тощо) та будинок. Взяти довідку від сільської / міської ради про підтвердження проживаня та ведення господарства, а потім подати позовну заяву до суду про визнання права власності або про поновлення строку на прийняття спадщини, усе залежить від документів, які будуть на руках.
За правовою допомогою звертайтесь за тел. (099) 436-21-72, успіхів.
Автор: Юлія, Киев2015-05-30 15:45:36
Доброго дня! Допоможіть будь ласка! Є брат та сестра, у них спільна мати, але різні тата. У матері за життя була у власності квартира. На момент смерті матері сину було 1,8 роки, а донці - 17 років. На сьогоднішній день постало питання про право на спадщину синові. Заповіту не було. Приблизно через 6 років після сметрі матері батько сина також помер, тому сестра стала опікуном своєму братові. На момент сметрі померлої була жива її мати. Немає ніяких відомостей щодо того за яких обставин сестра стала власницею квартири матері. Чи має право на цю квартиру син (синові сьогодні 20 років)?
По Вашому питанню, відповідаємо наступне: по-перше, хочемо сказати, що син із моменту смерті матері має право на частку майна (спадку), адже заповіту не було, а тому він, разом із сестрою, бабусею і можливо батьком (просто Ви не уточнили, його батьком проживав з ними і чи був він у шлюбі із померлою) являлися на той час спадкоємцями за законом першої черги, згідно ст. 1261 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).
Що це означає? А означає це те, що відразу після смерті матері, син на рівні із іншими спадкоємцями отримав право прийняти спадщину. Зрозуміло, що сам син в тому віці, в якому він був на час смерті матері сам не міг приймати спадщину, або вступати в інші відносини, тому це мав робити за нього батько.
Але тут відразу зазначаємо, що син (як ми розуміємо він проживав разом із померлою) відразу прийняв спадщину (свою частину), йому для цього, а точніше його представнику(батьку) нічого не потрібно було робити, - подавати заяву про прийняття спадщини чи ще щось. Адже у ч. 3 ст. 1268 ЦК України чітко визначено, що спадкоємець який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6 місяців, він не заявив про відмову від неї. І навіть після смерті батька, який опікувався майном сина, син не втратив частку свого майна у спадку, ним просто опікувалася сестра.
Отже, син дійсно має право на частку у спадку, в тому числі і у будинку.
Але є багато нюансів, які ми не називали, які нам не відомі, а тому стверджувати 100% не бачивши наявних документів ми не можемо.
Автор: Оля, Киев2015-05-30 19:08:50
Cкажіть будь-ласка, якщо хазяїн хати помер, а заповіт не був складений, в нього троє дітей, як буде хата ділитися, і яким чином,і чи обовязково писати дітям заяву про прийняття спадщини?
Спадкування має проводитись у відповідності до ч. 1 ст. 1261 Цивільного кодексу України, де визначено, що у першу чергу на спадкування мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Страницы:  << Предыдущая 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Следующая>>