“ЗАЩИТА ПРАВА”

Адвокатское объединение г.Киев

Вопросы по теме: Пенсия. Льготы предусмотрены законом

Платная консультация по телефонам
и другие юридические услуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Администрация сайта оставляет за собой право удалять некорректные вопросы. Оставить вопрос на сайте "Защита Права" возможно только, после рекомендации этой страницы в социальной сети. Гарантия ответа на протяжении 3-х дней для платных вопросов.
Свои вопросы Вы можете оставить здесь: Получить консультацию >>
Метки: Интеллектуальная собственность | Административные правонарушения | Исполнительное производство | Хозяйственные правоотношения | Жилищное право | Защита прав потребителей | Земельные вопросы | Уголовные преступления | Международное право | Мать-одиночка | Пенсия. Льготы предусмотрены законом | Налоги | Право на наследство | Семейные отношения. Алименты | Трудовые отношения | Гражданские правоотношения |
Страницы:  << Предыдущая 8 7 6 5 4 3 2 1 
Автор: Олекандр2011-01-20 12:20:33
Я виграв у суді справу про неправільно перерахованну мені пенсию.Суд Деснянкого р-ну м. Киева, виніз ухвалу на мою користь і забовьязав пенсийній фонд перерахувати ії згідно закону. Пенсійний фонд подав аперяцію на рішення суду, алє вона уже рік як не розглядаеться і на мої неодноразаві запити, роблять видверти відписки (вас поперерать ). Порадьте що мені робити в цій сітуації, до кого мені звердатись і кому писати. З повагою Нестеренко.
Дякуємо Вам за запитання. В першу чергу радимо Вам:
- крок - 1 звернутись до Деснянського районного суду м. Києва (на ім’я Голови суду) із заявою (один екземпляр з відміткою залишити в себе, як доказ) про видачу ухвали суду із відміткою про те, що вона набрала законної сили, якщо ж суд видасть її, це означає, що вона не оскаржувалась або було відмовлено Пенсійному фонду України, а Вам просто розказували якісь несинітниці. Якщо ж отримаєте письмову відповідь суду про те, що дана ухвала суду оскаржується в апеляційному порядку то у Вас буде письмове підтвердження про те, що матеріали справи дійсно знаходяться в апеляційному суді;
- крок - 2 звернутись до Голови апеляційного суду (про який буде вказано у відповіді суду першої інстанції) із скаргою про порушення законодавства щодо строків розгляду апеляційної скарги по суті долучивши до скарги письмові докази;
- крок - 3 , якщо ж вищезазначені дії не приведуть до бажаного результату то у відповідності до ч. 2 ст. 83 Закону України “ Про судоустрій і статус суддів” від 07 липня 2010 року N 2453-VI (надалі Закон) де зазначено, що підставою для застосування до суддів дисциплінарної відповідальності настає при невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом. А у відповідності до ст. 85 Закону вказуються органи, що мають право на здійснення дисциплінарного провадження щодо суддів:
1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України;
2) Вища рада юстиції.
Тобто, у ці дві інстанції потрібно буде направляти аналогічні скарги із письмовими доказами, а не голими фактами. Наша порада, щоб скарги складав досвідчений юрист у галузі адміністративного та цивільного законодавства або ж адвокат. Також хочемо Вам запропонувати подати позов ще раз у той же суд, цим Ви можете заощадити не менше 3-х місяців та більш не менше коштів і нервів. Так-як показує практика, такий збій у роботі судів виник із середини 2009 року припав на середину 2010 року, і ті хто подав на прикінці 2010 року уже давно перерахували пенсію і отримують її.
Успіхів Вам …
Автор: Олександр2010-10-11 19:13:49
Коли я матиму право на пенсію, якщо яв грудні 2005 року був звільнений у запас у зв"язку з реформуванням Збройних Сил України? Зараз мені 42 роки.
Пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом при досягненні 45-річного віку і за наявності в них вислуги 15 років, які звільняються з військової служби відповідно до Закону України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей".
Юридична консультація "ЗАХИСТ ПРАВА".
Автор: наташа2011-03-28 10:43:01
Скажіть будь-ласка чи мають право відмінити пенсію онкохворому? Я з 2009року отримую пенсію по загальному захворюванні. Пенсію надае Черкаська онкологічна МСЕК. У мене після лучевоЇ терапіЇ дуже багато хвороб. Цього року мені сказали, якщо не буде рецедиву по основному захворюванні то з 2012 року я пенсії отримувати не буду. Зараз у мене 3 група незважаючи на те, що мені дуже тяжко ходити, сидіти.
Комісією МСЕК раз на рік або на три роки, як Вам відомо, переглядається стан захворюваності і тому, якщо буде визначено поліпшення стану здоров’я то дійсно мають право на відміну пенсії, як онкохворому. Але якщо окрім онкологічної хвороби загальний стан не дозволяє нормально себе почувати та повноцінно працювати на роботі то призначається 3 загальна група. Яка передбачає більш полегшені умови праці та пенсійне забезпечення встановлене в Україні.
Звісно, у комісіях МСЕК далеко до прозорості, не рідко діяльність нагадує бізнесову організацію із відповідними корупційними схемами.
Тому, якщо Ви впевнені у своїй правоті і не погоджуєтесь із висновками комісії МСЕК, маєте повне право її результати оскаржити у місячний термін до районного, обласного МСЕК або до Міністерства охорони здоров’я України. У крайньому випадку подати позовну заяву до адміністративного суду за місцем проживання.
Автор: Мельничук Ірина2011-03-31 16:58:44
Добрий день! Мій чоловік, пенсіонер МВС, отримував на сина надбавку до пенсії в розмірі половини мінімуму для непрацездатних. В 2010 році син поступив до ВИЩі на стаціонар. В листопаді ми передали до Пенсійного фонду довідку із інституту про те, що син навчається на стаціонарі на контрактній основі. В грудні йому виповнилося 18 років, і доплати припинилися. Але ж він знаходиться на нашому утриманні і самостійно не заробляє!? При цьому і чоловік не мав права на додатковий заробіток! Чи прав Пенсійний фонд? Що треба, щоб поновити виплати? З повагою. Ірина
Звернутись із відповідною заявою до Пенсійного фонду за розясненнями про причину припинення виплат.
Автор: Микола, Ровно2011-05-07 08:18:49
Чорнобелець третьої категорії+Афганець, Чи має він право піти на пенсію в 50 років?
У відповідності до ст. 55 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій:
1. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:
- які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів - 10 років;
- які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів - 8 років;
- які працювали з 1 липня 1986 року по 31 груд- ня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 кален- дарних днів, у 1987 році - від 10 до 14 кален- дарних днів, у 1988 році - не менше 30 кален- дарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році - 5 років;
Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на три роки понад передбачений цією статтею.
Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки - 12 років 6 місяців і більше, жінки - 10 років і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад передбачений цією статтею.
2. Потерпілі від Чорнобильської катастрофи:
- евакуйовані з 10-ти кілометрової зони відчуження у 1986 році - 10 років;
- евакуйовані з інших територій зони відчуження у 1986 році - 8 років;
- особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні безумовного (обов'язкового) відселення за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 2 років - 4 роки та додатково 1 рік за кожний рік проживання, роботи, але не більше 9 років;
- особи, які постійно проживали постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3 років - 3 роки та додатково 1 рік за 2 роки про- живання, роботи, але не більше 6 років;
- особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років - 2 роки та додатково 1 рік за 3 роки про- живання, роботи, але не більше 5 років;
- особи, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 року не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов'язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що виконувалися за урядовими завданнями - 2 роки.
Початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.
Потерпілим від Чорнобильської катастрофи, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 (чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на два роки понад передбачений цією статтею.
Потерпілим від Чорнобильської катастрофи, які відпрацювали на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 (чоловіки - 12 років 6 місяців і більше, жінки - 10 років і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад передбачений цією статтею.
Пенсійний вік за бажанням особи може бути знижено тільки за однією підставою, передбаченою цією статтею, якщо не обумовлено інше. Призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” і цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров‛я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Відповідно до ст. 50 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особам, віднесеним до постраждалих першої категорії, що є інвалідами ІІІ групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Частиною четвертою статті 54 вищезгаданого Закону встановлено, що в усіх випадках розмір пенсії для інвалідів ІІІ групи, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 6 мінімальних пенсій за віком.
Крім того, це право гарантується Конституцією України (ч. 2 ст. 46).
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зі змісту ст. ст. 50, 54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” випливає, що за основу нарахування пенсії та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров‛ю, береться мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно чинного законодавства визначається лише за правилами, передбаченими ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов‛язкове державне пенсійне страхування”.
Право на отримання пенсії і щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров‛ю, виходячи в розміру мінімальної пенсії за віком, що передбачено ст. ст. 49, 50, 54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Відповідно до ч. 3 ст. 67 зазначеного Закону, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров‛ю, особам, віднесеним до 1, 2, 3, 4 категорій, та розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.
Частиною першою статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму.
З повагою, юридична консультація об'єднання "Захист права"
Автор: Ольга, Киев2011-05-11 18:49:34
Які передбачені мені по закону пільги, як дружині померлого ліквідатора ЧАЕС 1 категорії. Адже мене в транспорті виганяють і говорять, що із свої посвідченням яке видано мені КМДА не маю право на безкоштовний проїзд по м. Києву. Чи це вірно і на основі яких нормативних актів? Заряння дякую за допомогу і чекаю на відповідь із нетерпінням.
Ольго дякуємо за запитання.
У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України № 51 від 20 січня 1997 року, а саме ч. 2 п. 9-м визначено, що дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов‘язана з Чорнобильською катастрофою, а також опікуну дітей померлого видається посвідчення. Пунктом 10-м цієї ж Постанови, визначено, що посвідчення видається:
дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, а також опікуну дітей померлого - на підставі документів про підтвердження статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи або на підставі відповідного посвідчення, а також експертного висновку щодо причинного зв'язку смерті з наслідками Чорнобильської катастрофи.
Зразок посвідчення закріплено Додатком-2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року № 1105.
Відповідно до п. п. 5, 7, 8, 11, 12, 20, 23, і 27 ст. 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, які зазначені у посвідченні пред’явника, що завірене печаткою Київської міської державної адміністрації, визначено компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1 у зв’язку із тим, що померлий громадянин із числа ліквідаторів категорії 1 А(У) та ч. 2 п. 32 визначен, що пільги, передбачені пунктами 1, 2, 17, 26, 27 цієї статті, поширюються на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорії 1, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
Пільги, передбачені пунктом 26 цієї статті, поширюються на неповнолітніх дітей громадян, віднесених до категорії 1.
Пільги, передбачені пунктами 5, 7, 8, 11, 12, 20, 23 і 27 цієї статті, надаються дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, або опікуну (на час опікунства) дітей померлого. Дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, а також опікуну дітей померлого видається посвідчення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
{Частина друга статті 20 в редакції Закону N 230/96-ВРвід 06.06.96; із змінами, внесеними згідно із Законами N 2400-III ( 2400-14 ) від 26.04.2001, N 2321-IV ( 2321-15 ) від 12.01.2005 }

Де у вищезазначених пунктах визначено:
5) користування при виході на пенсію та зміні місця роботи поліклініками, до яких вони були прикріплені під час роботи;
7) переважне право залишення на роботі при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі при ліквідації, реорганізації або перепрофілюванні підприємства, установи, організації, скороченні чисельності або штату працівників, а також на працевлаштування.
У разі вивільнення працівників у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників їм виплачується допомога в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати, а також зберігається за їх бажанням посадовий оклад, тарифна ставка (оклад) на новому місці роботи, але не більше одного року. Їм також гарантується працевлаштування з урахуванням їх побажань або можливість навчання нових професій (спеціальностей) із збереженням у встановленому порядку середньої заробітної плати за останнім місцем роботи за весь період перепідготовки, але не більше одного року.
При переведенні у зв'язку із станом здоров'я на нижчеоплачувану роботу зазначеним працівникам виплачується різниця між попереднім заробітком і заробітком на новій роботі до встановлення інвалідності або одужання, але не більше одного року;
8) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу;
11) 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за утримання будинків), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном (абонентна плата, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при посекундному обліку їх тривалості). Зазначені у цьому пункті пільги надаються також членам сімей громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які проживають у жилих будинках (квартирах) усіх форм власності в межах норм, передбачених законом. До членів сімей громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти, непрацездатні батьки, особа, яка проживає разом з постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи особою - інвалідом I групи та доглядає за нею, за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
Особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, відшкодовується 50 процентів вартості палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню.
У разі проживання у гуртожитку оплата за проживання провадиться у розмірі 50 процентів встановленої плати;
12) передача безплатно в приватну власність займаних ними та їх сім'ями квартир (будинків) державного та громадського житлового фонду незалежно від того, чи є зазначена особа наймачем чи членом сім'ї наймача. Зазначена пільга може бути використана один раз;
20) обов'язкове (протягом року після подання заяви) відведення місцевими Радами земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва для тих, хто потребує поліпшення житлових умов та перебуває на квартирному обліку, а також відведення земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, садівництва і городництва, будівництва індивідуальних гаражів і дач;
23) позачерговий протягом року вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів для тих, хто потребує поліпшення житлових умов, до кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічного обслуговування, до садівницьких товариств, а також право на позачергове придбання садових будинків або матеріалів для їх будівництва, для індивідуальної забудови. У випадку одержання житла права, передбачені пунктом 10 цієї статті, втрачаються, якщо житлові умови поліпшились настільки, що відпали підстави для надання іншого жилого приміщення.
Передбаченими цим пунктом пільгами по забезпеченню житлом громадяни мають право скористатися один раз;
27) позачергове влаштування в заклади соціального захисту, а також на обслуговування службами соціального захисту вдома, якщо хворий не має близьких родичів, які проживають з ним.
У разі неможливості організації такого обслуговування закладами соціального захисту відшкодовуються витрати, пов'язані з доглядом за хворим.

Щодо права безплатного користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не більше 9 на території України то це визначено у п. 15 ст. 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, який не передбачений ч. 2 п. 32 вищезазначеної статті та самим посвідченням. Отже дана пільга на Вас, як заявника не розповсюджується.
Щодо права безплатного проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом з правом першочергового придбання квитків то це визначено у п. 19 ст. 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, який не передбачений ч. 2 п. 32 вищезазначеної статті та самим посвідченням. Отже дана пільга на Вас, як заявника не розповсюджується.
Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Лілія, 2011-05-15 20:11:26
Добрий день ! Мій чоловік інвалід 3 групи з дитинства. Чи має він які небудь пільги на санаторно-курортний відпочинок, та при відкритті ПП? Дякую!
За роз'ясненнями зверніться до Управління праці та соціального захисту населення і до Державного реєстратора за територіальністю.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Иван, Донецк2011-05-19 16:19:20
Добрый день! У меня вопрос по Пенсионному законодательству. У меня 14 лет общего трудового стажа, в том числе подземного- более 10 лет. Получив 2 группу инвалидности по трудовому увечью и 80% регресса, уволился с шахты.Повторно(24.12.1993 )пройти перекомиссию не смог пройти, так как был арестован за преступление и взят под стажу 23.12.1993. Нахожусьв местах лишения свободы более 16 лет. Работой обеспечен не был.Исполнилось 50 лет. Учитывается ли стаж, проведенный в местах лишения свободы в общий стаж?? Суважением, Иван
Перебування в місцях позбавлення волі не впливає на загальний стаж, але радимо всерівно звернутись із відповідною заявою до управління пенсійного фонду за місцем проживання. У відповідності до ст. 68 Закону України про Пенсійне забезпечення, пенсії при неповному стажі роботи (статті 20, 30 і 45)призначаються в розмірі, пропорційному наявному стажу.
Обчислення пенсії провадиться таким чином: спочатку визначається відповідна повна пенсія, ця пенсія ділиться на число місяців потрібного повного стажу роботи, одержана сума множиться на число місяців наявного фактичного стажу роботи (у цьому стажі період більше 15 днів округлюється до повного місяця, а період до 15 днів включно не враховується).
Якщо пенсія при повному стажі роботи належала б у мінімальному розмірі, встановленому цим Законом (статті 19, 29 і 44), то пенсія при неповному стажі призначається пропорційно наявному стажу виходячи з мінімального розміру пенсії, але в усіх випадках у розмірі не менше соціальної пенсії, встановленої для відповідної категорії непрацездатних (стаття 94).
Звертайтесь за практичною допомогою, і наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”.
Автор: Володимир, Ровно2011-05-24 08:59:25
Добрий день.
Я iнвалiд чорнобиля 1 категорii.дружина iнвалiд дитинства 2 групи. Пiсля операцii дружина обмежена в рухах i я згiдно довiдки ЛКК в вiддiлi соцзахисту оформив догляд за дружиною з вiдповiдною оплатою. Але "достойноi" пенсiї не хватало на прожиття i я влаштувався на роботу на неповний робочий день, про що є виписка з наказу. Копiю цього наказу на третiй день пiсля працевлаштування я вiднiс в пенсiйний фонд. Пропрацював я трошки бiльше трьох мiсяцiв, копiю наказу про звiльнення також вiднiс у пенсiйний фонд. При виходi на пенсiю за вiком у 2010 роцi у вiддiлi соцзахисту вияснилося, що я весь цей час з 2006 по 2010 рiк отримував (за словами спецiалiстiв вiддiлу соцзахисту ) незаконну виплату по догляду за своєю дружиною. На моє запитання, чому на момент мого працевлаштування менi не були припиненi виплати, а далi продовженi, адже вiддiл соцзахисту використовує iнформацiйну комп'ютерну базу даних пенсiйного фонду i мав iнформацiю про мое працевлаштування, я так i не отримав. В зв'яку з цим менi була припинена виплата по догляду, хоча в довiдцi ЛКК догляд необхiдний пожиттево i вичеркнутi чотири роки трудового стажу при оформленнi моєї трудовоi пенсii. Виплати на даний час не проводяться i в уснiй формi вже декiлька разiв спецiалiсти, якi обслуговують мiй регiон, вимагали поверненню грошей, виплачених менi по догляду за 2006-2010 роки. Я дуже прошу вас допомогти менi розiбратися в цiй ситуацii. Наперед дякую за вiдповiдь.
Відповідно до закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" статті 7 пункту 5 допомога по догляду не виплачується, коли особа працює (крім інвалідів 1 групи).
Також ст.14 цього ж закону зобов'язує одержувачів соціальної допомоги по догляду повідомляти про обставини, що впливають на виплату органи, які призначали цю допомогу. У вашому випадку ви працевлаштувалися і повинні були повідомити відділ соцзахисту.
Також ст.15 передбачено порядок стягнення надміру виплачених сум.
Єдине, що можна порадити в вашій ситуації звернутися з відповідною заявою до вишестоящого органу (згідно ст.16 цього ж закону) або в суд.
По закону (ст.14, 15) ви повинні повернути кошти за період, коли ви працювали. За весь період вимагати повернення органи соцзахисту не мають права. Якщо ж і надалі вимагатимуть повернення за весь період радимо звернутися в відповідною заявою до суду (при бажанні зможете замовити заяву у нас).
Далі після надання необхідних документів заново оформити догляд за дружиною із застосуванням статті 11 цього ж закону про виплату допомоги за минулий час.
На платній основі ви можете замовити у нас відповідні заяви та клопотання, а також отримати телефонну консультацію за тел.(067) 917-85-56. Звертайтесь, у юристів "ЗАХИСТ ПРАВА" помірні ціни на юридичні послуги, а також для вас надамо суттєві знижки.
Автор: АЛЕКСЕЙ, Хмельницкий2011-05-25 22:35:29
Здравствуйте!Мне хотелось бы уточнить у вас по поводу талонов на бесплатный проезд по железно дорожному транспорту? Я инвалид войны второй группы, до этого года я получал бесплатные талоны по СНГ, на украинское удостоверение инвалида войны 2 группы и удостоверение: «о праве на льготы» бывшего СССР.Вэтом году пришёл получать, а мне сказали, что не положено, у меня должно быть удостоверение инвалида, бывшего СССР, хотявсоглашении ( "Соглашение о взаимном признании прав на льготный проезд для инвалидов и участников Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных к ним" от 12 марта 1993 г.) Скажите, пожалуйста правы они или нет? Заранее Вам благодарен.
Управління залізничного транспорту помиляється, тому Вам краще звернутись із письмовою заявою з приводу цього питання, щоб отримати письмову відповідь.Заяву подайте через канцелярію із обов'язковою відміткою на Вашому екзеплярі вхідного номера по журналу та штампу підприємства. Якщо заяву категорично відмовляються приймати надішліть її за допомогою поштового зв'язку, цінним листом з описом та повідомленням.
Це потрібно зробити на випадок того, якщо директор місячний термін, як цього вимагає ст. 20 Закону про звернення громадян , не надасть вмотивованої відповіді то у Вас залишиться для суду підтвердження того, що було здійснене відповідне звернення зі спірного питання.
Звертайтесь за практичною допомогою, і наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”.
Страницы:  << Предыдущая 8 7 6 5 4 3 2 1