“ЗАЩИТА ПРАВА”

Адвокатское объединение г.Киев

Ответы на вопросы с тегом "Адміністративні правопорушення" Назад в список судебных решений

Постанова суду, за вчинення сварки зі своєю дружиною, правопорушник кричав на неї нецензурною лайкою виганяв з будинку, чинив психологічний тиск

20 июня 2011р. 11:01

 

 Справа № 3-865/11

1 із 2                                                                                                       код суду 0707

П О С Т А Н О В А

                                        І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

  10 березня 2011 року                                                                                        м.Мукачево

Суддя   Мукачівського   міськрайонного     суду   Закарпатської  області  Маргитич О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Мукачівського РВ ГУМВС  України в Закарпатської області про притягнення до адміністративної відповідальності                                                                                 

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Котюжани, Мурованокуриловецького району, Вінницької області та мешканця АДРЕСА_1, не працюючого, з середньо-спеціальною освітою,  громадянина України

          за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

                                         В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення  № ЗА 811757 від 02 березня 2011 року ОСОБА_1 01 березня 2011 року  о 17.00 год. вчинив сварку зі своєю дружиною кричав на неї  нецензурною лайкою виганяв з будинку, чинив психологічний тиск.

Правопорушник в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення  не визнав та пояснив, що не проживає  з громадянкою  ОСОБА_3 однією сім’єю більше шести років, оскільки шлюб між ними розірвано. Після розірвання шлюбу майно між ними було поділено, в тому числі і будинок, у якому він змушений проживати, так як не має іншого житла. Його колишня дружина  безпричинно затіває сварки з метою виселення його з будинку, так і 01 березня 2011 року остання затіяла сварку, після чого викликала працівників міліції.

Вивчивши матеріали справи слід прийти до наступного.

Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173-1 ч.1 КУпАП, тобто насильство в сім’ї. Сім’ю, в свою чергу, складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

В даному конкретному випадку, що підтверджується і поясненням ОСОБА_3, між правопорушником та потерпілою шлюб розірвано більше ніж шість років тому, і з того часу вони проживають окремо спільного господарства не ведуть. Також, в своїх поясненнях ОСОБА_3 зазначила, що повернувшись з роботи затіяла з чоловіком розмову на рахунок переоформлення його частки будинку, і тільки після цього між ними виник конфлікт.

Крім того, ні в протоколі про адміністративне правопорушення , ні в поясненнях правопорушника та потерпілої не зазначено де саме ( за якою адресою) затіяно сварку, тобто не визначено місце вчинення правопорушення, що суперечить положенням ст.256 КУпАП.

З урахуванням вищенаведеного встановлено, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1  ст.173-2 КУпАП, тому провадження в справі  підлягає закриттю на підставі п.1ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.  

Керуючись ст.ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

  2 із 2

   П О С Т А Н О В И В :

  Провадження по справі  про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП     з а к р и т и  на підставі  п.1 ч.1 ст.247 КУпАП,   за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

          Постанова може бути оскаржена  в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови   апеляційної скарги.


  Суддя Мукачівського

міськрайонного суду                                                                                  О.І. Маргитич

ЗАХИСТ ПРАВА
Ответы на вопросы с тегом "Адміністративні правопорушення" Назад к списку судебных решений