“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Право на спадщину

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Ірина, Львів2015-05-31 23:01:19
Доброго дня, я одинока мати і не маю коштів на приватну юридичну консультацію, тому звернулась до вас.
Ситуація наступна: у 2003 році загинув мій батько та бабця, з якими ми проживали в однокімнатній приватизованій квартирі. Четвертою особою, яка з нами мешкала була моя мати.В силу власної необізнаності та життєвих обставин ми з матірю (вдова загиблого та дочка загиблої)не подали заяви про прийняття у спадок приватизованих померлими часток квартири.Коли спохватились то виявилось що терміни давно пройшли, і коштує це дорого.
Чула, що недавно прийнято закон, згідно з нормами якого через суд можна поновити терміни і це безкоштовно. Поясніть будь-ласка куди нам зветратись і скільки це коштуватиме включно із судовими витратами та іншими платежами. Заздалегідь вдячна за відповідь.
Згідно до ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України – Ви вважаєтеся такими, що прийняли спадщину. Але для того щоб закріпити своє право на спадщину документально потрібно звернутись до суду з заявою про поновлення строків на прийняття спадщини.
У відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру сплачується 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Автор: Тетяна, Київ2015-06-09 11:32:52
Доброго дня. Мій тато помер у 2008 році, дружина та троє дітей в тому числі і я приписані в його будинку, але не проживаємо там з 2007. Заповіту немає. За згодою моїх рідних, я хочу оформити цей будинок та прилеглу ділянку на себе, що потрібно робити?
Для початку зібрати усі наявні документи в дома та по архівах щодо нерухомості, а потім звернутись до суду щодо поновлення строку на прийняття спадщини або визнання права власності на нерухоме майно.
Відповідно до ч. 2 ст. 1274 Цивільного кодексу України, Ваші близькі можуть відмовитися від своє частки у спадку на Вашу користь. Цю процедуру слід здійснювати через нотаріуса, у якого Ви й оформлювали факт прийняття спадщини.
Автор: Анна, За межами України2015-06-14 19:52:14
Прокунсультуйте будь ласка, тато написав на мене заповіт в якій віддає свою частку квартири. В квартирі прописані ще мати, та раніше був прописаний брат але вже не живе і виписаний. Чи обов"язково, щоб кожний з них писав вімову від своєї частини ще поки тато живий. і що буде якщо мама раптом помре, але не залишить відмови чи заповіту.
Нехай мама також напише нотаріально на Вас заповіт, якщо на те її воля.
Автор: юлія, Київ2015-06-17 16:38:29
Добрий день! Подскажите пожалуйста, нотариус видала свидетельство о праве на наследство по завещанию в 2004 году. Я не оформила право собственности на часть квартиры поскольку была несовершеннолетней. Могу ли я сейчас на основании данного свидетельства это сделать? Или нужно идти в суд? Спасибо.
Можете, предоставив пакет необходимых документов и обратившись с заявлнением к нотариусу.
Автор: марина владимировна, Київ2015-06-22 12:22:06
Добрый день! вопрос - умер отец моего мужа, на валютном счету которого осталось 60 000 долларов , завещания - нет.
Наследники - жена умершего, мой муж и его родной брат.
какова процедура наследования этих денег?
возможно ли при вступлении в наследство - нотариально разделить эту сумму между всеми наследниками и с этим заявлением явиться в банк для разделения валютного счета( жена хочет получить гривны, братья - валюту)

доп. вопрос: есть еще один наследник умершего - племянник, как его включить в часть наследства?
Спасибо!
В первую очередь право на наследование по закону имеют дети наследодателя, в том числе зачатые при жизни наследодателя и родившиеся после его смерти, тот из супругов, который его пережил, и родители (ч. 1 ст. 1261 ГК Украины).
Максимум, что светит Вашему мужу, это 1/4 от 1/2 части отца, посколько жена претендует на половину имущества приобретенного в браке.
Более детально обращайтесь за правовой помощью за телефоном (099)436-21-72.
Автор: Олександр, Дніпропетровськ2015-07-14 09:51:16
Доброго дня !Я проживаю з сім*єю ( дружина, донька - всі приписані) у сільській місцевості в батьківській хаті все своє життя. Батьки померли 3 роки( батько) та 2 роки (мати) тому, заповіту немає, батько й досі є власником. У мене є старша сестра, яка не приписана тут.За тяжко хворими батьками вона не доглядала, це робили ми з дружиною, поховання - також за свій кошт. Але вона сказала,що також є спадкоємицею і буде вимагати свою частку при оформленні спадщини. Чи має вона право на власність? Якщо так, то яка її частка? Дякую.
Вам потрібно визнавати своє право через суд, оскільки Ви фактично прийняли спадщину.
Автор: Катерина, Житомир2015-07-20 11:02:35
26 років з 1989 року у шлюбі з чоловіком. Маємо доньку. Всі троє зареєстровані та проживали в одному будинку під одним номером разом з батьками чоловіка. У 2006 році свекор, як власник будинку, подарував під будинку чоловіку (договір дарування). Після смерті батьків з"явилась донька (сестра чоловіка) яка претендує на спадщину. Запитання: чи потрібно чоловіку подавати заяву на спадщину (другу половину хати) і куди дінемось ми: я та донька. Всі троє маємо приписку в будинку під одним номером?
Вашому чоловіку обов'язково потрібно подавати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини, у строки визначені до ч 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України.
Автор: Оксана, Львів2015-07-27 13:07:25
Шановні панове, доброго дня!

Батько чоловіка помер в 2003р. Заповіт був складений на все майно. На будинок спадок оформили, а на землю досі не оформлений. Земля у приватній власності, оформлена на батька до сьогоднішнього дня.
Які дії потрібно вчинити, щоб правильно "оформити" землю?

Дякую.

З повагою, Оксана.
Із відповідним питанням потрібно письмово звернутись до нотаріальної контори за місцем прийняття спадщини, адже нотаріус мав визначити усе майно спадкодавця, і оформити його спадкоємцям.
Тепер у даній ситуації потрібно визнавати право власності через суд або поновлювати строк на прийняття спадщини.
Автор: Володимир, Черкаси2015-07-28 20:09:33
Добрий вечір у мене таке питання. Два місяці назад померла мама я проживав і приписаний в одному будинку з нею. Померла раптово заповіт не залишила чи потрібно мені подавать заяву на право будинку ? На будинок також претиндує моя сестра яка проживає окремо. Підскажіть як краще оформити на двох і чи це можливо?
Вам потрібно подавати заяву на прийняття спадщини, так-як Ви із сестрою є спадкоємцями першої черги у відповідності до ст. 1261 Цивільного кодексу України. Якщо сестра не претендує на спадщину, то після подання вами заяв про прийняття спадщини до нотаріальної контори, вона має написати заяву про відмову на Вашу користь, або прийняти разом із Вами.
Автор: Світлана, Луцьк2015-07-29 17:12:59
рідна сестра бабусі написала заповіт на внука своєї рідної сестри.Рідна сестра бабусі не має своїх дітей , чоловік теж помер.З нею проживає мама внука та прописані, але не проживають рідна сестра внука з своїми трьома малолітніми дітьми.Чи будуть вони мати право на спадщину чи все таки спадкоємцем буде лише внук сестри, так як є заповіт на нього.
Якщо заповіт на внука оформлено, то лише внук буде єдиним спадкоємцем, так-як буде виконано законну волю спадкодавця. Тому що лише спадкодавець за свого життя мав право на розпорядження своїм майном.
У випадку не скористанняя своїм правом спадкодавця, прийняття спадщини відбувалось в порядку черговості, або через суд із доведенням сторони, що остання проживала і доглядала за спадкодавцем останніх 5 - ть років.
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>