“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Право на спадщину

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Наступна>> 
Автор: максим, Луцьк2012-12-26 14:29:15
доброго дня. Мій дід Микола помер в 2001 році, заповіту не було. у нього було 2 сини юрій який вчасно прийняв свою половину спадщини, а мій батько у звязку з відсутністю за кордоном написав заяву на прийнятя спадщини в 2004 році і виїхав за кордон, зник безвісті, не принявши спадщину повністю. на 2012 рік від міліції я отримав довідку про зняття його з обліку на розшук.
Питання чи можу як син прийняти через суд батька померлим и прийняти за нього спадщину? Що треба робити, будь ласка напишіть порядок дій?
Наперед щиро вдячний.
Максиме, у Вашій ситуації потрібно подавати позовну заяву до суду в порядку ч. 1 ст. 43 Цивільного Кодексу України , де визначено, що фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. А потім прийняти спадщину.
Автор: Ірина, Черкаси2013-01-21 16:44:18
У моїх батьків є будинок і ділянка, батько зробив технічний паспорт, але свого часу не поставив кадастровий номер, так як тяжко захворів та помер. Мама теж пісял двох інсультів не змогла зробити документи. Ми, діти, заклопотані, спочатку хворобою та смертю батька, а потім маминими інсультами не зробили це раніше. Документи всі оформлені на батька, але мама прописана за цією адресою. Ми до цього часу не поставили кадастровий номер , не переоформили спадщину на маму, вона ще жива, слава Богу. З чого почати? Заповіту батько не залишив.
Шановна Ірино, Ви дійсно мало орієнтуєтесь в документах, адже технічний паспорт це документ про проведення інвентарізації (проведення замірів,складання плану будівлі, прибудов, окремих приміщень)будівлі, кадастровий номер відноситься же до земельної ділянки.
Тому, пропонуємо Вам звернутись за допомогою до наших фахівців об'єднання "Захист Права" за письмовою підтримкою за допомогою ел. пошти, звісно ж не безкоштовно.
Автор: Михайло, Львів2013-01-22 01:06:09
Доброго дня. У мене виникла наступна ситуація після смерті батька потрібно отримати спадщину заповіту батько незалишив і по закону спадкоємців 3 я брат та бабця. Спадкове майно ( 1/4 3-х кімнатної квартири, 1/10 1-но кімнатної квартири, та особняк але з ним проблеми оскільки це самовільна забудова і на нього ніяких документів немає ) . Питання виникають слідуєчі:
1) Нарахунок прийняття спадщини звертатись до державного нотаріуса?
2) Чи потрібно подавати в суд для включення особняка в спадщину чи можна через держархнагляд виробити документи на цей будинок щоб небуло судової тяганини ?
3) Чи можем ми з братом поділити майно на етапі отримання спадщини якщо бабця свою частку віддає мені ?
4) Скільки приблизно коштуватиме отримати всі документи на будинок взалежності від методу отримання документів.
Дякую за надану інформацію.
Михайло самочинне будівництво найкраще вводити через суд, це майже в тричі дешевше і не потребує половини документів, які потрібно під час проведення законного будівництва. Слід також не забувати, якщо проводити через суд то не потрібно буде сплачувати штраф за самочинне будівництво.
Звертайтесь до наших фахівців об'єднання "Захист Права" за письмовою підтримкою за допомогою ел. пошти, звісно ж не безкоштовно за тел. (067)917-85-56
Автор: Богдан, Львів2013-02-28 22:43:40
Чи дійсний Заповіт,який мати в 2009 році написала на мене у Сільраді(Заповіт підписаний головою Сільради,секретарем і завірений печаткою)?
Чи обов"язково завіряти його у нотаріуса?
Якщо у Вас в за територіальністю є нотаріус, який і був 2009 році, то заповіт оформлений в сільскі раді є не дійсним. Оскільки там не має реєстру заповітів, відповідного архіву тощо. На складання заповіту головам сільських / селищних, міських рад, начальникам виховних / виправних колоній, тюрем, головним лікарям, капітанам суден, тощо, лише за відсутності нотаріуса.
Автор: Олександр, Київ2013-03-05 14:34:18
Доброго дня - Після смерті батька неможу здати документи до натаріуса - причина немає домової книжки де проживав батько - заповіт складений на сторонню особу в якої находиться всі документи + ключі від помешкання де проживав батько - на контакт ця особа нейде-відмовляється - права на вказану квартиру в нього нема(непрописаний і нерпоживав але проводив поховання -мене як сина неповідомив про важкий стан батька ,я працюю і проживаю в другому регіоні )яким чином мені отримати документи - заповіт складений з порушеннями - буду оскаржувати
дякую за відповідь
Документи у Вашому випадку можливо отримати через їх поновлення або суд. Також із нотаріальною конторою щодо прийняття спадщини також прийдеться судитись. Для початку зверніться до нотаріальної контори за письмовою відмовою, а потім до юриста чи адвоката для зібрання документів до позовної заяви, які будуть додатками.
За правовою допомогою звертайтесь за телефоном (099) 436-21-72
Автор: світлана, Київ2013-04-03 14:46:12
мій дід власник будинка хоче передати будинок мені у власність.як це правильно оформити?
У Вас є три варінти:
- оформлення заповіту у нотаріальній конторі дідом на Ваше імя;
- оформлення договору дарування дідом на Ваше імя;
- оформлення договору купівлі-продажу.
Слід зазначити, що останніх два варіанти є суттєво витратними по коштам, адже окрім послуг нотаріуса потрібно ще сплатити податок та державне мито.
Перший варіант є менш затратним по коштам (сплачується не велика плата за послуги нотаріуса 150 - 300), але є ризик того що спадкодавець (в даному випадку Ваш дід) до моменту своєї смерті може змінити своє рішення не одноразово.
Автор: Михайло, Львів2014-10-22 13:17:00
Чи потрібно буде мені сплачувати податок на спадщину, якщо 6 місяців пройшло до прийняття закону №5141, а свідоцтво про право на спадщину ще не видане?(спадкоємець другої черги).
По-перше, Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування) було лише прийнято Верховною Радою України. Законної сили набере даний закон лише після підписання Президентом України та офіційного оприлюднення.
Дійсно у вищезазначеному законі зазначено, щодо внесення змін до абзацу восьмого частини другої статті 7 Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 47, ст. 251) із змінами і доповненнями доповнити словами “крім випадків визначення розміру податку при спадкуванні спадкоємцями першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також при спадкуванні власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою”.
Але не забувайте, щоб податок скасувати, потрібно також внести зміни до Податкового кодексу України.
Автор: рома, Івано-Франківськ2014-11-12 21:23:38
Мої батьки померли 20 років тому.Я єдиний син.Спадщину не оформив.як зарас це зробити.Скільки коштує.
Романе, доброго дня.
Спадщину Вам слід оформляти через подання позовної заяви до суду. Оскільки Ви не у м. Києві, то можемо запропонувати Вам написання вищезазначеної позовної заяви дистанційно.
Щодо вартості послуг та часу, який потрібно витратити для отримання рішення, звертайтесь за детальною інформацією по телефонам вказаним в розділі "контакти".
Автор: Вікторія, Київ2014-12-04 15:33:41
У нас помер батько, який за документами є власником квартири, в якій ми проживаємо і прописані (ми - це мати і троє його повнолітніх дітей, а також його внучка 2,5 роки). Документи права власності втрачені (ми не можемо їх знайти). Що потрібно робити, щоб отримати право власності на квартиру? хто з нас може отримати це рпаво власності? скільки на це дається часу?
Вашій матері потрібно звернутись в нотаріальну контору щодо з'ясування, через єдині реєстри, наступну інформацію:
- кому належить квартира (в якій ви проживаєте) та на підставі, якого документа;
- чи не має заборони на відчуження, арешту, договору застави, іпотеки, тощо, на дане житло;
- подати заяву про прийняття спадщини (якщо після смерті батька не сплинув 6-ти місячний термін).
Дізнавшись у відповідності до якого документу батько перебував власником квартири, даний документ можливо відновити через орган, який його видав, або через БТІ.
Автор: Євгенія, Вінниця2014-12-10 14:55:16
Моя матір до 2013 року постійно проживала у Вінниці. У 2013 переїхала до сестри у Крим на лікування, де і зареєструвала своє нове місце проживання. У 2014 році матір померла, де мені потрібно оформляти спадщину? Нерухоме майно матері у Вінниці. Куди мені звернутись я єдина спадкоємиця за заповітом і законом?
Зверніться до нотаріальної контори (приватної бажано) у місті Вінниця, із заявою про відкриття спадщини, якщо із дня смерті не сплинув шестимісячний термін.
До заяви долучіть:
- підтверджуючі документи щодо рідства;
- оригінал або завірену копію свідоцтва про смерть спадкодавця;
- копії документів щодо рухомого чи не рухомого майна.
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Наступна>>