“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Право на спадщину

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Константин, Запоріжжя2015-11-16 09:45:30
Добрый день ! скажите пожалуйста , что надёжнее оформить опекунство над престарелым родителем или оформить дарственную на недвижимоё имущество ? У моего коллеги мать, за которой он постоянно присматривает, а его родная сестра (дочь присматриваемой) не уделяет внимания вообще. Но судя по всему будет претендовать в равных долях на имущество. Что лучше дарение или опекунство ????
Конечно, дарственная, которая нотарильно заверяется и оформляется в течении одного дня.
Автор: Олександра, Львів2015-11-18 12:29:24
Власниками приватизованої квартири були (є за документами)- я, мій чоловік (оба пенсионери) і донька (повнолітня). Форма власності - приватна спільна сумісна. Є ще одна донька, яка живе в іншому місті зі своїми чоловіком ісином.Два місяці тому мій чоловік помер,треба переоформлювати житло і садову приватизовану ділянку 0,066га (знаходиться за містом у садовому кооперативі).
Питання:
-з чого почати, куди звернутись?
-чи можна квартиру і ділянку переоформлювати разом, чи то два окремих процеса?
-які терміни звернення та виконання?
Вам потрібно звернутися до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини із заявою про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття (ст. 1270 Цивільного кодексу України).
Автор: Наталія, Дніпропетровськ2015-11-29 16:17:32
Доброго дня!
Моя двоюрідна тітка заключила договір довічного утримання з третьою особою. Тітка померла 2013 року, а спадщину по договору довічного утримання Третя особа не оформила. я почала збирати інформацію і дізналась, що в нього великий борг в одному із банків і є арешт на житло, де він прописан ( гадаю, що це і є причина не вступати в спадщину). Він намагався оформити на себе спадщину, а потім подав до реєстратору відмову в реєстрації. Через місяць буду 3 роки з смерті Тітки. Чи можу я як спадкоємець подати до суду та претендувати на це майно? Третя особа ж не подає на спадщину, а значить не дотримується договору?
Все, що не заборонено законом, надається право кожному громадянину. Тобто Вам не заборонено законом звернутися до суду із позовом щодо визнання права власності на спадкове майно.
Автор: Віктор, Полтава2015-12-05 13:12:44
Добрий день! Потрібна порада.
Я, моя мама, сестра і бабуся прописані у будинку, який належить дідусеві. Моя мама все життя прожила разом з батьками. Ми з сестрою не проживаємо з ними біля 10 років. Дідусь (89 років) інвалід 1-ї групи (втратив зір та може пересуватися тільки за допомогою милиць). Більше 10 років тому дідусь написав заповіт на все своє майно на мене, маму та сестру в рівних частинах. За останні півроку дідусь і бабуся почали страждати на хвороби пов’язані зі свідомістю (забувають події, постійно когось в чомусь підозрюють). Тиждень тому дідусь вирішив переписати заповіт та передати все своє майно державі.
Підкажіть, будь-ласка, чи буде переписаний заповіт дійсним, з огляду на стан здоров’я дідуся, і що побрібно зробити щоб такий заповіт не набрав чинності (можливо якісь висновки з лікарні). Чи матимемо ми з мамою якісь права на будинок в разі переписання заповіту на державу.
Дякую за відповідь.
Якщо ви на даний час не звернетесь до лікарів щодо надання висновку про захворювання дідуся, не позбавите його через суд дієздатності та не визнаєте заповіт не дійсним. То після смерті навряд, що вдієте.
Автор: Ольга, Хмельницький2015-12-11 17:08:08
Добрий день на мене дедушка дешив заповит писля смерти дедушки пройшло 3роки тепер коли я хочу переоформити хату на себе мени кажуть шо треба переоформляти через суд по я напротязи 6 мисяцив писля смерти дедушки незвернулась в сильську раду за довидкою про право власности шо робити???
Все вірно, вам потрібно звернутися у районний суд із позовною заявою про поновлення строків на прийняття спадщини або визнання права власності. Ми можемо Вам допомогти у написанні даних позовних заяв по електронній пошті (онлайн). Порядок оплати, складання та написання процесуальних документів усе це по телефонам вказаним в розділі "контакти".
Автор: Микола, Львів2015-12-20 20:40:08
Добрий вечір. Питання про спадкування. За кордоном проживав далекий родич, який помер декілька років тому, а його дружина померла зараз. Близьких родичів вони не мали. Наскільки знаю майно померла жінка заповіла державі. Чи залишається можливість стати спадкоємцем? Дякую за відповідь.
На дане питання 20.12.2015 року було замовлено платну консультацію по електронній пошті. У випадку надання згоди Клієнта на розміщення відповіді на платну консультацію на сайті "ЗАХИСТ ПРАВА", відповідь буде розміщено згодом нижче по тексту.
Автор: Наталія, Київ2015-12-29 16:43:00
Добрий день. Після сиерті мого колишнього чоловіка спадкоємцями 1 черги є дві мої дочки, син від першого шлюбу і мати. Із спадкового майна (про яке я знаю)- машина і причеп. Крім того, виконавчою службою зроблено розрахунок заборгованості за несплачені мені аліменти в розмірі 93000 грн. У звязку із тим, що у померлого є борги у банках, всі спадкоємці подавати на спадщину не будуть. Як мені отримати спадкове майно у власність у звязку із заборгованістю по аліментах? Які терміни подання заяви до суду (з моменту смерті пройшло 2,5 місяці? Яке провадження застосовувати при поданні заяви до суду?
Вам потрібно звернутися до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини із заявою про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття (ст. 1270 Цивільного кодексу України).
Після того, як спадкоємці приймуть спадщину і отримають свідоцтва про прийняття спадщини, вони разом із спадщиною окрім прав приймають автоматично і обов'язки, тобто мають відповідати за боргами спадкодавця.
Шляхом заміни сторони у виконавчому проваджені через районний суд (цивільне провадження), замінити сторону особу померлого боржника на спадкоємців.
Щодо подальшої виплати аліментів, то потрібно подати пакет документів до Управління пенсійного фонду України щодо оформлення пенсії по втраті годувальника (звісно ж якщо діти не повнолітні):
- копія та із (собою оригінал) Свідоцтва про смерть колишнього чоловіка;
- копія та із (собою оригінал) Свідоцтва (Рішення) про розірвання шлюбу;
- копія із (собою оригінал) Свідоцтва про народження дитини;
- копія із (собою оригінал) паспорта 1, 2, 11 сторінки (заявника);
- копія із (собою оригінал) ідентифікаційного коду (заявника);
- довідка щодо відкриття карткового рахунку у банківській установі;
- заява відповідного зразка.
Автор: РћР»СЊРіР°, Рівне2016-01-09 22:20:03
Доброго вечора. В мене є до вас питання. В мого чоловіка помер дідусь та залишив заповіт на свою онуку( чоловіка сестра рідня) чи має чоловік якесь право на майно? В заповіті він не вписаний ніде. Прописані в тій хаті всі разом,чоловік,сестра його та їхня мама
Право на спадщину мають лише ті хто вказаний в заповіті, оскільки це законна воля спадкодавця. Останній мав повне право скласти заповіт на будь кого навіть на корить Держави.
Автор: Роман, Львів2016-01-14 14:40:02
Чи можливо успадкувати будинок, якого фізично не існує& Є технічний паспорт МБТІ і свідоцтво про прийняття спадщини вже покійними спакоємцями ще в СРСР? земля не приватизована, є свідоцтво про право приватної власності на будинок 1973 р.
Можливо, але лише через рішення суду, шляхом подання позовної заяви про визнання права власності в порядку спадкування, або поновлення строку на подання спадщини.
Автор: Андрій, Львів2016-01-20 20:43:51
Доброго вечора,
На початку 1990-х років моєму дідусеві виділили земельну ділянку під будівництво дому разом із планом на дім. Тобто і ділянка і план на хату оформлені на дідуся. У 2002 році мій дідусь помер, при цьому не залишив заповіт. Після цього моїм батьком (сином дідуся) не було заявлено право на спадщину протягом терміну передбаченого законом. Будинок залишився недобудованим, і на даний момент як будинок так і земельна ділянка на даний момент не приватизовані, і надалі залишаються записані на дідуся. Підкажіть будь ласка яким чином моєму батькові можна зараз оформити спадщину. На даний момент в дідуся залишились живими такі правонаслідники першої черги як дружина, син (мій батько), та три доньки. Підкажіть будь-ласка.
Потрібно збирати документальні докази, і готувати позовну заяву до суду про визнання права власності в порядку спадкування. За детальною інформацією зверніться до адвоката Володимира Васильовича (067) 917-85-56, успіхів...
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>