“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Право на спадщину

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Марія, Львів2015-08-02 23:21:04
чи потрібно мені оформляти спадщину ,якщо я була прописана в одній квартирі з мамою з 1977р. ( мама померла у березні 2015). Квартиру отримувала мама в 1977 році, є ордер. Квартиру приватизовували в 2002році .Власником квартири є я донька, а співвласником мій син 1996р.н.
Якщо у Вашої мами не має більше нічого у власності, і квартира оформлена лише на Вас та сина, то подавати заяву про прийняття спадщини не має сенсу. Але, попереджаємо, що окрім рухомого (наприклад: автомобіль) чи не рухомого майна, може бути відкритий накопичувальний депозитний рахунок, цінні папери, тощо.
Автор: АННА, Київ2015-09-16 13:38:05
Добрый день!Умер отец,наследники я брат мой и сестра.Подаем на спадщыну заяву к нотариусу,справу заводят,но отказ что мы власныки,и отправляют в суд,так как нет документов на квартиру и дачу в оригинале,есть только копии,что решать должен суд все.Подаю иск в суд в Васильковский (дача там,и земля)нам тоже отказ,якобы причем тут они,должен все нотариус делать ,потому,что есть копии!Изначально я после нотариуса пришла в святошинский судят, что бы подать иск(квартира еще есть в Киеве)там посмотрели документы и направили в Васильковский суд,потому,что большая часть спадщини там!Тут же мне написали иск и сами отправили в Васильков, в святошинском сказали, проблем нет
,документы в порядке,максимум месяц и ришенная у меня будет!уже три месяца они тянут в Василькове и наконец видмова!!!Кто тут не профессиональные работники из них?Святошинский суд,Васильковский,или нотариус?И что мне делать дальше?
Везите всю перепетию (все документы по делу) к нам, предвартительно записавшись на консултацию по тел. (067) 917-85-56 адвокат Владимир Васильевич.
Автор: Світлана, Київ2015-09-30 20:05:06
Я із сільської місцевості. Нас в сім’ї п’ятеро. Всі живуть окремо. Я все життя жила з мамою. Мама померла 18 років тому. Заповіт залишила на старшу сестру. Я і мої діти приписані в маминому будинку, де і проживаємо. За ці 18 років ніхто документи не переробляв, і не претендував на спадщину. Всі комунальні послуги оформлені на мене, і весь час плачу їх я. А тепер сестра на якій заповіт, хоче все на себе переоформлять. Я б хотіла дізнатися які права є у мене? У мене дитина 9 років. Куді мені звертатися в першу чергу.
Важливе значення має те, чи прийняла старша сестра спадщину, тобто чи подавала вони заяву, вступала якимось чином у спадкування?
Якщо ж, все таки, як Ви говорити, ніякі документи не перероблялися, ніхто не претендував на спадщину, то у Вас є змога подати заяву до суду про набування права власності на нерухоме майно (будинок) на підставі набувальної давності, відповідно до ст. 344 Цивільного кодексу України.
Але в даному випадку, слід просто пам’ятати, що Вам потрібно вказувати, що Ви претендуєте на даний будинок з 1 січня 2001 року, так як згідно п. 8 Перехідних положень Цивільного кодексу України, саме з даної дати можуть вираховуватися терміни щодо ст.344 Кодексу. Але навіть за таких умов, Ви вже добросовісно і відкрито володієте будинком протягом 14 років, а потрібно 10, згідно ч. 1 ст. 344 Кодексу.
Автор: Ольга, Київ2015-10-05 12:45:31
Хотим подать иск о признании права наследования части квартиры, но не знаем, как вычислить судебный сбор - оценку квартиры невозможно произвести, так как соседи не пускают.
Оцінку можна визначити у відповідності до даних відомостей в мережі "Інтернет" на схожі квартири у тому ж населеному пункті.
Автор: Александр, За межами України2015-10-11 18:18:51
Умерла бабушка, я знаю что я внесен в завещание, я ее внук. Но если у меня нету справки о смерти и например родня откажеться предоставить мне какие-либо документы. Какие шаги предпринять изначально, чтобы по истечении 6 мес не потерять право собственности на часть квартиры
Возьмите дубликат в РАГС свидетельства о смерти и подайте в нотариальную контору заявление о принятии наследстава.
Автор: Богдана, Івано-Франківськ2015-10-17 11:24:20
Доброго дня. В 1993 році ми з чоловіком отримали ділянку під забудову. В 2004 переписали її на сина і почали будівництво будинку, будівництво проводили і фінансували ми - батьки , будинок на даний час незавершений. Син одружився в 1996 році в шлюбі є дочка. В 2014 році син захворів, за сином доглядали ми батьки, дружина взнавши про хворобу подала на розвід і поділ майна, розлучилась. Поділу майна не було так як в 2015 році син померає. Чи маємо ми батьки право на будинок і на яку частку.
По Вашому питанню, можемо сказати наступне: як ми розуміємо, заповіту не було, а тому спадкування в даному разі буде проходити за законом (ч. 2 ст. 1223 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України)).
Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України, спадкоємцями у даному випадку буде дружина, дочка та Ви, як батьки.
Щодо розміру частки, то згідно ч. 1 ст. 1267 ЦК України, частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.
Автор: Алла, Київ2015-10-21 18:46:05
Доброго дня. Мене звати Алла.У мене помер тато і мама є власником будинку.В тому будинку прописана я. Інші дві сестри у своїх чоловіків.Одна із сестер в даний момент проживає із чоловіком та дітьми біля мами. Вони хочуть щоб мама зробила дарственну на будинок. Я в даний момент проживаю за кордоном.Чи маю я право на спадщину тому що у мене немає іншого місця куди прописатися?
Щодо спадщини та усього майна, яке після смерті Вашого тата скоріш за все унаслідувала мама, лише вона має право ним розпоряжатись. Тому, якщо вона підпише договір дарування на усе майно на Вашу сестру, то тут уже нічим не зарадите. Усе залежить від волі мами.
Автор: Тетяна, Харків2015-10-24 15:37:43
Дід повідомив мамі, що оформив документи на свій будинок таким чином: більша частина їй (доньці), менша - молодшому синові (маминому братові), але з приміткою "без права продажу", що це означає і чи можна згодам це змінити?
По Вашому питанню є певні не зрозумілості. Головна з них, це на підставі чого (заповіт, договір дарування тощо) були «оформлені» документи?? Тому, що помітки «без права продажу» наприклад у договорі дарування не можу бути. Адже ч. 1 ст. 717 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) чітко визначає, що дарування – це перехід майна у власність. А власник майна, згідно ч. 1 ст. 317 ЦК України може розпоряджатися майном, в тому числі продавати його.
Щодо спадкування, заповіту наприклад, то тут також такої можливості не має… адже ст. 1216 ЦК України визначає, що спадкування це перехід прав і обов’язків до спадкоємця (права продавати квартиру, будинок в тому числі). Також, ст. 1242 ЦК України, ч. 2 визначає, що якщо в заповіті є умова, яка суперечить закону, то вона визнається нікчемною.
Автор: Ольга, Київ2015-10-24 23:39:57
Таке питання. У мене був чоловік, помер 2 роки тому назад, його матір померла 4 місяці назад, у неї була хата.( у неї 3 сина( один із них мій чоловік ,який був єдиний там прописаний з матір’ю)) , у чоловіка є син від першої жінки . Чи можу я, або його син претендувати на частку майна?
Успадкувати може 1/3 частки син від першої жінки, при умові, що спадкодавець (мати вашого померлого чоловіка) не залишила заповіт. Адже в законі чітко визначено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 Цивільного кодексу України). Тому, той хто проживає із дітьми Вашого колишнього чоловіка або дітям, якщо останні не досягнули повноліття, подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, але не пізніше 6-ти (шести) місячного терміну з дня смерті спадкодавця (матері).
Автор: Ольга, Черкаси2015-11-02 14:31:36
У мене інвалідність третя группа, сіну 6,5 років.Я розлучена. Моя мати не хоче мене приписувати в домі, якій побудував мій покійний батько. Я народилась і виросла в цьому домі. Чи маю я право прописатись через суд? На що я маю право?
Усе залежить від того на кому оформлено право власності на будинок і чи Ви мали право після смерті Вашого батька на обов'язкову частку у спадковому майні. Щоб відповісти на Ваші запитання більш точно потрібно знати вихідні дані та бачити документи.
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>