“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Право на спадщину

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 14 ...12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 
Автор: Олена2010-05-12 00:19:11
Чоловік та дружина перебували у цівільному шлюбі більше 25 років. Чоловік отримав по ордреру трикімнатну квартиру. В приватизації цієї квартири приймали участь: чоловік друдина та їх спільний син. В 2003 році - помер чоловік, 1/3 ч. квартири свого батька успадкував їх спільний син. В 2006 році- помер син 2/3 частини квартири успадкувала жінка. В 2009 році померла жінка. Спадкоємців зовсім не залишилось. Чи може прийняти спадщину рідна сеcтра чоловіка, який помер в 2003 році?
Так, рідна сестра чоловіка, у цьому випадку, може прийняти спадщину. Однак існує кілька правових аспектів. За детальними роз'ясненнями просимо звернутися до наших юристів за тел.(044) 221-55-41 або (067) 917-85-56.
Автор: женя2010-12-11 18:11:36
Я управлял машиной по довереность - хозяин умер срок доверености закончилась - что мне делать...
Дякуємо Вам за запитання. Скажемо відверто не менше 6-ти місяців Вам прийдеться залишити в спокої свого залізного коня. Чому 6-ть місяців запитаєте Ви, а тому, що у відповідності до ч. 1 ст. 1298 Цивільного Кодексу України строк видачі свідоцтва про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Тобто зі спливом 6-ти місяців після відкриття спадщини (дня смерті) спадкоємці отримають у спадок даний автомобіль і якщо вони порядні люди, то за Ваші кошти просто переоформлять його, якщо ж ні то прийдеться у суді доказувати, що ви заплатили за дане авто таку-то грошову суму. Для написання позову (якщо звісно ж є документальне підтвердження сплати коштів померлому) радимо звернутись до досвідченого юриста у галузі цивільного законодавства або ж адвоката. Успіхів Вам …
Автор: Маргарита2011-03-24 12:44:11
Здравствуйте. Помогите мне пожалуйста в таком вопросе. У меня умер 5 месяцев назад отец. Я подала документы на наследство, но у моего отца есть двоюродный брат который тоже, я так поняла, хочет подать на наследство. У меня вопрос: имеет ли право на наследство двоюродный брат моего отца, если да, то на какую часть он может претендовать?
У разі відсутності заповіту відповідно до ст. 1258 Цивільного Кодексу України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово і кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги.
Ви як дочка померлого відповідно ст.1261 ЦК відноситесь до першої черги спадкоємців. Ваш дядько (двоюрідний брат вашого батька) відповідно п.4 ст.1266 та ст.1263 відноситься до третьої черги спадкоємців.
Ваш дядько може отримати право на спадщину тільки в двох випадках передбачених ст.1259 ЦК:
1) Вашої добровільної нотаріально засвідченої згоди на зміну черги спадкування.
2) За рішенням суду, при умові, якщо спадкоємець (ваш дядько) протягом тривалого часу опікувався, матеріально забезпечував, надавав іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.
З повагою адвокатське об’єднання «Захист Права».
Автор: Руслан2011-03-25 10:38:24
Доброго дня! Десять років тому мої батьки загинули, не залишивши заповіту. Сталася пожежа, під час якої згоріли всі документи. Залишилась копія куплі - продажу майна. Маю сесру, яка вже одинадцять років проживає закордоном, але прописана в будинку покійних батьків. Я проживаю в сусідньому місті. За пів року, після смерті батьків, я завірив в державного нотаріуса заяву на право на спадщину і вписав в цю заяву сестру. Зараз я хочу переписати майно на себе, та приватизувати його, але сестра не бажає робити на мене доручення й сама не бажає сюди приїздити, хоча за десять років не з"являлася в Україні ні разу. Яким чином мені переписати та приватизувати майно і стати єдиновласником? На даний момент майно записане на мою покійну матір.
Дякуємо за запитання, але відразу ж зауважимо, що поставлене питання не дає зрозуміти чи є згода сестри на добровільне відчуження нерухомого майна?
Припинення права власності в Україні визначено ст. 346 Цивільного Кодексу України № 435-IV від 16.01.2003 року (надалі – ЦК України), де чітко визначені підстави припинення права власності:
1) відчуження власником свого майна;
2) відмови власника від права власності;
3) припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі;
4) знищення майна;
5) викупу пам’яток історії та культури;
6) викупу земельної ділянки у зв’язку із суспільною необхідністю; 7) викупу нерухомого майна у зв’язку з викупом з метою суспільної необхідності земельної ділянки, на якій воно розміщене;
8) звернення стягнення на майно за зобов’язаннями власника; 9) реквізиції;
10) конфіскації;
11) припинення юридичної особи чи смерті власника.
2. Право власності може бути припинене в інших випадках, встановлених законом.
Відмова від права власності визначена ст. 347 ЦК України, де зазначено, що:
1. Особа може відмовитися від права власності на майно, заявивши про це або вчинивши інші дії, які свідчать про її відмову від права власності.
2. У разі відмови від права власності на майно, права на яке не підлягають державній реєстрації, право власності на нього припиняється з моменту вчинення дії, яка свідчить про таку відмову.
3. У разі відмови від права власності на майно, права на яке підлягають державній реєстрації, право власності на нього припиняється з моменту внесення за заявою власника відповідного запису до державного реєстру.
Отже, якщо сестра добровільно відмовляється від своїх прав на майно, яке перебуває в Україні, то їй необхідно передати будь-який правоустановлюючий документ (наприклад, договір дарування), який повинен бути завірений у посольстві.
Якщо, ж сестра не дає добровільну згоду, тоді є можливість визнання права власності через суд у відповідності до ст. 344 ЦК України передбачено право за набувальною давністю, де зазначено, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п’яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом.
Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації. Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є.
Якщо особа заволоділа майном на підставі договору з його власником, який після закінчення строку договору не пред’явив вимоги про його повернення, вона набуває право власності за набувальною давністю на нерухоме майно через п’ятнадцять, а на рухоме майно - через п’ять років з часу спливу позовної давності.
Втрата не з своєї волі майна його володільцем не перериває набувальної давності у разі повернення майна протягом одного року або пред’явлення протягом цього строку позову про його витребування.
Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Але слід зауважити, що у відповідності до пункту 8 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» встановлено, що правила статті 344 Цивільного кодексу України про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом. Частина 3 статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» визначає, що об'єкт нерухомого майна (нерухоме майно, нерухомість) - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці (будівля, споруда тощо), переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.Таким чином, враховуючи вимоги пункту 8 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України, особи, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть отримати згадану земельну ділянку (нерухоме майно) у власність за набувальною давністю не раніше ніж з 01 січня 20017 року.
Відповідь надана об’єднанням “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Светлана2011-03-30 15:28:11
Мій чоловік в 2010 році за законом одержав спадщину - будинок (належав покійному батькові, заповіту не було).В 2011 році чоловік помер. Хто може успадкувати будинок (заповіту нема)? В будинку прописана я. В нас є повнолітній син (усиновлений чоловіком), який прописаний по іншій адресі. Чи має права на будинок сестрамого чоловіка?
Лише Ви із сином, як спадкоємці першої черги. У строк до 6-ти місяців Вам потрібно подати заяву до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини (від свого імені та сина).
"Захист Права"
Автор: ВІТАЛІК2011-04-14 15:17:43
Добрий день.Скажіть будь-ласка така ситуація.В наші квартирі нас проживає троє.мама.я і старший брат якому скоро буде 30років і всі ми приписані в ці квартирі.Старший брат дуже не гарно поводиться з мамою ображає погрожує їй,і мама вирішила скласти заповіт на мене но брат сильно проти що нібито мені а йому ні мама пояснила йому чому.Но він подав на маму і на мене у суд нібито,що я і мама виганяємо його із дому навіть має підкупних свідків. Хоть насправді усе навпаки він маму і мене виганяє із квартири погрожує ножі бире у руки і ми змушені покидати на деякий час квартиру.І ще квартира на маму приватизована.підскажіть будь-ласка,що в такі ситуації робити дуже вам велике спасибі.....
Звернутись за вказаними телефонами на нашому сайті http://www.zahist-prava.com.ua і домовитись про практичну допомогу.
Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів….
Автор: Олег, Івано-Франківськ2011-05-09 11:58:50
Доброго дня шановні юристи! Мене звати Олег, звертаюся до Вас за допомогою – мені потрібна консультація! Отже,03.01.2010р. в мене померла мати. Вона отримувала пенсію через «Приватбанк». В серпні 2010 року я отримав право власності на її частку майна за законом (1/2 квартири). Зараз, 07.05.2011 року з телефонного дзвінку працівника Приватбанку я дізнався, що в мами в даному банку був ще й оформлений споживчий кредит і на сьогоднішній день заборгованість по кредиту становить 1400 грн., на моє запитання звідки вони взяли мій телефонний номер та чому не телефонували раніше, мені відповіли, що телефон був зазначений мамоюв договорі, а також в мами була крім кредитної карточки ще й пенсійна, але з простроченим терміном (закінчився в грудні 2009р.) і на її рахунку знаходиль кошти перерахованої пенсії в розміріблизько 700 грн., з яких і знімалися кошти на погашення кредиту, зараз вони закінчилися тому працівники банку і звернулися на мій телефон з вимогою погасити заборгованість по кредитному договору, не знаючи, що мама померла! На моє запитання, чому вони не проаналізували кредитну справу даної особи, не поцікавились чому не продовжена була пенсійна карточка, чому на стару пенсійну карточку не поступала пенсія протягом даного періоду мені не змогли дати вичерпної відповіді, мотивуючи лиш, що кошти знімалися з тієї частини що була! Підкажіть будь-ласка, чи я зобовязаний повертати дані кошти і які повинні бути мої подальші дії! Щиро дякую Вам за допомогу! Бажаю Вам здоровя та щастя! З повагою до Вас Олег.
Щоб вирішити Ваше питання радимо звернутись із відповідною заявою до управління банку щодо надання роз'яснення на підставі чого Вам повертати коши за кредит, який Ви не брали. Відшукати кредитний договір і ретельно визначити пункти, що передбачають смерть Сторони, яка отримує позику та її наслідки, а потім уже приймати якісь важливі рішення.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Марія, Тернопіль2011-05-16 20:27:54
У квартирі, де я проживаю, моя мама (власник квартири), я і мій брат кожен маємо по 1/3 частині. Брат одружився у 1997 році і відтоді з нами не живе. Зараз мама хоче оформити заповіт, що я буду власником квартири. У мене запитання : чи матиме брат і надалі право на свою частку у квартирі
Ваша мама має право написати заповіт лише на ту частку, яка належить її у відповідності до правоустановлюючих документів.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Света, Одеса2011-05-17 10:45:59
При обмене паспорта моего отца была допущена ошибка в фамилии и отчестве. Исправить допущенные ошибки в паспорте при жизни отца мы не успели. Отец умер свидетельство о смерти отца выписывали на основании данных паспорта с существующими ошибками. Получилось, что паспорт и свидетельство о смерти с одними и теми же ошибками. Теперь при оформлении заявления в нотариальную контору мне объяснили моя фамилия отличается от фамилии моего отца в паспорте и в свидетельстве о смерти мне рекомендовали обратиться в суд. Объясните процедуру оформления искового заявления и по возможности образец оного.
Вам потрібно написати заяву до суду за територіальністю,про встановлення факту родинних відносин, у відповідності до ч.1 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України.
Заяву потрібно скласти у відповідності до ч. 5 ст. 234 ЦПК України, де передбачено встановлення фактів, що мають юридичне значення. Ми можемо скласти Вам таку заяву в найкоротший термін, детальна інформація за телефоном 067 917-85-56 Володимир Васильович.
Більш детально про розгляд справ в порядку окремого провадженняна нашому блозі: Цивільний шлюб. Розподіл майна пари, яка не зареєструвала шлюб між собою офіційно

Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Оксана, Київ2011-05-20 13:19:42
Доброго дня ! Після смерті власника будинку залишився заповіт , в якому зазначено , що все майно після смерті заповідається його дружині. У випадку її смерті раніше за чоловіка або у випадку відмови дружини від спадщини майно заповідається дочці. Крім дочки ( пенсійного віку ) у власника є син ( не пенсійного віку ). Чи потрібна відмова сина та дочки від спадщини при оформленні свідоцтва про право на спадщину на дружину ? Чи можливо оформити свідоцтво про право на спадщину на дочку після відмови від спадщини дружини , чи потрібна при цьому відмова сина, яким чином оформлюється відмова від спадщини дружини? Все майно належало чоловіку на підставі права власності. Заздалегідь вдячна за допомогу .
Запитання майже безглузде.Будь то юрист чи адвокат то просто б посміявся і не надавав юридичні послуги. Тому.
Шановні студенти ми можемо допомогти Вам у вирішенні задач, які задаються у навчальних вузах звісно ж не безкоштовно, дзвоніть. Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Сторінки:  << Попередня 14 ...12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1