“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Мати-одиночка

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 4 3 2 1 
Автор: Юлія2011-01-17 22:15:17
Доброго дня!В мене до вас таке питання,які пільги маю я як мати-одиначка в дитячому садочку? І яку суму повинні виплачувати в Совбезі до 18 років?Моїй дитині зараз 2 роки і 8 місяців!Буду вдячна за відповідь!
Дякуємо Вам за запитання. Відразу ж хочемо сказати, що такі запитання виникають досить часто у повсякденному житті тому ми вирішили присвятити Вашим запитанням цілий розділ, який чітко та детально відповість на всі питання.

1) Спочатку слід визначити, що поняття “одинока мати” чітко визначена у постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» № 9 від 06.11.1992 року. У відповідності до п. 9 цієї постанови одинокою матір’ю слід вважати жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері, вдову або іншу жінку яка виховує і утримує дитину сама.


2) Щодо пільг, як мати одиночка Ви маєте право на безкоштовне відвідування дитячого садочка за умови, якщо Вашу сім’ю буде визнано малозабезпеченою. Малозабезпеченість сім’ї визначає Управління праці та соціального захисту населення (СОВБЕЗ), куди потрібно буде подати відповідну заяву із наступними документами:
- Свідоцтво про народження дитини; - паспорт;
- Форма – 3;
- довідка про наявність комунальних пільги;
- довідка з місця роботи;
- довідка із ДПІ про доходи;
- декларація;
- ідентифікаційний код;


3) Відповідно до статті 18? Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам (вдовам, вдівцям), матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

4) Статтею 19 Закону України “Про відпустки” встановлено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
Частиною дванадцятою статті 10 цього ж Закону встановлено, що щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються, зокрема, одинокій матері (батьку), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків.
Також статтею 1821 Кодексу законів про працю України визначено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 цього Кодексу). Відповідно до частини першої статті 6 Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Відповідно до абзацу другого статті 1 Закону України "Про охорону дитинства" дитина - це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

5) У відповідності до п. 4 ст. 18? Закону України від 21.11.1992 року № 2811-XII “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” (далі Закону) визначається, що жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Статтею 18? Закону передбачений розмір допомоги на дітей одиноким матерям, яка надається у розмірі: 10 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку - одиноким матерям, одиноким усиновителям (вдовам, вдівцям), які мають дітей віком до 16 років (учнів - до 18 років). Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям (вдовам, вдівцям) призначається на кожну дитину.
(Закон, ВР України, від 21.11.1992, № 2811-XII "Про державну допомогу сім’ям з дітьми")

Також не мало корисного Ви дізнаєтесь із Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям від 01.06.2000 року № 1768-ІІІ, та Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751
Автор: Ирина2011-03-05 16:37:36
Здравствуйте.
Я мать-одиночка, моему ребенку 5,5 лет, я работаю.
Скажите, пожалуйста, какой размер пособия полагается моему ребенку и можно ли надеяться на его увеличение!
Спасибо
Дякуємо за запитання, спробуємо більш зрозуміло відповісти на нього.
Відповідно до статті 18-3 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам (вдовам, вдівцям), матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Статтею 24 проекту Закону України „Про Державний бюджет на 2011 рік” установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 894 гривні, з 1 квітня - 911 гривень, з 1 жовтня - 934 гривні, з 1 грудня - 953 гривні та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років: з 1 січня – 816 гривень, з 1 квітня – 832 гривні,з 1 жовтня – 853 гривні, з 1 грудня - 870 гривень;
дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 977 гривень, з 1 квітня - 997 гривень,з 1 жовтня - 1022 гривні, з 1 грудня - 1042 гривні;
працездатних осіб: з 1 січня - 941 гривня, з 1 квітня - 960 гривень, з 1 жовтня - 985 гривень, з 1 грудня - 1004 гривні;
осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 750 гривень, з 1 квітня - 764 гривні, з 1 жовтня - 784 гривні, з 1 грудня - 800 гривень.
Щодо пільг, як мати одиночка Ви маєте право на безкоштовне відвідування дитячого садочка за умови, якщо Вашу сім’ю буде визнано малозабезпеченою. Малозабезпеченість сім’ї визначає Управління праці та соціального захисту населення (СОВБЕЗ), куди потрібно буде подати відповідну заяву із наступними документами:
- Свідоцтво про народження дитини;
- паспорт;- Форма – 3;
- довідка про наявність комунальних пільги;
- довідка з місця роботи;
- довідка із ДПІ про доходи;
- декларація;
- ідентифікаційний код.
Для більш детальної інформації щодо розрахунку допомоги на дитину радимо взяти довідку з роботи по заробітні платі за останніх 6-ть місяців і звернутись до інспектора Управління праці та соціального захисту населення який обслуговує вашу дільницю.
Інформація підготовлена юристами «ЗАХИСТ ПРАВА», успіхів…
Автор: Юлія2011-03-22 11:15:42
Скажіть будь-ласка в мене є троє неповнолітніх дітей. З чоловіком ми не розписані, але в ЗАГСі при реєстрації дітей він визнавав свої права. Чи маю я право на допомогу як мати-одиночка?
Згідно закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" статті 18-1 "Право на допомогу на дітей одиноким матерям".
1) Право на допомогу на дітей мають одинокі матері, які у свідоцтві про народження дитини не вказали батька(матері)дитини або ж батько був встановлений за вказівкою матері.
2) Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Отже, права на допомогу, як одинока мати ви не маєте.
З повагою, юридична консультація об'єднання "Захист права"
Автор: виктория2011-03-31 13:18:52
Доброго вам дня! у меня такой вопрос:я мать одиночка ребенку 8 лет,я безработная (работала на заработках)живу с родителями они пенсионеры, скажите пожалуйста имею ли я право на какие то пособия как мать одиночка?
Маєте право на усі передбачені пільги у відповідності до законодавства України, тому Вам необхідно терміново звернутись із відповідною заявою до Управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, при собі мати:
- оригінал (копію) паспорта;
- оригінал (копію)ідентифікаційного коду;
- оригінал (копію)Свідоцтва про народження дитини;
- оригінал (копію)довідку про те, що перебуваєте на обліку у Центрі зайнятості;
- оригінал (копію)трудової книжки;
- оригінал (копію)Ф-3.
Цей перелік документів не є вичерпним, у кожному конкретному випадку витребовується інспектором Управління соціального захисту населення, який обслуговує Вашу дільницю. Тому за більш детальною інформацією слід телефонувати в Управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Щодо розмірів допомоги затверджених Верховною Радою України, ми розповідали у наших попередніх відповідях.
Автор: Безсмертна Олена2011-04-28 13:19:31
Я розлучена більше шести років. Батько дочки після розлучення ні разу не прийшов до дочки, ні разу, відповідно, не надав грошової допомоги. Мало того, місцезнаходження його невідоме.
Я хочу отримати статус матері одиночки, щоб хоч якось захистити дитину. Які кроки мені потрібно зробити? Дочці Ксенії майже 9 років. Дякую.
Знайти досвідченого юриста, подати на аліменти і стягнення боргу по виплаті аліментів із врахування пені, інфляційних втрат та 3% річних. Та паралельно вирішувати питання матері одиночки через РАЦС та УПтаСЗН.
Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Наталія, Київ2011-05-30 15:52:51
Доброго дня! Я - мати-одиначка і планую поїздку закордон на відпочинок зі своєю донькою. Донька вписана у мій закордонний паспорт, маю довідку, що у свідоцтві про народження батько вписаний зі слів матері. Скажіть, будь ласка, які документи я повинна пред"явити на паспортному контролі в Україні (зокрема в аеропорті)? Окрім свого закордонного паспорта і довідки про те, що батько дитини вписаний зі слів матері, потрібні ще якісь документи? Ця довідка необхідна тільки на паспортному контролі в Україні чи її потрібно пред"являти ще й при перетині кордону в іншій країні? Чи потрібно перекладати і нотаріально завіряти цю довідку? Дякую! Наталія
Якщо ви маєте статус (визанчений) мати-одиночка, то більше нічого не потрібно документів окрім тих, що у Вас уже є.
Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Инна, Донецьк2011-06-20 09:40:39
Добрый день.
Подскажите пожалуйста какие документы и в какой срок необходимо предоставить на предприятие для подтверждения того, что я являюсь одинокой матерью и имею право на дополнительный социальный отпуск.
Алименты я не получаю т.к. я не подавала иск, с мужем в одной квартире не проживаю,ребенок детский сад не посещает. Мной было предоставлено только акт уличного коммитета, св-во о расторжении брака, св-во о рождении ребенка. Имеет ли право директор мне отказать при наличии таких предоставленных документов. Я работаю преподавателем в учебном заведении учебный процесс еще идет,мне должны предоставить отпуск только в каникулярное время или любое другое?
Усім матерям, які мають малолітніх дітей, передбачено законом надання щорічних оплачуваних відпусток у літній період. Для отримання додаткових пільг дотатньо надати копію свідоцтва про народження дитини та довідку із Управління соціального захисту населення, що Ви маєте статус матері одиночки.

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам. Мы предоставляем качественные юридические услуги, юрист, адвокат, Киев, Украина.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Татьяна, Херсон2011-06-27 00:46:23
Чи можу я оформити мати-одиначку, якщо була в офіційному шлюбі, але його уже розірвано? Які документи для цього необхідні? Як змінюється у даному випадку питання батьківства для колишнього чоловіка?
Це майже не можливо, адже у Свідоцтві про народження дитини уже записано прізвище Вашого колишнього чоловіка. А за законом батько дитини повинен до 18 років, а якщо дитина поступить у вищі навчальні заклади, то до 23 років, сплачувати аліменти, не залежно від того, перебуваєте ви в шлюбі чи ні.

Ми надаємо якісні юридичні послуги, юрист, адвокат, Київ, Україна. Юрист по господарським справам.
Контактні телефони (044) 221-55-41, (067) 917-85-56
Автор: Антоніна, Дніпропетровськ2011-06-30 17:18:45
Добрый день.У меня вопрос такого характера: предусмотренно ли пособие матери-одиночке при условии, что она является инвалидом 1-й, или 2-й группы?Либо же как и в случае с центром занятости - эта катигория считается материально обеспеченной? Заранее спасибо!
Якщо мати-одиночка має групу по інвалідності, то окрім допомоги, як мати-одиночка повинна отримувати і пенсію по інвалідності.
Професійна консультація адвоката, підготовка позовних заяв та скарг, захист інтересів клієнта в суді. Тел. (044) 221-55-41, (067) 917-85-56, (099) 436-21-72
Автор: Марія, Львів2011-07-04 01:35:19
Розлучилась у вересні 2005 року.Чи маю право взяти соціальну відпустку за цей 2005 рік?
Якщо Ви маєте на увазі відпустку в статусі передбаченому, як матері-одиночки, то Ви помиляєтесь. Після розлучення Ви не отримуєте статусу матері одиночки. Мати-одиночка - це особа, яка не перебувала у шлюбі і в документах на дитину не зазначено прізвище ім'я та по-батькові батька дитини.

Юридичні послуги, послуги юриста в Києві та по Україні.
Відповідь Об'єднання "Захист прва"
Сторінки:  << Попередня 4 3 2 1