“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Відповіді на питання з міткою "Кримінальні правопорушення" Назад до списку судових рішень

Вирок суду за незаконне придбання, зберігання, перевезення наркотичного засобу без мети збуту

14 червня 2011р. 22:38

 

  Справа №  1-172/11

В И Р О К

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


 

03.06.2011

 

    Іршавський районний суд Закарпатської області в особі головуючої судді Сойми М.М., при секретарі Сак А.П., з участю прокурора Стільника А.М., підсудного ОСОБА_1, розглянувши в залі суду м. Іршава кримінальну справу про обвинувачення                    

–           ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, раніше не судимого, з середньою освітою, одруженого, має на утриманні одну малолітню дитину, приватного підприємця, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 за ст. 309 ч.1 КК України,

                                              В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 навесні 2008 року в с. Білки Іршавського району, умисно, незаконно, для власних потреб, без мети збуту, безоплатно отримав у ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешк. АДРЕСА_2, подрібнену речовину рослинного походження, яка згідно висновку судово-хімічної експертизи № 793 від 07.04.2011 року має ботанічні ознаки рослинної коноплі, містить тетрагідроканабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом –канабісом (марихуаною), обіг якого заборонено, вага якої в перерахунку на суху становить 12, 3780  грам, яку після придбання сховав у внутрішню кишеню спортивної куртки та перевіз в м. Берегово, де в період з весни 2008 року по 19 березня 2011 року незаконно, без мети збуту, зберігав у внутрішній кишені спортивної куртки до вилучення у нього в м. Іршаві працівниками Іршавського РВ УМВС вказаної подрібненої речовини рослинного походження, яка має ботанічні ознаки рослинної коноплі і містить тетрагідроканабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом –канабісом (марихуаною), обіг якого заборонено, вага якої в перерахунку на суху становить 12, 3780  грам..

Підсудний ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, в скоєному щиро розкаявся та пояснив, що дійсно у 2008 році він придбав коноплю у ОСОБА_2 та сховав її у внутрішню кишеню спортивної куртки, яку залишив у себе в гаражі в м. Берегові без мети збуту. 19 березня 2011 року в кафе в м. Іршаві при особистому огляді у нього вказану наркотичну речовину виявили працівники міліції, просить його суворо не наказувати та обіцяє подібного не вчиняти.

В порядку ст. 299 ч. 3 КК України суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного ОСОБА_1 і інші докази щодо фактичних обставин справи  в судовому засіданні не досліджувалися.          

За даних обставин, суд вважає, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ст. 309 ч. 1 КК України –незаконне придбання, зберігання, перевезення наркотичного засобу без мети збуту.

          При обранні міри покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину та особу підсудного ОСОБА_1, який винними себе визнав повністю, у вчиненому розкаявся, характеризуються по місцю проживання позитивно, проживає в сім»ї, утримує та виховує малолітню доньку, є приватним підприємцем, судиться вперше, вчинив злочин середньої тяжкості.  

Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 –щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не находить.

Приймаючи до уваги наведене та ту обставину, що ОСОБА_1 займається підприємницькою діяльністю, отримує доходи, суд вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_1 можливе без ізоляції його від суспільства, а тому, відносно нього необхідно і доцільно обрати   покарання у виді грошового штрафу.  

          Речові докази – поліетиленовий пакет з наркотичною речовиною рослинного походження, зеленого кольору –канабісом (марихуаною) вагою 11,9780 грам, який знаходиться на зберіганні в камері речових доказів Іршавського РВ УВМС - знищити.

Цивільний позов  в справі не заявлено.

Судові витрати в розмірі 281грн. 40 коп. за проведення судово-хімічної   експертизи стягнути з ОСОБА_1.

          Обраний запобіжний захід ОСОБА_1  до вступу вироку в законну силу залишити попередній  - підписку про невиїзд.

                    Керуючись ст. ст. 323 –324 КПК України,

                                                   З А С У Д И В:

           ОСОБА_1 визнати винним по ст. 309 ч.1 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 1700 гривень.

Речові докази – поліетиленовий пакет з наркотичною речовиною рослинного походження, зеленого кольору –канабісом (марихуаною) вагою 11,9780 грам, який знаходиться на зберіганні в камері речових доказів Іршавського РВ УВМС - знищити.

        Цивільний позов в справі не заявлено.

        Судові витрати в розмірі 281грн. 40 коп. за проведення судово-хімічної   експертизи стягнути з ОСОБА_1 на рахунок: НДЕКЦ при ГУМВС України в Закарпатській області, МФО 812016, р/р 31256272210434,  ЄДРПОУ 25575144, призначення платежу: “За експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів»№ 793 від 07 квітня 2011 року.

          Обраний запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередній  - підписку про невиїзд.

          Вирок може бути оскаржено, а прокурором внесено апеляційне подання  через Іршавський районний  суд до апеляційного суду Закарпатської області протягом 15 діб з моменту його оголошення.

          

Головуюча суддя:                                                                                Сойма М.М.

          

ЗАХИСТ ПРАВА
Відповіді на питання з міткою "Кримінальні правопорушення" Назад до списку судових рішень