“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Юридичний вісник. Статті та новини

Самобудови дозволено вводити в експлуатацію без штрафів до 2016 року

A A A
17 cічня 2015р. 19:22
юрист "ЗАХИСТ ПРАВА"

13 січня 2015 року Верховною Радою України було прийнято за основу та в цілому Закон України “Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт” (№1059).

Згідно до даного Закону, було внесено зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцевих положень» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», та зобов’язано орган державного архітектурно-будівельного контролю приймати заяви від власників (користувачів) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, збудованих без відповідного на те дозволу.
Тобто реєстрацію заяв продовжено до 31 грудня 2015 року включно, вона проводиться на безоплатній основі без накладення будь-яких штрафів .
 Реєстрації і прийнятті в експлуатацію підлягають самочинно збудовані будинки та споруди, а саме:
- будинки індивідуальної забудови, будівлі і споруди, які збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;
- громадські будинки I і II категорій складності;
- будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності збудовані.
Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж затверджений Наказом № 95 від 19.03.2013 року Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

Схоже по темі:

 

Ключові слова: Введення в експлуатацію самочинного будівництва, відмінено штраф на введення в експлуатацію самочинного будівництва