Новий податок на нерухоме майно 2015 року або по кому найбільше вдарить цей податок? |
|
||
13 cічня 2015р. 13:08
«Захист Права»
|
28 грудня 2014 року Верховною Радою України було прийнято Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” № 71-VIII , який було підписано Президентом України ще до Нового 2015 року.
Слуги народу із прийняттям вищезазначеного Закону, приготували нам з вами подарунок, який має залізти до кишені майже кожного громадянина.
І так спробуємо з’ясувати кому доведеться сплачувати нові податки і за що саме:
Податок на нерухомість
З 1 січня 2013 року урядом Азарова із прийняттям змін до Податкового кодексу України громадянам України, нерезидентам та юридичним особам потрібно було сплачувати одноразовий річний податок на нерухомість, а саме:
- на квартири, загальна площа яких перевищувала 120 кв.м.;
- на будинки, загальна площа яких перевищувала 250 кв.м.
Якщо ж у володінні у особи перебувало те і інше, то сумарна площа не повинна була перевищувати 370 кв.м.
Але цей додатковий податок так і не запрацював, оскільки уже в літку 2013 року Верховною Радою України було накладено мораторій (на заборону його стягнення у зв’язку із масовою невдоволеністю населення).
Тепер уже, із прийняттям нових змін до ст. 265 Податкового кодексу України, загальну площу нерухомості, яка не оподатковувалась було зменшено:
- квартири, площа яких перевищує 60 кв.м.;
- будинки, площа яких перевищує 120 кв.м.;
- якщо ж у володінні фізичної чи юридичної особи та нерезидента перебуває те і інше, то сумарна площа не повинна перевищувати 180 кв.м. відповідно (ст. 266.4.1. ПКУ)
Тобто, сплачувати потрібно за метри, які перевищують граничні одиниці встановлені законодавцем. Наприклад, якщо у вас квартира загальною площею 67 кв.м., і ви єдиний власник, то оподаткуванню підпадають лише 7 кв.м., які перевищують встановлену одиницю. Де 1 кв.м. оподатковується 2% від встановленої мінімальної заробітної плати (на даний час це – 1218 грн. × 2% = 24,36 податку за кожний кв.м.).
То звідси виходить, що 7 × 24,36 = 170,52 грн. потрібно буде сплатити за 7 кв.м., які виходять за межі прийнятих одиниць законодавцем.
Але, не слід поспішати із висновками, як показує практика не все так просто, як здається. Слід врахувати те, що об’єктом оподаткування у відповідності до ст. 266.1. ПКУ є фізична чи юридична особа, нерезидент, тобто одна особа. Якщо володільцем є дві особи, то податок визначається від кількості осіб та загальної граничної площі на усіх власників.
На думку наших фахівців із внесенням змін до ст. 266 Податкового кодексу України новою владою, сильно вдарить по карману володільців не житлової не рухомості (кафе, барів, магазинів, складів, гаражів, підвалів, паркінгів, тощо) підприємців, фермерів та навіть простих селян.
Адже не секрет, що нерухомість селян складається не лише із будинку в якому вони проживають, а також до загальної площі житлових і не житлових будівель відносяться усі будівлі, які внесені до технічного паспорту БТІ. А це і погріб, сарай, хлів, літня кухня, гараж, баня, тощо.
Законодавець підійшов до визначення податку у вкрай не вдалий спосіб, адже власник елітної будівлі під Києвом, яка може коштувати на ринку нерухомості більше одного мільйона доларів США, загальною площею 500 кв.м., буде сплачувати такий же податок, як і селянин, який займається вирощуванням худоби у селі, на загальні площі будівель та споруд 500 кв.м., але ринкова ціна усього господарства складає лише 25 тисяч доларів США.
Відчуваєте разючу різницю у співвідношенні?
Тому, приймаючи до уваги усе вищезазначене, радимо особам, які особливо підпадуть під дію нових змін до Податкового кодексу України, а саме змушені будуть сплачувати не маленькі суми за кв.м., переоформити частину майна на рідних (дитину, дружину, чоловіка, батька, брата, сестру, тощо). Переоформити частку можливо за допомогою договору купівлі-продажу, дарування, попереднього оформлення, тощо.
Схожі статті та практика:
- Нові правила реєстрації речових прав на нерухоме майно
- Купівля земельної ділянки, що потрібно знати
- Проведення інвентаризації приміщень може робити не тільки БТІ
- Як правильно оформити земельну ділянку?
- Оренда землі державної або комунальної власності
- Утилізаційний збір на іномарки скасовано
- Державне мито за посвідчення договорів відчуження транспортних засобів зменшено
- Збільшено збір до пенсійного фонду за першу реєстрацію авто
- Зміни при реєстрації автотранспорту
- Дохід платників єдиного податку
- Податкова пільга для підприємців
- Податок на нерухоме майно з 01.07.2012 року
- Відпустка для підприємців
- Податкова інспекція. Проведенням обшуку із виїмкою документів
- Рішення суду про визнання дій УДСБЕЗ протиправними та зобов'язання вчинити дії
- Рішення суду про стягнення з фізичної особи-підприємця (надалі відповідач) коштів заборгованості у зв’язку з невиконанням зобов'язання з врахуванням пені і штрафу
Ключові слова: Новий податок на нерухомість, податок не нерухоме майно, податок на квартири та будинки