“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Юридичний вісник. Статті та новини

Грошова компенсація замість житла військовослужбовцям внутрішніх військ

A A A
07 квітня 2013р. 16:45
Адвокат "Захист Права"

У відповідності до приведення у відповідність до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 1036 від 08 жовтня 2012 року “Про затвердження Порядку визначення розміру та надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення”, Міністерство внутрішніх справ України своїм Наказом № 240 від 13.03.2013 було внесено зміни до п. 1.3. Інструкції з організації забезпечення, надання військовослужбовцям внутрішніх військ МВС України та членам їх сімей житлових приміщень, яка була затверджена Наказом МВС України від 28 липня 2007 року № 278, та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 15 серпня 2007 року за № 942/14209. 

В даних змінах йдеться про те, що військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі понад 20 років, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення.

Але не слід відразу радіти та будувати примарні надії щодо отримання грошової компенсації замість житла. Адже, у відповідності до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", визначено, що військовослужбовці, які перебували на обліку громадян та потребують поліпшення житлових умов, до набрання чинності вищезазначеного Закону, забезпечуються жилими приміщеннями для постійного проживання відповідно до раніше встановленого законодавством порядку.

Тобто, відлік 20-ти річної вислуги військовослужбовців слід розпочинати із 01 січня 2005 року із вступом в дію положень Закону України "Про внесення змін до статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Також, не менш важливим є те, що грошова компенсація буде видаватись лише в межах коштів, що передбачаються у державному бюджеті на виконання Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби та членів їх сімей, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 1999 року № 2166 (п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1036 від 08 жовтня 2012 року “Про затвердження Порядку визначення розміру та надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення”.

Тобто, якщо в бюджеті кошти не будуть передбачені, то ніхто нічого компенсувати не буде.

Слід також не забувати, що обов’язковою умовою є перебування на обліку поліпшення житлових умов. Але щоб стати на облік щодо поліпшення житлових умов, потрібно бути зареєстрованим по місцю проживання. А як показує практика не усі військовослужбовці мають змогу отримати реєстрацію по місцю служби. 

 

 

Ключові слова: грошова компенсація замість житла військовослужбовцям