“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Юридичний вісник. Статті та новини

Зміни до Правил дорожнього руху України з 15 квітня 2013 року

A A A
31 березня 2013р. 22:46
юрисконсульт Матвієнко Маргарита
Україна намагається наблизитись до європейських стандартів, виховуючи в цьому контексті і учасників дорожнього руху на вітчизняних автошляхах. 

В лютому 2013 року Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Правил дорожнього руху, які офіційно почнуть діяти з 15 квітня (Постанова КМУ від 11.02.2013 № 111).

Пропонувалось змінити багато, додано чимало, але варто виділити основне, на що треба звернути увагу:

  • весняні зміни введуть нові поняття: «маневрування», «газон», слід зазначити, що на останніх заборонять зупинку та стоянку .(Увага! Це дозволить працівникам ДАІ штрафувати водіїв, чиї машини припарковані на газонах прибудинкових територій). Із ПДР виключено пункт, згідно із яким обгін транспортних засобів дозволяється тільки з лівого боку (Слід мати на увазі, що ця поправка не означає дозволу на обгін праворуч по узбіччю дороги);
  • поповнення новими дорожніми знаками - "Пункт зупинки трамваю”, “Кінець пункту зупинки трамваю”, “Культова споруда”, “Промислова зона”, “Фото-, відеофіксація порушень”. Дорожні знаки відтепер матимуть прерогативу перед дорожніми розмітками. (Приклад: Якщо на дорозі встановлено знак, що забороняє обгін, а смуги руху розділяє розмітка у вигляді не суцільної лінії, то водій мусить керуватись вимогою знаку, який забороняє обгін);
  • з 1 жовтня по 1 травня авто за межами населених пунктів мають їхати із увімкненими ходовими вогнями, або із ближнім світлом фар навіть вдень. (Мета: поліпшити реакцію водіїв на мінливі дорожні умови);
  • темним часом доби за новою редакцією ПДР є "частина доби від заходу до сходу сонця" (на годину більше, ніж визначено нині діючими Правилами);
  • збільшено спектр кольорів дорожньої розмітки. До білої і жовтої дорожньої розмітки буде додано розмітку синього (місця паркування на проїжджій частині) і помаранчевого кольору (тимчасова розмітка).

Що найбільше хвилювало та викликало дискусії: З остаточного варіанту нової редакції ПДР було виключено положення про необхідність водіям при перебуванні на трасі в темний час доби надягати світловідбиваючий жилет.

У правилах також немає чіткого положення про необхідність зміни шин із початком нового сезону. Зазначається лише, що у разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах зі слизькою проїжджою частиною "рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини". (Враховано міжнародний досвід і розраховано на свідомість водіїв транспортних засобів).

Водночас слід пам’ятати, що будь-які зміни несуть за собою нову відповідальність. Учасники дорожньо-транспортного руху повинні як мінімум бути проінформованими про свої права та обов’язки на дорозі, з метою уникнення зловживання такою інформацією співробітниками ДАІ.

Якщо ж Ваше право порушено, або Ви не знаєте, як правильно ним скористатися, телефонний дзвінок адвокату по ДТП дасть змогу уникнути ряду проблем на дорозі. 

 

Ключові слова: ПДР 2013, нові правила дорожнього руху