“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Юридичний вісник. Статті та новини

Адвокат по ДТП. Корисні поради для водія

A A A
23 лютого 2013р. 20:35
Адвокат Пирогівський В.В.

В житті багатьох людей настає момент, коли вони стають власниками власного автомобіля. Це зручний засіб пересування, а для когось засіб заробітку або самовираження. Однак ця зручність сполучена з ризиком.

Що робити, якщо потрапили в ДТП? Цьому вчать в автошколі, пояснюють страхові агенти. Однак не всі знають про можливі юридичні наслідки. Ця стаття допоможе розібратися у ролі адвоката по дорожньо-транспортним пригодам та можливо допоможе зменшити ваші негаразди у майбутньому.

Поради, що зменшують ризик потрапляння в ДТП:

  • не забувайте слідкувати за справністю і комплектністю вашого автомобіля (своєчасна заміна по сезону резини, колодок, тормозних дисків, стійок, діагностика рульового управління, ходової тощо);
  • під час руху візуально проводьте аналіз траєкторій руху всього, що рухається вздовж проїжджої частини. Старайтесь слідкувати за усім навколо за допомогою концентрації уваги та дзеркал авто (пересування пішоходів, рух транспортних засобів, тварин);
  • до здійснення будь-якого маневру (перестроювання з полоси на полосу, розвороту, повороту, руху в пішохідній зоні, при здаванні заднім ходом, аварійній зупинці) не забувайте про попереднє позначення ваших дій за допомогою покажчиків поворотів, сигналу аварійної зупинки;
  • аналізуйте якість покриття дороги (на предмет ям, нерівностей, просадки покриття дороги, наявності льоду, снігу, ґрунтів, розлитих мастильних матеріалів,промислових відходів, сміття, які в свою чергу можуть призвести до неконтрольованих дій транспортного засобу);
  • враховуйте  можливість появи перешкоди на шляху;
  • прораховуйте безпечну швидкість;
  • при обмеженій видимості (сніг, дощ, туман, засліплення, сутінки, хвороби очей, сонливість) зменшуйте швидкість, аж до швидкості при якій відчуєте повну впевненість для реагування в будь-яку мить.

Якщо працівники ДАІ вимагають пройти медичне освідування?

Адвокати і юристи радять дотримуватись чемності у правилах поведінки з працівниками ДАІ при оформленні ДТП чи зупинці з метою перевірки законності права керування транспортним засобом.

Звісно маєте право зателефонувати адвокату, який проконсультує вас усно або виїде на місце.

Ні в яковому разі, якщо ви впевнені, що не вживали алкогольні напої, психотропні засоби чи медичні ліки, а також ви впевнені, що в вашому видиху легенів наявність алкогольних парів менше 0,2 проміле, не відмовляйтесь від проходження медичного наркологічного освідування.

При відмові від проходження освідування, ви автоматично підпадаєте відповідальності у відповідності до ст. 130 КУпАП України, що передбачає позбавлення права керування наземним транспортним засобом строком від 1 ( одного) до 3 ( трьох) років.

В чому складність щодо встановлення істини винуватості в ДТП:

Дорожньо-транспортна пригода у 99% не може бути запланованою на відміну від крадіжки, пограбування, розбійного нападу чи навіть від замовного вбивства.

ДТП у часі триває секунди, навіть долі секунди, і не може бути завчасно передбаченою.

Враховуючи кримінальний характер дорожньо-транспортної пригоди слід зауважити, що огляд місця дорожньо-транспортної пригоди слідчо-оперативною групою та якість складеної план-схеми ДТП (куди входить проведення замірів кожного метра, навіть сантиметра) мають суттєве значення при подальшому кримінальному провадженні. Особливо це впливає на подальше проведення судових авто-технічних експертиз та встановлення ступеня винуватості учасників ДТП. Адже, тут потрібно враховувати довжину гальмівного шляху, технічний стан транспортного засобу, появу перешкоди на шляху, погодні умови, стан дорожнього покриття та видимість.

Чому важливо, саме третій дзвінок зробити адвокату по ДТП?

Перший дзвінок потрібно зробити до швидкої допомоги, другий правоохоронним органам, а третій адвокату по ДТП. А потім уже аварійному (страховому) комісару, родичам, начальнику і т.д.

Адвокат на відміну від вищезгаданих працівників державних установ і страхової компанії прямо зацікавлений прибути вчасно в місце скоєння аварії. Звісно ж, якщо сам адвокат знаходиться в годинній відстані від місця події.

Дуже часто водії під час дорожньо-транспортної пригоди, незалежно від їх юридичної кваліфікації, перебуваючи в стані психологічного афекту та незалежно від винуватості чи невинуватості, не читають протоколу огляду місця події, не звіряють план-схему ДТП, не вимагають в іншого учасника страховий поліс страхування наземного транспортного засобу, а також неуважно читають документи, які заповнюються, підписуючи "то - не знаю что".

Більше того, після закінчення оформлення усієї процедури, не мають на руках жодних копій відповідних документів, не знають хто забирав водійське посвідчення, чи видавали тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами і якої категорії, чи була оформлена автоцивілка у іншого учасника, чи проходив винуватець медичний огляд на стан сп’яніння, чи дійсно були свідки, чи були зняті показання з відео регістратора / камер відеоспостереження тощо.

Чим може допомогти адвокат на стадії розслідування ДТП?

Для слідчого, який буде вести розслідування вашої справи, це ще одна справа і не більше. Одним словом рутина, яка повторюється одноманітним заповненням одних і тих же процесуальних документів, призначенням експертиз, збиранням пояснень і т.д.

Сподіватись, що слідчий буде проводити глибокий аналіз документів вашої справи, зайвий раз виїде на місце аварії для встановлення істини, перевірить показання потерпілих, учасників і свідків, одним словом буде ламати собі голову, марна надія. Адже на слідчого чекає ще не один десяток справ, звітність перед керівництвом, складання запитів по справам, складання постанов, взяття пояснень, отримання висновків відповідних експертиз тощо.

 У такому випадку вам допоможе адвокат, який може не один раз виїхати на місце пригоди, перевірити правильність проведення замірів відстаней, перевірить показання свідків, перевірити наявність чи відсутність камер спостереження біля місця аварії, проведе аналіз наявних документів в справі, перевірити висновки експертиз. Адже адвокат, як і учасник ДТП, безпосередньо зацікавлений у результаті вирішення справи, так як від цього залежить подальша доля клієнта і власне гонорар.

Адвокат знає, що при розслідуванні кримінальних та адміністративних справ по ДТП суттєве значення є проведення дослідження механізму утворення тілесних ушкоджень, так і проведення судово-медичної, авто-технічної, авто-товарознавчої, комплексної судово-авто-технічної експертизи та інших експертиз в сукупності.

Також, адвокат пам’ятає, що при подальшому вирішенні судом питання щодо притягнення одного з учасників дорожньо-транспортної пригоди до кримінальної чи адміністративної відповідальності, у відповідності до вимог ст. 286 Кримінального кодексу України (ККУ) чи вимог ст. ст. 121, 122, 124, 126, 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), що неналежне чи недбале оформлення документування ДТП може призвести до помилки щодо покарання невинного та з’ясування істини.

Деякі аспекти в захисті адвокатом винуватої сторони у скоєнні ДТП

Дуже часто потерпілі перебільшують ступінь отримання тілесних ушкоджень для отримання більш суворого покарання винуватцю ДТП (так звана принциповість особи) чи із власної матеріальної вигоди, симулюючи своїм станом здоров’я  чи шляхом підкупу працівників медичного закладу, змінюють реальну документальну картину тілесних ушкоджень.

Адвокат розуміє, що питання, що до отримання тілесних ушкоджень середньої тяжкості доволі розтягнуте на законодавчому рівні. Посилання на те, що особа, яка постраждала в наслідок ДТП провела лікування на протязі 21 дня (що відповідає строку середньо тяжкості) не відповідає дійсності, оскільки повинен бути наявний причинний зв'язок між отриманими тілесними ушкодженнями та терміном лікування.

Деякі аспекти в захисті адвокатом потерпілої від ДТП сторони 

Адвокат знає, що автотранспортний засіб, який був учасником ДТП, відповідно до Кримінально-процесуального Кодексу України чи КУпАП може бути визнаним в якості речового доказу і на нього може бути накладено арешт з метою відшкодування заявленого цивільного позову.

Тому, під час судового засідання адвокат на захист прав потерпілого заявить відповідні клопотання щодо накладення арешту та подасть цивільний позов.

Бажаємо вам не потрапляти у дорожно-транспортні пригоди, рідше спілкуватися із працівниками Державтоінспекції. Не зайвим буде мати контакти адвоката по ДТП у вашому записнику. Звертайтесь за тел. (067) 917-85-56, адвокат по ДТП Пирогівський В.В.

 

 

 

Схожі статті та практика:

 

Ключові слова: адвокат по ДТП, відшкодування матеріальної шкода завданої в наслідок ДТП, допомога при ДТП