“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Юридичний вісник. Статті та новини

Права та свободи громадян при затриманні

A A A
04 квітня 2012р. 20:04
Адвокат Пирогівський Володимир Васильович
Права і свободи громадянКожен має право на інформування прав і свобод, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення.
 
У відповідності до ст. 7 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” працівники міліції, прокуратури, СБУ та службові особи виконавчої влади при затриманні, проведенні обшуку, виїмки (вилучення) зобов’язані кожній особі, яка знаходиться в юрисдикції України, проінформувати про права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень.
 
Первинна допомога, як говорить вищезазначений Закон, полягає в наданні:
1) – правової інформації;
2) – надання консультацій та роз’яснень із правових питань;
3) – складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру).
 
Право на безоплатну правову допомогу та вільний у виборі захисника також гарантується кожному ст. 59 Конституції України.
 
Тому, якщо Вам перед проведенням процесуальних дій: обшуку, вилученні предметів, документів фінансово-господарської діяльності, носіїв інформації, чи після складання будь-якої постанови чи рішення стосовно Вас, не було надано інформацію про права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження – є підставою для їх скасування.
 
Не забувайте, що кожна особа у відповідності до Конституції України та Кримінально-процесуального кодексу України має право знати: хто проводить затримання, який документ став підставою для затримання, право на один дзвінок, право на адвоката, право взагалі не відповідати на запитання  на допиті, аж до часу першого побачення із своїм адвокатом, не давати показання щодо себе та своїх рідних  в порядку ст. 63 Конституції України.
 
 
Схожі статті та практика:
 
Ключові слова: юридичний захист адвокатом під час затримання, захист адвокатом під час проведення обшуку, юридичний захист під час виїмки документів, адвокат по кримінальним справам, кримінальний адвокат