“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Юридичний вісник. Статті та новини

Відшкодування матеріальної компенсації водіям транспортних засобів внаслідок неякісного покриття доріг

A A A
19 березня 2012р. 11:26
Адвокат Пирогівський Володимир Васильович
Як кажуть маємо те що маємо. Це я до того, що якість товарів та послуг залежить не лише від тих хто їх надає але і від тих хто їх отримує. Адже, якби не наша свідома байдужість до оточуючого світу і зневір’я у правоохоронну і судову систему країни, нарешті решт втрата віри у перемогу справедливості.
Усі вищевказані чинники призводять до того, що виробники товарів та послуг не занадто переймаються якістю виконання продукції, товарів та послуг. В продукти харчування, косметику, миючі засоби та первинну сировину масово добавляються ароматизатори, замінювачі, роздрібнювачі, консерванти, хімічні сполуки які не дають продуктам довготривалий час псуватись, хімічні елементи які поступово убивають організм людини та навколишній світ, гормональні добавки для швидкого росту тварин, хімічні добрива і т.д.... І це звісно не вичерпний перелік, всього того, чого не повинно бути, якби кожен із нас прагнув до кращого для себе та наступного покоління, не проходячи байдужим поглядом.
Але я не буду охоплювати усі вищевказані негативні чинники нашого життя. І не хочу сказати, що мало хто знає, як захистити себе від неякісних товарів і послуг, тому що останнім часом тенденція та практика показує, що люди більш інформатизовані і частіше стали звертатись за захистом своїх інтересів та законних прав. 
Хотів би поговорити про якість наших доріг, так-як сам теж водій і певний час проводжу за кермом.
Вважаю, що в умовах, яких ми опинились щодо якості покриття автомобільних доріг потрібно винити не лише власників доріг чи ті організації на балансі яких вони перебувають, а й самих себе.
Адже знаю по собі, що мало хто звертається до державних установ та органів щодо неякісного покриття доріг (прориву труб, не закиданих після ремонту ям, сторонніх предметів на проїжджій частині тощо). Лише в поодиноких випадках ми починаємо дзвонити в усі дзвони, коли сталось ДТП з причин неякісного покриття, отримання пошкоджень транспортного засобу та отримання тілесних ушкоджень водія і пасажирів.
 
Якщо Ви потрапили у ситуацію пов’язану із дорожньо-транспортною пригодою, причиною якої послугувало неякісне покриття доріг то не потрібно впадати у відчай, а лише набратись терпіння і діяти у наступній послідовності, а саме:
1.) негайно зупиніть транспортний засіб і залишайтесь на місці пригоди;
2.) увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки (від 20 – 40 м.);
3.) не переміщайте транспортний засіб і предмети на проїжджій частині, що мають причетність до пригоди;
4.) якщо потрібно, вжийте можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викличте карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернуться за допомогою до присутніх (які зупинились чи пасажирів, в крайньому випадку зупиніть перший ліпший транспорт) і відправте потерпілих до лікувального закладу;
5.) повідомте про дорожньо-транспортну пригоду орган виконавчої влади за територіальністю чи підрозділ міліції, записавши прізвища та адреси очевидців;
6.) вжийте усіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організуйте об’їзд місця пригоди;
7.) до прибуття працівників міліції та проведення медичного огляду не вживайте без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки) (витяги з п. 2.10. Постанови КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306 “Про правила дорожнього руху”);
8.) зв’яжіться із районною, селищною чи міською радою за територіальністю та у віданні (юрисдикції) якої перебуває дільниця автошляху (що прямо передбачено в ст. 6 Закону України “Про транспорт” від 10 листопада 1994 року N 232/94-ВР, де визначено, що до компетенції міської та районної Ради народних депутатів і міської та районної виконавчої влади у сфері дорожнього руху належить: організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів). Для складання акту огляду стану дороги разом із працівниками ДАІ (яким нагадати про зазначення стану дорожнього покриття та зняття фото із відповідними мітками) в Протоколі огляду місця події;
9.) самому зняти місця вибоїн та їх глибину поклавши поряд розгорнуту рулетку (лінійку тощо);
10.) зверніться до фірменого СТО або експертної установи яка має на те відповідну ліцензію щодо визначення вартості матеріальних збитків в наслідок неякісного дорожнього покриття;
11.) зверніться із заявою до власника (балансоутримувача) автодороги щодо відшкодування матеріальних збитків у відповідності до п. 4 ст. 9 Закону України “Про дорожній рух” (де чітко визначено, що до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить: - компенсація витрат власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортні пригоди сталися з причин незадовільного експлуатаційного утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, за рішеннями судових органів) та ч. 3 ст. 6 Закону України “Про захист прав споживачів” (яка визначає вимоги до продукції щодо її безпеки для життя, здоров'я і майна споживачів, а також навколишнього природного середовища встановлюються нормативними документами (в даному випадку держаними стандартами (ГОСТами)).
 
Якщо Ви виконали усе, що визначено у вищезазначених одинадцяти пунктах і отримали підтверджуючі документи, а компенсації від власника (балансоутримувача) авто шляху не отримали, сміливо звертайтесь до суду із позовом про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої в наслідок неналежної якості покриття автодороги в сумі визначеній експертизою та Вами особисто.
 
Схожі статті та практика:
За захистом Ваших прав та законних інтересів і юридичного супроводження звертайтесь до об’єднання “Захист Права”.
 
Ключові слова: ДТП, відшкодування, дорожньо-транспортна пригода, ремонт доріг, права водія