“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Юридичний вісник. Статті та новини

Зміни при реєстрації автотранспорту

A A A
01 березня 2012р. 18:41
Іван Назаренко, юрист

Відповідно до постанови Кабміну №87 "Порядок державної реєстрації транспортних засобів" від 13.02.2012 року з 20 лютого 2012 року вступають в силу зміни при реєстрації автотранспорту. Вони були спрямовані на виконання вимог президента в частині завдань по дерегуляції чинного законодавства України.

Документ про оцінку вартості та зміна місця реєстрації
Тепер при державній реєстрації більше не потрібен документ про оцінку вартості автомобіля. Також виключений пункт 20 Постанови, який передбачав видачу тимчасових номерних знаків та тимчасового реєстраційного талону із сроком не більше ніж на три місяці у разі зміни місця реєстрації транспортного засобу. Неврегульованим залишиється порядок підтверження з попереднього місця реєстрації, на який дається до 10 днів, адже тепер тимчасові знаки та реєстраційний талон не видаються. Можливо деяким автовласникам доведеться чекати.

Ввезення автомобілів з-за кордону
Автотранспорт, який був зареєстрований у іноземній державі, при реєстрації як і раніше обов'язковою буде умова подання реєстраційних або прирівняних до них документів цієї країни, проте вже не потрібна відмітка про зняття з обліку. Також при ввезенні траспортного засобу в Україну по причині переселення громадянина на постійне місце проживання або як отриману спадщину, більше немає необхідності надавати довідку про проживання власників у цій країні і про дійсність реєстраційних або прирівняних до них документів країн вивезення автомобіля, яка надається посольством або консульством відповідної країни.
 

Втрата технічного паспорта автомобіля отриманого в спадщину
Якщо на автомобіль отриманий у спадщину був загублений технічний паспорт (свідоцтво про реєстрацію), то тепер для зняття з обліку такого транспортного засобу проводиться на підставі свідоцтва про право на спадщину. Отримувати нове свідоцтво про реєстрацію (техпаспорт) для цих цілей, яке потрібне в інших випадках, не доведеться.
 

Оформлення документів для поїздки за кордон
Оформити документи для поїздок за кордон осіб, які не є власниками цього автомобіля, можна буде не тільки на підставі документів, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортним засобом, але і на підставі заяви власника.

Повний текст Постанови із всіма змінами та доповненями читайте тут .

 
Схожі статті та практика:

 

Ключові слова: Оцінка вартості майна, автотранспорт його реєстрація, адвокат київ, ДТП