Як правильно оформити земельну ділянку? |
|
||
27 лютого 2012р. 12:10
Іван Назаренко, юрист
|
Землю досить скоро можна буде вільно купувати и продавати, тому тим власникам земельних ділянок, які не мають всіх необхідних документів на землю, терміново необхідно правильно їх оформити. Саме цьому питанню і буде присвячена наша сьогоднішня стаття.
Взагалі стати власником земельної ділянки в Україні можливо двома шляхами: купити землю на первинному ринку або ж на вторинному. У першому випадку це може бути приватизація або отримання землі безкоштовно із резервного фонду. Другий випадок передбачає купівлю земельної ділянки або ж отримання її у спадщину - в даній статті розберемо перший випадок. Інформацію про будь-яку земельну ділянку містить земельний кадастр – складна державна система, яка регулює встановлення та припинення прав власності на землю.
Для того, щоб приватизувати земельну ділянку якою ви користуєтесь в натурі, потрібно подати в місцеву раду заяву з проханням передати земельну ділянку на безоплатній основі. Обов’язково потрібно вказати площу земельної ділянки та її цільове призначення. Оформлюючи звернення, треба обов’язково вказати себе, свої контакти, інакше заява не буде розглянута.
Особа, яка користується земельною ділянкою, може приватизувати її без зміни цільового призначення або ж зі зміною. Зміна цільового призначення землі може бути необхідна у випадку, якщо користувач бажає, наприклад, на землі сільськогосподарського призначення збудувати будинок.
На наступному кроці потрібно отримати дозвіл на розробку проекту землевідведення в місцевому органу приватизації. Після прийняття відповідного рішення можна починати розробку проекту. Далі розроблений проект потрібно погодити з різноманітними органами, наприклад: з органами земельних ресурсів, природоохоронними, архітектурними органами, та ін. Після цього проводиться державна експертиза вказаного проекту. Експертизу здійснюють органи земельних ресурсів.
Наступний крок – це перенесення розмірів земельної ділянки на місцевість, на цьому етапі відкривається кадастрова справа: землевпорядник здійснює кадастрову зйомку ділянки, розробляє кадастровий план, присвоює ділянці кадастровий номер.
Після цього землевпорядною організацією розробляється технічна документація із землеустрою, землевпорядник заповнює державний акт права власності на землю. Технічна документація передається «реєстратору». «Реєстратор» - це структурний підрозділ Центру Державного земельного кадастру. Дуже важливо, щоб технічна документація із землеустрою, зразок якої можна знайти в Інтернеті, була розроблена правильно, інакше процедура видачі акта на право власності на землю загальмується.
Якщо помилок не виявлено, на зворотньому боці технічної документації «реєстратор» проставляє візу «до прийняття». На наступному кроці заповнену реєстраційну картку земельної ділянки і технічну документацію із землеустрою передають до відповідного територіального органу земельних ресурсів.
Цей орган має за 10 діб перевірити державний акт на землю та технічну документацію. Якщо розбіжностей немає, керівник територіального органу візує державний акт і ставить печатку на ньому. Далі два примірники акту і реєстраційної картки передаються до оператора.
Після цього оператор здійснює відповідні записи у Поземельній книзі (в присутності заявника), один з примірників Державного акта на право власності на землю передається фізичній особі-замовнику, а другий – в територіальний земельний орган. Після цього заявник стає повноправним власником земельної ділянки.
Тут слід зазначити, що відповідно до статті 23 Земельного кодексу України є такі три форми актів на право власності на землю: акт на право колективної власності, акт на право приватної власності, а також акт на постійне користування землею – зразок цього документа доступний в Інтернеті.
Для надання практичної кваліфікованої правової допомоги звертайтесь до наших фахівців "Захист Права" в розділі "контакти".
- Купівля земельної ділянки, що потрібно знати
- Оренда землі державної або комунальної власності
- Чому не слід надіятись на зміни від земельної реформи в Україні в 2012 році
- Юридична консультація на сайті на тему "земельні питання"
- Рішення суду "Про стягнення боргу за договором оренди"
- Рішення суду "Про стягнення боргу за договором оренди землі"
- Рішення суду "Про визнання недійсним державного акту на право приватної власності на землю"
- Рішення суду "Про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування"
Юридичний вісник. Стаття по темі
Що потрібно знати підприємцю для отримання в оренду земельної ділянки державної або комунальної власності. Законодавче визначення та порядок дій отримання землі в оренду. Читати далі >>>
29 квітня 2012 |