Legal services in Kiev from the bar association RIGHT PROTECTION About us | Legal services | Legal advice | Contacts | Blog Lawyers "Right Protection" | Housing Law | Commercial Law | Family Law

Questions tagged: Сімейні відносини. Аліменти

Get advice >>
Pages:  << Prev 16 ...14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Next>> 
Автор: Наташа2011-04-28 09:34:56
Доброго дня! підскажіть будь-ласка,як можна вирішити таку ситуацію: бувша жінка мого чоловіка наразі перебуває у третьому шлюбі (від першого та від другого шлюбу вона має дітей: віком 10 та 6 років, на даний час вона ніде не працює та подала позовну заяву на збільшення аліментів на дитину (дівчинка віком 6 років) до 500 грн.. Кожного місяця сплата алемнтів становить 300 грн. Місячна заробітня плата мого чоловіка складає 1 289 грн. я - знаходжуся у передродовій відпустці. Дитина від 16.00 годин пятниці до 20.00неділі перебуває з батьком кожного тижня. Чи може суд підняти сплату аліментів для батька, і чи вправі піднімати еліменти для батька, якщо він єдиний хто працює в сімї? Чи можна в даному випадку, якщо мати неспроможна стримувати дитину - змінити опікунство над дитиною та що для цього потрібно? Наперед Вам дуже вдячна!
Суд може підняти, так-як прожитковий мінімум із збільшенням років збільшується. Детально читайте у "Аліменти. Про порядок призначення, вид та розмір аліментів на дитину"
Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Олег2011-04-28 00:21:16
Я втратив роботу. З березня 2011р перебуваю на обліку в центрі зайнятості.У центрі зайнятості мені призначили мінімальну допомогу. За неповний березень я отримав допомогу побезробіттю в розмірі 299 грн, в квітні за випадково пропущений один день відвідування центру з мене зняли допомогу на місяць.Зімною проживає мама - пенсіонер-інвалід. Незважаючи на це за поданням бувшої дружини, суд присудив мені - з березня 2011р слачувати аліменти на утримання дитини в розмірі 700 грн (до того було 25%). Як мені бути?
В даному випадку закон на боці дитини, остання є більш не захищеною.Детально читайте у "Аліменти. Про порядок призначення, вид та розмір аліментів на дитину"
Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.


Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів….
Автор: Ольга2011-04-28 01:51:48
Мій колишній чоловік з жовтня 2010 року не виплачує аліменти на двох неповнолітніх дітей, тому що ніде не працює і не збирається.
14 квітня 2011 був суд по стягненню заборгованості з аліментів, де мені було вказано, що потрібно надати повний розрахунок заборгованості як на непрацюючого боржника. Як зробити розрахунок мені не пояснили, тільки сказав суддя, що я повинна надати йому все сама, а суд займається тільки готовими паперами.
До кого мені звернутися за допомогою, щоб зробити розрахунок заборгованості?
Допоможіть будь ласка.
І ще питання. Молодшому синові 2 роки і на судове засідання суддя (Оболонський районний суд) мене не хотів пускати, сказав, що заборонено з дітьми з'являтися на засідання суду. Але я вважаю, що це протизаконно, я самотня мама і мені немає на кого залишити дитину, не можна так чинити. Також суддя попередив, що якщо я з'явлюся на наступне засідання з дитиною, він суд вести не буде і просто вигонет мене і закриє засідання.
Чи правомірно це?
Зверніться за вказаними телефонами на нашому сайті http://www.zahist-prava.com.ua і домовтесь про особисту зустріч та практичну допомогу.Наш юрист чи адвокат надасть Вам якісні юридичні послуги. Адже чим якісніші юридичні послуги, будь-то адвокат чи юрист, тим менше часу втрачається і не виникає проблем в майбутньому.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Виктория2011-04-28 13:52:18
Добрый день.
Хочу проконсультироваться по следующему вопросу:
У моего мужа есть трое детей от первого брака (3 года, 5 лет, 8 лет). После развода был составлен нотариальный договор на выплату алиментов и обязанности сторон (10000 грн. На каждого ребенка).
Алименты платит регулярно, дополнительно покупает одежду, обувь, дорогие игрушки и т.д. (жена постоянно жалуется на нехватку денег). Детей забирает регулярно в субботу, воскресенье с 11.00до 21.00, по средам с 18.00 до 21.00. Бывшая жена не любит его маму и всячески старается запретить общение детей с бабушкой, хотя даже в договоре прописаны условия о беспрепятственном общении детей с родственниками.
Когда муж берет детей, они обсуждают, куда он их повезет гулять и чем они будут заниматься, отступления на тот случай, если дети передумали играть в парке и захотели пойти в дельфинарий - очень сложно. Сейчас она не пускает их на дачу к бабушке, особо не объясняя причину, он пытался получить письменное объяснение – не согласилась, сейчас будет отправлять почтой письмо с вопросом о причине запрета выезда на дачу. Подскажите, если она будет игнорировать эти письма – имеет ли этот факт юридическую силу?
И по какому закону мать имеет право знать точный адрес местонахождения (кафе, кинотеатра, парка и т.д.) своих детей в любую минуту их время провождения с отцом и имеет ли аналогичное право отец?
Имеет ли право отец получить информацию о затратах на содержание детей в пределах выплаченных алиментов?
Вікторія,дякуємо за запитання.
Згідно частини другої статті 51 Конституції України та статті 180 Сімейного кодексу України (надалі СК України) батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.
Так-як, Вас ніхто не позбавляв батьківських прав то можемо запевнити, що Ви маєте повне право на відвідування дитини та ще й приймати активну участь у вихованні дитини. Це прямо передбачено Сімейним Кодексом України № 2947-ІІІ від 10.01.2002 року, а саме статтею 141 визначено, що мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.
Право батьків та дитини на спілкування визначено ст. 153, де чітко зазначено, що мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом. Статтею 159 СК України передбачено вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї.
1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування, з урахуванням віку, стану здоров’я дитини, поведінки батьків, а також інших обставин, що мають істотне значення.
В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.
3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору. 4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.
5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Також, передбачений ст. 161 СК України порядок розгляду пору між матір’ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини.
1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення. 2. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для
проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
3. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.
Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.
Статтею 162 СК України пердбачені правові наслідки протиправної поведінки одного з батьків або іншої особи при визначенні місця проживання малолітньої дитини.
1. Якщо один з батьків або інша особа самочинно, без згоди другого з батьків чи інших осіб, з якими на підставі закону або рішення суду проживала малолітня дитина, змінить її місце проживання, у тому числі способом її викрадення, суд за позовом заінтересованої особи має право негайно постановити рішення про відібрання дитини і повернення її тому, з ким вона проживала.
Дитина не може бути повернута лише тоді, коли залишення її за попереднім місцем проживання створюватиме реальну небезпеку для її життя та здоров’я.
2. Особа, яка самочинно змінила місце проживання малолітньої дитини, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому, з ким вона проживала.
Навіть, у випадку Вас позбавлення через суд батьківських прав, то поять же таки можливе побачення з дитиною батька, які позбавлені батьківських прав, що передбачено ст. 168 СК України, де зазначено, що мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду із заявою про надання їм права на побачення з дитиною.
Суд може дозволити разові, періодичні побачення з дитиною, якщо це не завдасть шкоди її життю, здоров’ю та моральному вихованню, за умови присутності іншої особи.
Отже, на побачення і виховання та проживання із дитиною повинне обмежуватись лише за рішенням суду, яке набрало законної сили.
Відповідь надана об’єднанням “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Віктор2011-04-28 16:29:57
Доброго дня.
Проконсультуйте будь-ласка по такій ситуації:чи можу я позбавити батьківських прав колишню дружину і забрати дитину жити зі мною,якщо мати не приділяє дитині уваги,дитина постійно хворіє, в основному сидить з старою бабусею, не відвідує дитячий садок;мати б"є дитину, аліменти витрачає не за призначенням,не дозволяє мені бачитись з дитиною.
При розлученні дитину залишили проживати з матір"ю.В мене вже друга дружина і дитина,але я зможу забеспечити і першу доньку.Дякую.
Можете, але для цього потрібні аргументовані і досить грамотно підготовлені докази щодо невиконання зі сторони матері своїх обов'язків. Підстави позбавлення батьківських прав визначені статтею 164 Сімейного кодексу України.
1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини. 2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.
3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.
4. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він порушує кримінальну справу.
5. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає державному органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. (Статтю 164 доповнено частиною п’ятою згідно із Законом N 2710-IV від 23.06.2005) Особи, які мають право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав, визначені ст. 165 СК України.
1. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Правові наслідки позбавлення батьківських прав, ст. 166 СК України. 1. Особа, позбавлена батьківських прав:
1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків щодо її виховання;
2) перестає бути законним представником дитини;
3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім’ям з дітьми;
4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;
5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов’язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);
6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною. 2. Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.
Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Наталя 2011-04-29 17:36:03
В мене двоє дітей на яких я отримую аліменти в розмірі 132 грн 50 коп на одну дитину, суд вирішив стягати аліменти в твердій сумі.Чи маю я право на збільшення твердої суми так як враховуючи те, що прожитковий мінімум зріс, а аліменти залишились ті самі, і в наш час неможливо прожити на 265прожити. Мої доходи при цьому складають 628 грн, так як я працюю на 0,5 ставки.Отже доходи моєї сім"ї (мене і двох дітей) складають893 грн. Такі малі аліментиприсудили аргументуючи тим, що чоловік інвалід ІІІ групи, але ж ІІІ групи робоча група, і він працює на роботі. Дуже прошу Вашої допомоги так, як послуги адваката коштують дорого а я не маю змоги оплачувати. Щиро вдячнаНаталя
Зверніться за телефоном (099) 436-21-72 Назаренко Іван і домовтесь про особисту зустріч та практичну допомогу.
Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Ірина, Kirovograd2011-05-06 09:58:58
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста как правильно поступить в сложившейся ситуации: у нашего сотрудника от первого брака есть две дочери, на содержание которых у него отчисляют из зарплаты алименты. Содержание назначено судом до совершения девочкам по 23 года. Суд назначает такое содержание только в случае, если дети учатся? Сотрудник предоставил справки из вузов, что девочки закончили учебу, но им еще не исполнилось по 23 года, должен ли он продалжать выплачивать алименты или эти справки необходимо направить в исполнительную службу для приостановления исполнительного производства? С уважением, Ирина. Заранее благодарна!
Дане питання потрібно узгоджувати через виконавчу службу, а коли та письмово відмовить на вашу заяву сміливо подавати в суд. Але перед подачею позову до суду радимо зважити усе за і проти (скільки коштів, часу та нервів буде витрачено і яку грошову суму у кінцевому результаті Ви отримаєте.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: СКВОРЦОВА МАРИНА МИХАЙЛОВНА, Zaporozhye2011-05-08 19:40:08
я собираюсьподать заявление об увеличении суммы иска.Пожалуйста,какой индекс инфляции потребительских цен в январе,феврале,марте,апреле в 2011 году и укажите пожалуйста на основании какого источника?спасибо
Усю потрібну Вам інформацію можете знайти на сайті Державного комітету статистики України ukrstat.gov.ua

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”.
Автор: Кристина , Kirovograd2011-05-16 09:48:38
Добрий день!Я-сирота.Мені зараз 21 рік. Чи повинна держава виплачувати пенсію до 23 років сиротам???
За роз'ясненнями зверніться до Управління праці та соціального захисту населення за територіальністю.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Автор: Іріна, Lugansk2011-05-16 19:07:55
Здравствуйте проконсультируйте пожалуйста в таком вопросе. Я инвалид детства,до 18 лет получала пособие.Диагноз сенсоневральная тугоухость 3-4 степени.Сейчас после 18-тия собрала соответствующие документы на оформление группы на время учебы в институте. До 18-тия получала социальную помощь также на время учебы.Мне положено оформить на время учебы группу или же социальную дотацию,помощь???? И куда обращаться если положено. Заранее спасибо. С уважением,Ирина.
За роз'ясненнями зверніться до Управління праці та соціального захисту населення за територіальністю.

Відповідь надали юристи, адвокати об’єднання “ЗАХИСТ ПРАВА”. Успіхів…
Pages:  << Prev 16 ...14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Next>> 


GRATITUDE CLIENT - THE KEY TO OUR SUCCESS!!!
zahist-prava.com.ua       Developed by © company "RIGHT PROTECTION"
Каталог юридических компаний Украины | Каталог предприятий