“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Рукотвори - скарбниця майстрів Rambler

Питання по темі: Земельні питання

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Наталія, Львів2015-09-13 23:59:14
Доброго дня.уточніть будь ласка яка процедура оформлення документів на земельну ділянку під будівництво.?У еас зем.ділянка неправильної фопми арямокутна.Покупець пропонує купити в нас половину і в нашого сусіда після чого ми зможемо половину сусіда переоформити на себе для того щоб зробити ділянку правильної форми .Питання в тому що наш сусід має неприватизовану ділянку в нас на нашу ділянку є акт під с/г, підкажіть будь ласка яка прцедура і як правильно зробити щоб ми змогли переоформити нашу половину під забулову і ту частину що ми хочемо в чусфда ніби купити. Тобто фвктично в нас залишеться ділянка тих же розмірів, але вже правильної квадратної форми. Це відносини між нами покупцем і ще є третя особа сусід, як вірно оформити купівлю частини сусіда нам,розрахунок між сусідом і нами чи покупець купляє в сусіда а потім з нами вже як продавець?
На цю тему у нас є одна із останніх статей "Оформлення права на приватизацію земельної ділянки", думаємо знайдете відповіді на усі Ваші запитання.
Автор: Ангеловский Денис Николаевич, Харків2015-09-21 07:44:47
Здравствуйте. Я директор СФГ. В конце 2015 заканчивается срок договора аренды земли с местной РДА. Подал пакет доментов для поновлення договору в ГУ Держгеокадастру в Харьк. обл, среди которых и согласие РДА на продление и справка с налоговой об отсутствии задолженностей. Получил отказ в связи с якобы несоблюдением п.8 договора, который говорит о индексации арендной платы. Это не соответствует действительности. Возможно ли оспорить? Спасибо.
У Вашем случае есть возможность оспорить сам отказ, который Вы получили. Подавать нужно административный иск, так как это будет оспаривание решения государственного органа, который по отношению к Вам имеет управленческие функции, а так же потому, что подобные дела отнесены к юрисдикции административного судопроизводства (ст.17 Кодекса административного судопроизводства Украины).
Более подробно, о шансах оспорить и добиться все таки продления договора аренды мы бы могли ответить, если б знали на что именно опирается ГУ Держгеокадастр в Харьковской области в своем отказе, то есть что именно является, по их мнению, препятствием в продлении договора аренды.
Автор: Люда, Черкаси2015-09-22 11:13:53
Доброго дня! Така ситуація: укладений Договір Оренди майна комунальної власності ( викуп в Договорі не передбачений) тепер Орендар хоче викупить це майно, як правильно провести продаж. І на які нормативно - правові акти потрібно посилатись. Дякую
Якщо нам б було відомо яке саме майно є в користуванні, в оренді, ми б надали більш детальну відповідь.
А тому, надаємо інформацію загальну. Так, відповідно до Закону України «Про оренду державного і комунального майна», викуп орендованого майна не передбачений. Але право власності на орендоване майно, в принципі, є шанс отримати внаслідок приватизації, згідно ст. 25 вище згаданого Закону, та Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», а саме ст. ст. 10, 11.
Також, згідно ч. 3ст. 145 Господарського кодексу України, майно державної (комунальної) власності, може бути приватизовано відповідно до закону.
Автор: Тетяна, Львів2015-09-22 16:49:11
Доброго дня. Хочу отрмати безоплатно земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства. Звернулась у сільську раду і мені пояснили що земель в межах села нема. Коли надала їм фото з кадастрової карти на якокому вказано 50 га земель 16- цільового призначення (землі запасу) Сільський голова сказав, що це пасовище, і якщо я напишу заяву із вказанням даних земель мені вони дадуть відмову. Чи це правомірно, як мені діяти щоб не втрачати часу.
На цю тему у нас є одна із останніх статей "Оформлення права на приватизацію земельної ділянки", думаємо знайдете відповіді на усі Ваші запитання.
Автор: Iрина, Львів2015-09-27 23:22:31
На які пункти закону сператися при написанні позовної заяви на вилучення земельної ділянки на користь садового товариства. Земельна ділянка приватизована але власник не обробляє її з 2004 року. Внесків в садове товариство не сплачує чим порушує Статут товариства. І чи може суд винести рішення на вилучення земельної ділянки на користь садового товариства чи це буде на користь Держави?
Можемо Вам повідомити, що згідно ст. 78 Земельного кодексу України, тільки власник земельної ділянки може володіти, користуватися і розпоряджатися нею.
Але, тим же таки Земельним кодексом України, а саме ст. 143 визначений перелік підстав, на основі яких право на земельну ділянку може бути припинено примусово. Але в цьому переліку немає підстави, яка б давала змогу у Вашому випадку вимагати вилучення земельної ділянки із власності.
Автор: Володимир, Київ2015-09-28 11:58:09
Добрий день!
В сільській місцевості Вінницької області 2014 року виконали прибудову до індивідуального житлового будинку. Яким чином можна оформити прибудову, якщо земельна ділянка не приватизована? Приватизований лише житловий будинок з іншими господарськими будівлями. Як оформити право власності на присадибну земельну ділянку?
Дякую.
Згідно ст. 118 Земельного кодексу України (далі - ЗК України), ) для того, щоб приватизувати земельну ділянку (оформити право власності на неї) спочатку потрібно подати заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності, у Вашому випадку – сільська рада. В цій заяві (клопотанні) зазначити місце розташування ділянки, її розмір, цільове призначення, а також додати карту, де позначити ділянку.
Але зауважимо, що відповідно до ч. 4 ст. 116 Земельного кодексу України, приватизація земельних ділянок провадиться один раз по кожному виду використання. У Вашому випадку, земельна ділянка виду - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)). Тобто, якщо у Вас є вже у власності також ділянка, то Ви вже не зможете приватизувати цю. Буде змога використовувати її на умовах оренди, згідно ч. 5 ст. 120 Земельного кодексу України.
Ну і щоб оформити прибудову, слід внести зміни до технічного паспорту (звертатися в БТІ), звернутися до територіальних органів державної архітектурно-будівельної інспекції (за місцем розташування об’єкта).
Автор: Богдан, Львів2015-10-01 10:03:37
Я приватизував земельну ділянку -в 2013 році, на якій знаходиться мій приватизований будинок (приватизація ділянки здійснювалась на всіх членів сімії - 4 чоловік). Тепер я отримав як спадщину інший будинок з неприватизованою земельною діялянкою. Чи маю право я приватизувати і цю ділянку, і яким чином це здійснити? В місцевих органах кажуть що можна тільки орендувати.
Місцеві органи мають рацію, адже відповідно до ч. 4 ст. 116 Земельного кодексу України, приватизація земельних ділянок провадиться один раз по кожному виду використання. А у Вашому випадку, земельні ділянки є саме одного виду (для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)).
А згідно ч. 5 ст. 120 Земельного кодексу України, якщо громадянин уже приватизував земельну ділянку певного виду, то таку ж саму ділянку він, у разі набуття права власності на жилий будинок, може користуватися земельною ділянкою на умовах оренди.
Автор: Сергій, Київ2015-10-09 15:22:54
Добрий день!
Цікавить інформація по питанням що стосуються земельних правовідносин, а саме:
1) Де можна отримати графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки?
2) Чи існує якийсь певний порядок отримання графічних матеріалів, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки?
3) Чи можливо подати заяву про безоплатне передання у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, без додання графічних матеріалів, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки?
Заздалегідь дуже вдячний за відповідь.
Можемо Вам надати наступну інформацію:
1)По-перше, що Вам потрібно зробити обравши певну земельну ділянку, так це перевірити її по тому факту чи належить вона комусь на праві власності чи ні. Для цього необхідно подати відповідний запит до департаменту архітектури, містобудівництва та кадастру і додати знімок з GoogleMaps або MapsYandex тощо.
Саме даний департамент проаналізує архів і дасть відповідь.
2)Також можемо повідомити, що Ви можете звернутися до органу місцевого самоврядування (наприклад до селищної ради) із запитом надати відомості (інформацію) про вільні земельні ділянки в межах даної ради. Хочемо зауважити, що надання такої інформації є платною послугою, згідно розділ 6. 1 спільного наказу Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України «Про затвердження розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг» від 15. 06. 2001 р. № 97/298/124.
3)Зацікавлені громадяни щодо передачі у власність безоплатної земельної ділянки, згідно ч.6 ст.118 Земельного кодексу України, до заяви (клопотання) повинні додаватися графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Автор: Олександра, Київ2015-10-09 17:45:31
Добрий день. Підскажіть, що робити коли сусіди приватизували нашу частину землі (15 соток), яка знаходилась не біля будинку, а через декілька будинків, по тій самій вулиці. Ця земля в домовій книзі прописані як наша. Які документи і куди подавати? А в цих недобросовісних сусідів у домовій книжці приписані 50 соток, а приватизовано 70 соток. При приватизації нашої землі потрібно брати згоду сусідів (якщо я не помиляюсь), вони згоду взяли, але у людини, яка являється юридично недієспособною. Як повернути свою землю. Дуже дякую за відповідь.
З даним питанням Вам найкраще під'їхати із документами на консультацію до наших фахівців, попередньо записавшись на консултацію за телефоном (044) 221-55-41.
Автор: Ірина, Луцьк2015-10-19 15:07:26
Добрий день.Маю ділянку під забудову по суперфіції (неповних 15 сотих),хотіла за цією ділянкою взяти діляночку під сільське господарство (так як проживаю в селі),але мені відмовили.Обгрунтувавши свою відповідь так,що до ділянки по суперфіції ділянка на сільське господарство не надається. Допоможіть будь ласка.Дякую
Можемо Вам повідомити наступну інформацію:
- відповідно до п.4 ч. 1 ст. 395 Цивільного кодексу України, «суперфіцій» визначається як право забудови земельної ділянки. Тобто на даній земельній ділянці дозволяється здійснювати певного роду забудову.
- а от що стосується ведення сільського господарства, то право на це надається в тому разі, якщо б у Вас було право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб, яке згідно п. 3 ч. 1 ст. 395 Цивільного кодексу України має назву «емфітевзис» або через рішення про користування місцевого органу самоврядування.
Сторінки:  << Попередня 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>