“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Рукотвори - скарбниця майстрів Rambler

Питання по темі: Цивільні правовідносини

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 ...1 Наступна>> 
Автор: Володимир, Луцьк2015-07-22 12:29:52
Чи можливо відмовитися від повістки на строкову військову службу у непризовний період?
Якщо ухилення від отримання повістки буде задокументовано, то Ваші дії будуть вважатися ухиленням від служби в Збройних Силах України, що є каранним злочином. Радимо ознайомитись із нашою статтею "Мобілізація, що потрібно знати".
Автор: Віктор, Тернопіль2015-08-31 13:13:47
Доброго дня!
Моєму дідусеві 80 років. Він виявив бажання оформити опікунство у моїй особі. Я віддалено цікавився, які документи потрібні для цього. У переліку є довідка про доходи. Але останніх 8 місяців, я був на роботі за кордоном. Як діяи далі?

Дякую, вдалого Вам дня!
Відповідно до п. 3.3 Правил опіки і піклування, затверджених Наказом Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.99 N 34/166/131/88, довідку про доходи не потрібно подавати. Подавати слід наступні документи:
1) повідомлення державних, громадських організацій або заяви громадянина (громадян);
2) копії свідоцтва про народження особи, що потребує опіки, або іншого документа, який підтверджує її вік;
3) копія свідоцтва про смерть батьків або рішення суду про визнання громадянина безвісно відсутнім або оголошення їх померлими чи інших матеріалів, які підтверджують неможливість виховання дитини. Якщо опіка призначається над повнолітньою особою, - рішення суду про визнання даної особи недієздатною;
4) акт обстеження умов життя особи, що потребує опіки, і опис її майна;
5) довідки про стан здоров'я особи, що потребує опіки (якщо вона раніше проживала окремо), та майбутнього опікуна (піклувальника); 6) довідка про місце проживання майбутнього опікуна і його заява про прийняття на себе обов'язків про опіку;
7) акт перевірки умов життя майбутнього опікуна та висновок від органів опіки та піклування за місцем проживання опікуна про можливість виконувати опікунські обов'язки;
8) довідка лікувальної установи про відсутність в сім'ї майбутнього опікуна (піклувальника) захворювань, що перешкоджають влаштуванню до нього особи, що потребує опіки.
Автор: Марина, Київ2015-09-04 11:31:53
Доброго дня!
Така ситуація: особа, яка проживала в моїй квартирі декілька місяців (без офіційної реєстрації), на момент проживання зі мною взяла кредит в банку (без мого відома). Пізніше виїхала з країни, змінила номери і перестала сплачувати кредит. Через декілька 9 місяців колектори телефонують мені і погрожують, що я буду відповідати за його кредит на правах "цивільної дружини" (хоча я людину вже 9 місяців не бачила). Не знаю, які саме в них є докази того, що я була його цивільної дружиною (ніяких офіційних реєстрацій на спільній адресі не було, та і свідків, щоб підтвердити цей статус майже неможливо знайти)... але все ж продовжують погрожувати.
Допоможіть, будь ласка, як захистити себе?
По Вашому питанню можемо навести Вам норму, яка зазначена у ст. 73 Сімейного кодексу України. В даній нормі йде мова про те, що навіть якщо чоловік взяв кредит, то це ще не означає, що за його виплату (погашення) відповідає дружина, не говорячи вже про «цивільну дружину». Тому, що будь які стягнення по кредиту можуть застосовуватися до дружини лише в тому разі, якщо кредит брався в інтересах сімї, і кошти були втрачені на сімю. А якщо Ви самі стверджуєте, що чоловік не був прописаний з Вами, проживали Ви не довго разом, а саме головне – не знали про те, що ним взятий кредит, то тут мова просто не можу йти про те, що кредит був взятий в інтересах «сімї».
Тому Вам хвилюватися не має причин, фактичних підстав пред’являти до Вас будь які претензії у сторони банку немає. Все, що їм залишається – це банальне вимагання і розраховування на Вашу не обізнаність.
Тому, ми Вам радимо взагалі звернутися до правоохоронних органів із заявою про вимагання. Це може цілком реально вирішити проблему «дзвінків».
Автор: Анатолій, Львів2015-09-11 14:52:07
У мене є три кредитні договори у 2-х банках загальною сумою до 110 000 грн. Не застава, не іпотека. Хочу припинити нарахування відсотків шляхом розірвання договорів і надалі поступово виплачувати тіло кредиту, так як не можу оплачувати через нестачу коштів. Наскільки реально це зробити і яким чином?
По Вашому питанню можемо відповісти наступне: процентна ставка за кредитним договором, тобто сплати процентів визначена чітко у Цивільному кодексі України, а саме у ч. 1 ст. 1054. Адже там визначено, що позичальник, в даному випадку Ви, зобов’язані не тільки повернути кредит, а й сплатити проценти.
Тому розірвати кредитний договір на подібних підставах по-закону, не можливо, адже вони будуть визначені як нікчемні, але в практиці є рішення про розірвання, через проведення фінансово-екомічної судової експертизи, як визначить, що було нараховано більше % ніж зазначалося в договорі.
Автор: Юрій, Львів2015-09-21 15:23:05
Добрий день!
Потрібна допомога у написанні звернення до Апеляційного суду м. Києва для встановлення юридичного факту народження дитини яка народжена на тимчасово окупованій території - Автономна р-ка Крим м. Севастополь. Відповідно до закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" електронна версія: www.ppu.gov.ua
За правовою юридичною допомогою зверніться за телефоном (099) 436-21-72.
Автор: микола, Рівне2015-09-22 10:23:21
Доброго дня.Скажіть ,будь ласка,як підключитись до електромережі,коли сільрада говорить йдіть в РЕМ пишіть заяви, і вони повинні провести при цьому сплативши кошти за кожен кВ приблизно 9200гр.РЕМ відмовляється, і дає відповідь що вони підключають тільки до наявних ліній.Лінію по їх словах повинна проводити підрядна компанія на замовлення сільради.Вулиця нова та має 99 земельних ділянок.Будується на даний час 20 будинків,три з них вже заселені сім*ями з дітками.Рівненська обл,Володимирецький р-н,с.Довговоля,вул.Поліська.
Можемо Вам повідомити, що право та порядок підключення до електромережі регламентується ст. 714 Цивільного кодексу України та Правил приєднання електроустановок до електричних мереж (далі - Правила), затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 17.01.2013 № 32.
Слід сказати, що звернувшись до РЕМ, вам не можуть відмовити, адже пунктом 1.3 Правил зрозуміло визначено, що електропередавальна організація не може відмовляти у підключенні (приєднанні) до відповідної електромережі.
Але тут потрібно розуміти, що мова йде про підключення вже до наявної мережі, тобто як видно із Вашої ситуації, РЕМ по суті, не відмовляє в підключенні, а лише відмовляється проводити нову лінію.
Автор: Василь, Ужгород2015-09-25 10:22:42
Добрий день! Психічно хвора людина, визнана судом недієздатною, має деякі кошти (пару тисяч грн.) на рахунку в банку. Строк дії платіжної картки закінчився в 2013 році, нову не дають. Чи може банк видати ці кошти опікуну і що для цього необхідно зробити? Дякую.
Можемо Вам повідомити, що вирішення даної ситуації може бути не однозначним, так як п. 2.12 Правил опіки і піклування, затверджених Наказом Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.99 N 34/166/131/88, визначено, що гроші і ціні папери особи, над якою встановлена опіка передаються в банк на зберігання. Тобто, виходячи з цього кошти які були у особи на час визнання недієздатною не передаються опікуну.
Але, цими ж таки правилами, п. 4.0 встановлено, що будь які надходження – пенсії, прибуток тощо, передаються опікунові і витрачаються на утримання підопічного.
Отже, виходячи із вище вказаного, важливе значення має те, що саме за кошти на картці – це просто заощадження, чи це певні надходження, наприклад, у вигляді пенсії тощо.
Також, зазначаємо, що згідно Додатку 3 до Правил, Ви можете посилатися на посвідчення опікуна, при зверненні до банку.
Автор: Людмила, Київ2015-09-29 16:27:53
Доброго дня!

Яким чином відбувається повернення сплаченого судового збору в разі повернення позовної заяви судом?

Є ухвала стосовно повернення позовної заяви і судового збору.

Квитанцію повернули також.

Куди звертатися, щоб повернути кошти?

Дякую!
Зверніться у відділ казначейства із відповідною заявою, або за більш детальною інформацією зверніться за консультацією до наших фахівців (юрист / адвокат).
Автор: Наталія, Житомир2015-10-06 13:22:32
2 березня в Дельта банку введено тимчасову адміністрацію. 2 жовтня цей банк визнано неплатоспроможним. Маю кредитну картку у цьому банку на 4000 грн. Багато років сплачую відсоток, а сума так і не зменшується. З 2 березня перестала сплачувати щомісячний внесок. Працівники банку регулярно телефонують і погрожують судом та статтею про шахрайство. Як мені бути?
Для початку замовте роздруківку по рахунку картки з моменту її оформлення, а потім зверніться до наших фахівців з приводу консультації по електронній пошті, надіславши даний документа на нашу адресу zahist.prava@gmail.com.
Автор: Валерій, Запоріжжя2015-10-15 16:22:40
Доброго дня.Порадьте будь ласка ,заяву до СУДУ ,про повернення судового збору ,у звязку з поверненням Позову ,можливо надіслати замовним листом ,чи потрібно надавати власноруч.Дякую.
Заяву про повернення судового збору можливо подати і за допомогою поштового зв'язку, кур'єрської пошти, але це не основне, основне щоб заява містила потрібну інформацію та докази щодо сплати судового збору та вимогою щодо винесення ухвали про повернення судового збору.
Сторінки:  << Попередня 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 ...1 Наступна>>