“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Рукотвори - скарбниця майстрів Rambler

Питання по темі: Трудові відносини

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>> 
Автор: Віталіна, Київ2015-05-28 13:27:04
Якщо я потрапила на доп залік в мене є пільги по втраті годувальника,якщо я здам екзамени і середній бал дозволить бути на стипендії,чи впливатиме на стипендію доп сесія?
Можемо Вам порадити звернутися до статуту Вашого ВНЗ, а також до Порядку використання коштів, призначених на виплату стипендій, який затверджений ректором Вашого ВНЗ. Це потрібно зробити, адже відповідно до п. 8 Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 року № 882, подібні питання вирішуються саме такими локальними актами.
Автор: Ольга, Чернігів2015-05-29 21:23:51
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, чи зарахується посада радника міського голови до державної службми (штатний працівник за розпорядженням мера поза конкурсом). Яким законодавчим актом це регламентується? Адже юристи стверджують про те, що патронатна служба не відноситься до державної. Дякую.
Згідно п. 4 Порядку перебування на державній службі працівників патронатної служби членів Кабінету Міністрів України та голів місцевих державних адміністрацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 року № 851, - працівники патронатної служби є державними службовцями.
Автор: Віта, Вінниця2015-06-03 17:40:30
Доброго дня. Я працюю неофіційно. Скажіть будь-ласка, у випадку настання вагітності, чи можна буде якимось чином оформити декретну відпустку і соц.виплати? Що для цього можна зробити і до кого звернутись? Чи можна самому виплачувати податки в пенсійний фонд?
Відпустка у зв’язку з вагітністю (декретна відпустка) надається тільки офіційно працюючим жінкам, через те, що ніяких згадок про неофіційно працюючих жінок не має у ст. 179 Кодексу законів про працю України. Саме в даній статті визначено процедуру надання подібних відпусток та виплат.
Автор: Іван, За межами України2015-06-04 15:48:13
Навчався за контактом (між мною, ВНЗ та Пенсійним Фондом України) у ВУЗі, після закінчення був направлений на відпрацювання до ПФУ у Чернівецькій області. Постановою №216 від 15.04.15 КМУ фактично скасував обов"язкове працевлаштування після закінчення навчання. Питання чи поширюются ці зміни на вже працевлаштованих випускників, чи можу я на основі цих знім розірвати контакт з Пенсійним фондом на законних умовах?
Оскільки закон, нормативний акт чи постанова, не мають зворотньої сили у часі, тому радимо Вам відпрацювати за контрактом.
Поширення загальної норми, яка вказує на розповсюдження закону в зворотньому часі, якщо вона стосується пом'якшення, застосовується лише до покарання. У Вашому випадку контракт не можна розглядати, як один із видів покарання.
Автор: Дмитро, Київ2015-06-05 11:46:23
Під час судового розгляду у вирішенні питання щодо поновлення на роботі відповідач надав під час судового засідання акт в якому вказувалось що мені на кадровій комісії пропонувалося 3 посади від яких я відмовився, я заперечив і відповів що в якості доказу своїх слів маю аудио запис вказаної кадрової комісії однак суддя мій доказ до розгляду взяти відмовився аигументуючи це тим що йому не відомо як встановити його принадлежність . Запитання чи являеться мій запис доказом в суді, в ньому я нікого не звинувачую а лише намагаюсь довести свої дії
Суд виносить усі рішення іменем України, а не від імені самого судді. Тому мав повне право не розглядати аудіо запис як доказ, спираючись на ст. 59 Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК України), де зазначається, що суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. А виходячи із ст. 31 та 32 Конституції України отримувати інформацію (в тому числі шляхом запису на диктофон) про особу без її згоди можна лише за рішенням суду, і то тільки у кримінальному провадженні.
Також суд міг і взяти цей доказ, адже у тому таки ЦПК України, у ст. 65 визначено, що речовими доказами можуть бути магнітні, електронні та інші носії інформації, що містять аудіовізуальну інформацію про обставини, що мають значення для справи. Але в такому випадку потрібно було заявити клопотання про призначення аудізнавчої судової експертизи, яка б підтвердила факт схожості голосів, цільності запису, місце запису, тощо.
Автор: Ольга, Київ2015-06-09 12:11:12
Добрий день! Я працюю вчителем у гімназії 15 років. Викладаю основи економіки і інформатику. Вищу освіту (економічну) я отримала в 2011 р. по спеціальності "Фінанси та кредит". Рай.відділ освіти не визнає моєї "не пед.освіти" та тарифікує зарплатню з найнижчої тарифної сітки, і тільки за викладання мною 3 год основ економіки - по ІІ категорії. Я втрачаю в зартпатні значно! Чи є вихід з цієї ситуації?
Нам не зовсім зрозуміло Ваше висловлювання (Рай. відділ освіти не визнає моєї "не пед.освіти" та тарифікує зарплатню з найнижчої тарифної сітки), яке є вагомим, для того щоб допомогти Вам. Адже не зрозуміло, в якому сенсі не визнається Ваша не педагогічна освіта, не визнають диплом про вищу освіту чи як? Потрібно уточнювати. В цілому, щоб хоч якимось чином Вам допомогти, або направити в певному напрямку, пропонуємо Вам, знаючи свою проблему досконало звернутися до Постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30 серпня 2002 року № 1298.
Автор: Німчук Оксана, Рівне2015-06-11 14:04:07
Доброго дня.Я працюю секретарем у відділлі освіти та отримую мінімальну зарплатню.Нещодавно мені в руки попалися документи в яких зазначено що всі працівники бухгалтерії, технічний персонал нашого відділу отримують індексацію...і вона в них закладене з початку року.Бухгалтерія мотивує тим що вони відносяться до працівників непристижної професії навідміно від педегогічних працівників (яким нараховується платня за пристижність), тому вони отримують індексацію.але тоді чому мені, як непристижній професії секретаря не передбачена індексацію, коли вона передбачена і виплачується навіть на прибиральницю.чи маю я право вимагати індексацію і на якій основі, чи правомірно те що вона мені не закладена?
Щодо престижності чи не престижності Вашої посади, то Вам потрібно підняти усі внутрішні нормативні документи та звернутись до керівника із заявою щодо роз'яснення з даного питання. Можливо Вас не включили помилково або за рахунок Вас зробили показники нижчі щодо закладених кошторисів.
Автор: Віра, Львів2015-06-12 18:37:48
Доброго дня. Хочу оформитись приватним підприємцем. Чи можливо зробити запис в своїй трудовій книжці?
Повідомляємо Вам, що згідно з інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою Наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 N 58, - Ви не можете внести запис до своє трудової книжки, про те, що являєтесь фізичною особою-підприємцем, та при наявності печатки.
Автор: Галина, Житомир2015-06-17 14:01:04
Працюю 5 років на посаді практичний психолог в СПЕЦІАЛЬНІЙ загальноосвітній школі-інтернаті. Маю освітній ступінь магістр, за спеціальністю викладач СПЕЦІАЛЬНОЇ психології. Чи маю я право працювати і проходити атестацію на займаній посаді - практичний психолог. Заздалегідь вдячна Вам.
Взявши за приклад кваліфікаційні характеристики спеціальності - викладач психології, практичний психолог (спеціальний), - магістр – Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, можемо сказати, що згідно до них, Вам з подібної спеціальністю можна працювати на посаді практичного психолога.
Автор: zhjckfd, Київ2015-06-21 15:23:43
я отработал на предприятии полтора года . теперь директор не хочет записать мне стаж в трудовую . аргументируя это тем что я якобы не у него работал а просто помогал своему брату который работает там же
По Вашему вопросу можем Вам посоветовать обратится к комиссии по трудовым спорам. Согласно п. 8.1. Инструкции о порядке ведения трудовых книжек работников, которая является обязательным первичным органом для рассмотрения трудовых споров, связанных с применением выше упомянутой Инструкции. Обращаться нужно в связи с нарушениям ст. 48 Кодекса законом о труде Украины, в которой обозначено то, что работодатель обязан вести трудовые книжки на всех работников, которые работают на предприятии больше 5 дней.
Также, позже подать соответствующее заявление в профсоюз (если имеется) и суд.
Сторінки:  << Попередня 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Наступна>>