“ЗАЩИТА ПРАВА”

Адвокатское объединение г.Киев

Рукотвори - скарбниця майстрів Rambler

Вопросы по теме: Трудовые отношения

Платная консультация по телефонам
и другие юридические услуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Администрация сайта оставляет за собой право удалять некорректные вопросы. Оставить вопрос на сайте "Защита Права" возможно только, после рекомендации этой страницы в социальной сети. Гарантия ответа на протяжении 3-х дней для платных вопросов.
Свои вопросы Вы можете оставить здесь: Получить консультацию >>
Метки: Интеллектуальная собственность | Административные правонарушения | Исполнительное производство | Хозяйственные правоотношения | Жилищное право | Защита прав потребителей | Земельные вопросы | Уголовные преступления | Международное право | Мать-одиночка | Пенсия. Льготы предусмотрены законом | Налоги | Право на наследство | Семейные отношения. Алименты | Трудовые отношения | Гражданские правоотношения |
Страницы:  18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Следующая>> 
Автор: Дмитро, Харьков2016-06-18 01:04:33
Добрый день!
Работаю в государственном ВУЗе. В настоящий момент нахожусь в зарубежной командировке (научный грант). Дорогу и проживание оплачивает принимающая сторона. Бухгалтерия нашего ВУЗа на период командировки отказывается выплачивать мне зарплату, дескать "вас на этот период финансирует принимающая сторона". Скажите, правомерен ли отказ от начисления зарплаты в период командировки? Подчеркиваю, речь идет не о суточных, а именно о зарплате как таковой?
(просьба по телефону не звонить, т.к. я сейчас не в Украине)
Если по документам Вы числитесь на работе в командировке, то действия бухгалтерии есть незаконными. Работники имеют право на возмещение расходов и получение других компенсаций в связи со служебными командировками.
Работникам, направляемым в командировки, оплачиваются: суточные за время нахождения в командировке, стоимость проезда к месту назначения и обратно и расходы по найму жилого помещения в порядке и размерах, устанавливаемых законодательством.
За командированными работниками сохраняются в течение всего времени командировки место работы (должность).
Работникам, направленным в служебную командировку, оплата труда за выполненную работу осуществляется в соответствии с условиями, определенными трудовым или коллективным договором, и размер такой оплаты труда не может быть ниже среднего заработка (ст. 121 Кодекса законов о труде Украины).
Автор: Володимир, Львов2016-04-19 22:53:41
Доброго дня.
Я два місяця зареєстрований як безробітній в Службі зайнятості. За відсутністю підходящої вакансії хотів би получити допомогу для органзації підприємницької діяльності але працівники центру зайнятостікажуть що кошти відсутні і не надають будь-яку інформацію по даному питанню. Підскажіть як я можу отримати письмову відповідь чому не виконується наказ або взнати процедуру куда і кому я повинен відати заяву з бізнес планом чи куди відправити його заказним письмом?
Зверніться із скаргою до обласного центру зайнятості або до Міністерства соціальної політики України у м. Києві. До скарги обов'язково додайте докази того, що Ви звертались до районного ЦЗ із заявою про виплату коштів на допомогу у початку підприємницької діяльності - копія заяви із відміткою ЦЗ (вхідний номер, дата та штамп) або копія опису цінного листа із фіскальним чеком.
Автор: Ірина, Хмельницкий2016-03-23 17:22:58
Здраствуйте! Я молодий спеціаліст, один рік пропрацювала в школі вчителем історії і потім пішла в декретну відпустку маючи навантаження 12 годин на тиждень. Зараз минуло два з половиною роки і я планую з початку навчального року вийти на роботу, але дізнаюсь, що школу планують закрити. Чи підлягаю я скороченню будучи в декреті? Чи варто мені раніше вийти на роботу, поки школу ще не закрили?
Краще вийти до закриття, щоб пропрацювати мінімум 6 місяців, попадете під скорочення, а потім станете у центр зайнятості, і будете отримувати середню заробітну плату на протязі майже року. Якщо не вийдете, втратите таку можливість.
Автор: максим, Киев2016-02-24 20:54:55
Добрий день підкажіть будь ласка за яких умов в декретний відпуск може йти дядько
В декретний відпуск може іти дядько за умови, якщо мати, батько дитини працюють (підтверджується довідкою з місця роботи та копією наказу на призначення на відповідну посаду) або які мають двох або більше малолітніх дітей віком до 6-ти річного віку. У відповідності до ст. ст. 18, 25 Закону України "Про відпустки", де чітко визначено, що в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку, а якщо дитині встановлено категорію "дитина-інвалід підгрупи А" - до досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку. Або у випадках, на період об'явлення карантину в закладі де перебуває / навчається дитина, або території місця проживання.
Автор: Марина, Киев2016-01-10 10:48:13
Доброго дня!Я мама - одиначка! Скажіть мені будь - ласка,які я маю права? Чи мають мені надати на роботі безкоштовне або частково сплачуване житло для проживання з дитиною якщо я працюю вчителем не замісцем проживання?
Вам потрібно подати заяву на ім'я директора щодо подання клопотання останнім до управління освіти щодо виділення кімнати у гуртожитку.
Автор: Татьяна, Винница2015-12-23 20:08:42
Добрий день!Працюю провідним бібліотекарем у педагогічному вузі. Стаж роботи в бібліотеці 22 р.Маю відзнаки за кваліфіковану працю.але за фахом -інженер. 4,5 р. залишилось до пенсїї.Зняли 20% фіксованої 50% надбавки- непрофільна освіта.Мають вони на це право? І мають право мене скоротити? Дякую.
З даним питанням Вам краще звернутись до Управління освіти за територіальністю, оскільки це їх профіль. Настільки нам відомо із схожої практики, то дійсно слід мати диплом по профілю.
Автор: Ярослав, Черкассы2015-11-30 15:46:17
Чи правильні дії начальника відділу освіти райдержадміністрації з приводу надання матеріальної допомоги та преміювання заступника начальника відділу освіти (державного службовця) за наказом без погодження райдержадміністрації. Начальник вважає , що керувався постановою КМУ від 9 березня 2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратуру, судів та інших органів" (п.2) та листом роз’яснення до даної постанови 2008 року. Якщо є порушення, то який вихід з ситуації щодо пояснення держфінінспекції? Вдячні за консультацію.
З даним питанням Вам краще звернутись до Міністерства освіти України.
Автор: Петро, Киев2015-11-21 17:25:57
Мiй син навчався в 2014р в унiверситетi на 1-му курсi. Проте змушений був залишити навчання не закiнчивши 1-й семестр. В цьому роцi вiн знову вступив до унiверситету. Проте нещодавно отримав бумагу з попереднього мiсця навчання, про те, що йому необхiдно сплатити 33 000грн. Вiдповiдно до постанови Кабмiну №658 вiд 26.08.2015р.
Наскiльки дана постанова э законною та як бути? У нас немаэ таких коштiв для сплати. А дитину вiдраховують з унiверситета.
Вiдповiдно до постанови Кабмiну № 658 вiд 26.08.2015 року, Ваш син мав взяти довідку за підписом керівника та головного бухгалтера навчального закладу із зазначенням фактичної середньої вартості навчання за рахунок загального фонду державного або відповідного місцевого бюджету одного приведеного студента у такому навчальному закладі у розрізі навчальних семестрів, тобто не за усі 5 років. Отже, сума відшкодування на нашу думку має бути значно меншою.
Автор: Владимир, Одесса2015-11-13 09:41:44
Сменный график работы оператора городской котельной 12 ч день - 24 ч отдых, 12 ч ночь и затем 48 ч отдых. По штатному расписанию должно работать 4 человека. Можно ли работать трем операторам, поделив ставку четвертого между ними если при этом график работы будет таким 12 ч день - 24 ч отдых, 12 ч ночь - 24 ч отдых. Спасибо.
Якщо працівниками буде письмово, у відповідних заявах на ім'я керівника зазначено згоду на роботу із понад нормовою роботою, яка перевищує сорок годин на тиждень, зазначено про таку згоду. То це право працівників, але і керівник, повинен розуміти усю відповідальність такої роботи, у випадку чп на об'єкті (раптова смерть, що причинило перевантаження, травма, тощо).
Автор: Анна, Суммы2015-11-02 11:07:17
Добрий день. Я являюсь працівников прокуратури районного рівня та займаю посаду спеціаліста першої категорії. На даний час перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. У звязку з сьогоднішніми реформами в установі проводиться реорганізація, та має утворитися міська прокуратура. Новий штатний розпис не передбачає займаної мною посади, вводиться посада провідний спеціаліст. Питання: чи може посада спеціаліста першої категорії і провідного спеціаліста розглядатися як рівнозначна?; і чи повинні мені запропонувати роботу в новоствореній установі?; чи я підлягаю звільненню після виходу з декретної відпустки?
По Вашому питанню можемо відповісти наступне: по-перше, відповідно до ст.184 Кодексу законів про працю України (КЗпП України), в період декретної відпустки Вас звільнити точно не мають права. Також відповідно до ст.32 КЗпП України, Вас повинні за два місяці повідомити (офіційно) що буде проведена реорганізація і Вам повинно бути запропоновано іншу роботу, яка підходить Вам за спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Окрім цього, нічого не зазначено про звільнення у зв’язку з реорганізацію не зазначено у ст.30 Закону України «Про державну службу».
На сьогоднішній день, відповідно до Постанови КМУ від 31 травня 2012 р. № 505 (з останніми змінами від 30.09.2015 р.) «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» - посада спеціаліста першої категорії наявна в штатному розписі. А тому на даний момент, будь яких конкретних дій вчинити не можна, можливо це лише чутки.
Страницы:  18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Следующая>>