Юридичні послуги в Києві від адвокатського об'єднання ЗАХИСТ ПРАВА Про об'єднання | Юридичні послуги | Юридичні консультації | Контакти | Блог юристів "Захист Права" | Житлове право | Господарське право | Сімейне право

Питання по темі: Право на спадщину

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Відповіді будуть надаватися по мірі надходження та можливості наших юристів. Гарантуємо відповідь для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Сторінки:  7 6 5 4 3 2 1 Наступна>> 
Автор: Олена, Київ2015-01-29 12:13:50
Ми вчасно не оформили спадщину. Пройшло 13 років. Які наші наступні дії та зразки заяв, якщо можна. Дуже дякуємо.
Вам потрібно підготувати позовну заяву до суду про поновлення строку на прийняття спадщини або визнання права на спадщину.
За правовою допомогою радимо звернутись до нашого адвоката в Києві за телефоном (067) 917-85-56.
Автор: Ярослава, Львів2015-01-29 09:56:41
Добрий день!У мене питання: видане свідоцтво на будинок (право власності) на померлу людину.Даний будинок я успадковую.У мене відкрита спадкова справа у державного нотаріуса. Вона каже ,що треба подавати позов до суду і визнавати недійсним свідоцтво на померлу людину. А потім вже на себе оформлювати? чи правильно це? Чи можна піти іншим шляхом? Дякую .
Не зрозумілі ким приходиться Вам померла людина, чому потрібно звертатись до суду, якщо у вас відкрита у нотаріуса справа про прийняття спадщини. Радимо Вам надіслати на нашу ел. пошту zahist.prava@gmail.com сканкопію або фотокопію документів для аналізу.
Автор: Степан, Ужгород2015-01-16 21:35:32
Розкажіть процедуру оформлення права на спадщину за заповітом та прва власності на нерухоме майно. Коли майно стає "де юре" твоє? Прохання вказати статті нормативних документів де це питання регламентовано. Дякую
Оформлення спадщини в Україні врегульовано ст. ст. 1216 - 1308 Цивільного кодексу України.
Після відкриття спадщини (тобто смерті спадкодавця (рідної людини)) близькі та рідні у 6 (шести) місячний повинні звернутись із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, за місцем відкриття спадщини.
Після спливу 6-ти місячного терміну нотаріус видає свідоцтво про прийняття спадщини усім спадкоємцям, у відповідності до визначених часток кожного у заповіті, якщо такий був або визначає за черговістю.
За період шестимісячного терміну нотаріус має визначити коло спадкоємців, чи не має судового спору між ними та визначити перелік усього майна, яке підлягає передачі у спадок.
Автор: Олена, Львів2015-01-15 16:23:50
Доброго дня!!!
Я дізналась про смерть батка, разом ми не проживали, батьки офіційно не реєстрували шлюб,у свідоцтві про народження батько не вказаний,є свідки що можуть засвідчити що я його донька. Батько жив із співменканкою та її сином, відносини не були зареєстровані...Останні 10 років батько жив у своєму будинку сам,його ніхто не опікував є свідки, що можуть це підтвердити. Чи є у мене шанс отримати спадщину яка залишилась після нього??? і що для цього необхідно зробити???
Вдячна за відповідь!!!!
Попередньо вважаємо, що шанси у Вас досить суттєві. Але потрібно більше інформації та документів які можуть підтвердити ваш родинний зв'язок (фото, свідоцтво про народження, архівні довідки, висновок експертизи ДНК, тощо).
Радимо звернутись за допомогою до нашого адвоката у Києві, який дистанційно надасть консультації щодо порядку дій, допоможе у підготовці та складанні документів (067) 917-85-56.
Автор: Юрій, Полтава2015-01-10 16:50:53
Мій батько спільно проживав з жінкою більше п"яти років, вона померла. В неї є племінник. Його мати і сестра померлої також померла. Мій батько, якщо доведе, що він жив з померлою, належатиме до четвертої черги спадкоємців. До якої черги належить племінник померлої? За правом представлення, виходить, що до другої, оскільки це право перейшло до нього від його матері й сестри померлої, яка теж померла. Чи правильно я розумію право представлення?
Роз"ясніть, будь ласка, це право представлення і до якої насправді черги спадкоємців належить племінник.
Дякую за відповідь.
Так Ви все вірно розумієте.
У відповіднсті до ст. 1266 Цивільного кодексу України, визначено, що внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Прабаба, прадід спадкують ту частку спадщини, яка б належала за законом їхнім дітям (бабі, дідові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Двоюрідні брати та сестри спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (тітці, дядькові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Якщо спадкування за правом представлення здійснюється кількома особами, частка їхнього померлого родича ділиться між ними порівну.
При спадкуванні по прямій низхідній лінії право представлення діє без обмеження ступеня споріднення.
За правовою допомогою можете звернутись до фахівців "Захист Права" по телефонам вказаним в розділі "контакти".
Автор: Олександр , Херсон2015-01-08 00:40:07
видане свідоцтво про право на спадщину за законом.
в свідоцтві міститься запис.
свідоцтво про право на спадщину на 2/4 частки вказаного майна видано дочці спадкодавця.
свідоцтво про право на спадщину на 1/4 частину вказаного майна ще не видано.
свідоцтво про право на спадщину на 1/4 частину вказаного майна ще не видано.
нотаріус повідомив що звертатись в БТІ на оформлення частини 2/4 майна, можна тільки після отримання всіма спадкоємцями свідоцтва на право спадщини.

Підкажіть будь ласка чому я не можу звернутись до БТІ для оформлення своєї частки, якщо інші спадкоємці не отримали свідоцтва на право спадщини за законом, і якщо вони не збираються отримувати свідоцтво на право спадщини, що робити?

Дякую за відповідь!
Ми можемо припустити, що є порушення з боку нотаріуса, але 100% твердження нам потрібно побачити дане свідоцтво. Тому, якщо у Вас є можливість вишліть сканкопію або фотокопію свідоцтва нам на електронну пошту з поміткою для адвоката Пирогівського Володимира Васильовича.
Автор: ігор петрович, Вінниця2014-12-28 19:32:55
Доброго дня , шановні юристи!Дайте будь-ласка відповідь на таке запитання: у моєї тьоті помер чоловік майже пів року тому,квартира була оформлена на ньому.При їх спільному проживанні вони квартиру приватизували і також оформили на нього.Тепер по його смерті чи повинна вона переоформляти право власності на квартиру на своє імя а також приватизацію.Якщо так, то чи це платна послуга і скільки приблизно це буде коштувати.Дякую Вам завчасно за відповідь.
Їй терміново потрібно звернутись із відповідною заявою до нотаріальної контори за місцем знаходження нерухомого майна про прийняття спадщини. Після спливу 6-ти місячного терміну після смерті чоловіка, нотаріус видасть свідоцтво про прийняття спадщини, яке і є правоустановлюючим документом на квартиру.
Вартість оформлення не повинна перевищувати більше 350 грн.
Якщо ж Вона пропустила строк на прийняття спадщини визначений ст. 1270 Цивільного кодексу України, їй потрібно звернутись до територіального суду із заявою про поновлення строку для прийняття спадщини.
Автор: Юрій, Полтава2014-12-24 21:54:54
Добрий день.
Хотів би отримати від вас консультацію з такого питання.
Мій батько жив у "цивільному шлюбі" дванадцять років, його співмешканка померла, заповіту немає. В неї була хата, успадкована від родичів за законом. Чи має мій батько право на це майно? Воно було оформлено під час їхнього спільного проживання.Якщо він має право на майно, то до якої черги спадкоємців він належить? У неї лишився племінник, до якої черги належить він?
Дякую за відповідь.
Якщо Ваш батько визнає цивільний шлюб через суд то буде мати право на нерухоме майно.
У відповідності до ст. 1264 Цивільного кодексу України, якщо суд визнає цивільний шлюб, буде мати право на четверту чергу право на спадкування за законом. Де визначено, що мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.
Автор: Євгенія, Вінниця2014-12-10 14:55:16
Моя матір до 2013 року постійно проживала у Вінниці. У 2013 переїхала до сестри у Крим на лікування, де і зареєструвала своє нове місце проживання. У 2014 році матір померла, де мені потрібно оформляти спадщину? Нерухоме майно матері у Вінниці. Куди мені звернутись я єдина спадкоємиця за заповітом і законом?
Зверніться до нотаріальної контори (приватної бажано) у місті Вінниця, із заявою про відкриття спадщини, якщо із дня смерті не сплинув шестимісячний термін.
До заяви долучіть:
- підтверджуючі документи щодо рідства;
- оригінал або завірену копію свідоцтва про смерть спадкодавця;
- копії документів щодо рухомого чи не рухомого майна.
Автор: Вікторія, Київ2014-12-04 15:33:41
У нас помер батько, який за документами є власником квартири, в якій ми проживаємо і прописані (ми - це мати і троє його повнолітніх дітей, а також його внучка 2,5 роки). Документи права власності втрачені (ми не можемо їх знайти). Що потрібно робити, щоб отримати право власності на квартиру? хто з нас може отримати це рпаво власності? скільки на це дається часу?
Вашій матері потрібно звернутись в нотаріальну контору щодо з'ясування, через єдині реєстри, наступну інформацію:
- кому належить квартира (в якій ви проживаєте) та на підставі, якого документа;
- чи не має заборони на відчуження, арешту, договору застави, іпотеки, тощо, на дане житло;
- подати заяву про прийняття спадщини (якщо після смерті батька не сплинув 6-ти місячний термін).
Дізнавшись у відповідності до якого документу батько перебував власником квартири, даний документ можливо відновити через орган, який його видав, або через БТІ.
Сторінки:  7 6 5 4 3 2 1 Наступна>> 


ВДЯЧНІСТЬ КЛІЄНТА - ЗАПОРУКА НАШОГО УСПІХУ
zahist-prava.com.ua       Розробка сайту © компанія "Захист Права"