“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Рукотвори - скарбниця майстрів Rambler

Питання по темі: Податкове право

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  5 4 3 2 1 Наступна>> 
Автор: Юрій, Рівне2016-02-10 20:04:15
Я підприємець 2 групи подав заяву у листопаді 2015р на звільнення від сплати єд.податку ( відпустку) у грудні 2015р ( попередня була у січні 2015 ).Розумів що можуть відмовити та потрібно було терміново лікуватись у стаціонарі. Ніяких повідомлень чи дзвінків не отримував. Хоча згідно із Законом Украіни "Про звернення громадян" моя заява повинна бути розглянута за 15 днів. Тобто до 20 грудня встиг би заплатить.Тільки 10.02.2016р ,через 2,5 місяці, отримав від інспектора ДПІ , дзвінок про те , що відпустка мені не надана і з мене штраф за несплату у грудні 2015 і ( що саме цікаве ) у січні 2016р тому,що оплачений мною єдиний податок за січеь з якогось дива перенесено як плату за грудень . Звичайно складається враження , що таке РЕАГУВАННЯ на мою заяву є навмисне . Тільки тому , що ДПІ м.Рівне порушила Закон "Про звернення громадян " я ( не знаючи того ) порушив ПК п.295.5 . Постанови на штраф не присилали.Якесь відчуття розводу ,відсутності логіки.Як діяти, порадьте.
Усі поставлені Вами питання у листі до нас, потрібно сформулювати у заяві на начальника ДФС м. Рівне, для того, щоб оскаржити їх дії та бездіяльність до вищого органу або суду.
Автор: Вікторія, Кіровоград2016-01-29 14:25:09
Доброго дня! Чи повинна сплачуватись орендна плата за землю в міську раду фізичною особою підприємцем, платником єдиного податку за площу магазину в багатоповерхівці.
Підприємець є власником магазину та сплачує в комунальне підприємство за утримання будинку встановлену плату.
Вам потрібно звернутись до міської ради із відповідною заявою про надання роз'яснення щодо сплати орендної плати, для того щоб в подальшому оскаржити дії останньої. Адже Ви не маєте договору щодо оренди землі, на багатоповерхівку має бути окреме рішення міської ради.
Автор: Інна, Рівне2016-01-28 18:10:30
Доброго дня, хотілаби розибратися в такому питанні. Я продала земельний участок в 2015 році заплатила податок 5процентів від оцінки земельного участка, Мені сказали прийти в податкову в 2016 році з копіями договору і квитанцією про оплату податку за продаж земельного участка. Хотілаби знати чого мені туди іти, і що я там маю робити. Дякую!
Скоріше всього для уточнення проведення угоди, з'ясування питання по військовому збору - 1,5 %, та даних щодо покупця.
Автор: Олександр, Львів2015-12-09 19:59:42
Якщо я пізно подав документи про пільги ( я дитина, позбавлена батьківського піклування) у ВУЗ в якому навчаюсь то чи можливо якось повернути "втрачені" мною гроші?
Не більше ніж чим за звітній період, тобто за поточний рік. Головне, щоб вуз міг провести повернення коштів через ДФС.
Автор: Станислав, Київ2015-10-21 10:52:39
Подскажите, как официально обратиться в налоговую, если была найдена ошибка при осуществлении проверки, но после срока в 10 дней? Я догадываюсь, что это письмо, но какое, форма, статья ПКУ, на которую нужно сослаться, чтобы получить ответ, а не отмазку. Вобщем как заставить их ответить на вопрос?
Вы правы в том, что Вам нужно по Вашему вопросу написать обращение в Государственную фискальную службу и отправить его ценным письмом с описью или же отнести лично в отделение фискальной службы в Вашей местности.
Ссылаться Вам нужно на ст. ст. 1, 5, 7 Закону Украины «Об обращениях граждан», а также на п. 76 Положения об Государственной фискальной службе Украины, где как раз и обозначено то, что данная служба рассматривает обращения граждан.
Автор: Наталка, Київ2015-06-26 23:23:42
Після одруження в 1997 р . я з моїм чоловіком та двома дітьми проживаю в будинку свекра який за домовленістю з ним ми розділили на дві частини, в одній з яких проживає мати і батько , в іншій ми . Документально поділ не оформлено за винятком тех.паспорта на газопостачання так як провели та відокремили газопостачання та електрофікацію.За роки проживання ми матеріально покращили стан хати та присадибної ділянки.(ремонти, побудовано гараж,господарські будівлі). Після смерті батька в 2015 р.залишився заповіт в якому вказано що певна частина належить дочці, інша-моєму чоловікові. Дружина батька 9свекруха)залишається проживати в своїй половинці . Крім мого чоловіка та його сестри ще є старший брат . Як правильно юридично оформити документи (при умові що і старший син претендує на частку) .
Так як наявний заповіт, то слід виходити із його змісту. І тут відразу хочемо зазначити, що виходячи із інформації, яку Ви надали, старший брат не зазначений у заповіті, а отже відповідно він не має права на частину спадку, навіть у вигляді обов’язкової частки (ч. 2 ст. 1235 та ч. 1 ст. 1241 Цивільного кодексу України).
Тому, спадкоємцями будуть Ваш чоловік, його сестра (а також, можливо свекруха, якщо вона визнана непрацездатною – ч. 1 ст. 1241 Цивільного кодексу України). Щоб все правильно оформити, необхідно звертатися до нотаріуса і подавати заяву на прийняття спадщини згідно ст. 1269 Цивільного кодексу України, але це, що стосується сестри. Тому, що Вам (чоловікові) це не потрібно роботи, адже Ви проживали разом із свекром, а тому, відповідно до ч. 3 ст. 1268 та ч. 1 ст. 1269 Цивільного кодексу України подавати заяву тим, хто проживав із померлим не треба. Потрібно просто отримати свідоцтво про право на спадщину (глава 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).
Отже Ваш чоловік автоматично вважається таким, що прийняв спадщину, а тому, можна просто оформлювати право власності на частку, відповідно до ст. 18, 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Автор: Марія Семенівна, Луцьк2015-05-15 10:41:39
підскажіть будь-ласка.Мій чоловік стоїть на біржі, але здав автомобіль в оренду, по якій ознаці бух.потрібен звітуватись ОДПІ, я вичитала що по 102 ознаці, але можна і по 106 ознаці, єсв із договору не отримується ,плачу податок.Питання чи має право стояти на біржі, бо стоїть питання вернути кошти.Обясніть.
Щодо Вашого питання про ознаку, то згідно додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, у Вашому випадку потрібно звітуватися потрібно по ознаці 106 (Дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду).
Що стосується того, чи можна стояти на біржі, то згідно п. 1 ч. 1 ст. 43 ЗУ «Про зайнятість населення» статус безробітного може набути особа, яка не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів.
А плата за оренду автомобіля є доходом, тому, що вона оподатковується. Підтвердженням цього є п. 5.20 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, де чітко зазначено, що до сукупного доходу сім’ї належать доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства.
Автор: олег, Київ2015-05-05 17:56:28
Доброго дня. Скажіть будь ласка скільки полатку у мене можуть утримати , якщо я працюю на 0.5 ставки , оклад 922 грн.. В мене пятеро маленьких дітей, жінка у відпустці.Дайте будь ласка відповідь . Дуже вам вдячний.
У відповідності до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 15% від бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2 - 167.6 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (12 180 грн. у 2015 році), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Автор: Віктор, Львів2015-04-02 15:13:37
Добрий день. Я переїхав в друге місто і не здавав звітів як приватний підприємець, відповідно і не робив фінансових внесків. Але розумію, що мені потрібно це виправити. Що мені робити?З чого почати?Чи великий штраф мене очікує?
У Вашому випадку, треба звертатися у відповідні органи, і дізнаватися про можливий вихід із даної ситуації, адже можливо у Вас були поважні причини виїзду з міста тощо, тобто не до кінця зрозуміла дана інформація щодо Вас.
Якщо ж говорити про штрафні санкції, то вони наступні:
1) за не подання звітності – 170 грн. За кожне таке не подання (якщо вже було протягом року накладено штраф у розмірі 170 грн, то повторно треба буде платити 1020 грн.) згідно ст. 120 Податкового кодексу України.
2) 20% від несплаченої суми єдиного соціального внеску (підпункт 2, п. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
Автор: Над1я, Київ2015-03-19 22:45:14
П1дскаж1ть, будь-ласка, у мое1* мами е земельний пай на 1,9га, ця земля не обробляеться, чи потр1бно платити податок за цю д1лянку земл1? якщо так, то в якому розм1р1?
Так, податок на цю земельну ділянку (пай) необхідно сплачувати, відповідно до підпункту 14.1.72. ст.14 Податкового кодексу України. Так, як Ваша мама являється власником даної земельної ділянки (паю), і не важливо чи використовується (обробляється) вона чи ні. Щодо розміру податку, то тут все буде залежати від того, яка нормативна грошова оцінка землі.
Сторінки:  5 4 3 2 1 Наступна>>