“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Рукотвори - скарбниця майстрів Rambler
Відповіді на питання з міткою "Сімейні відносини. Аліменти" Назад до списку судових рішень

Про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі

20 червня 2011р. 12:16

 

 Справа № 2-5689/11

Р І Ш Е Н Н Я  

іменем України

  "06" червня 2011 р.   Дарницький районний суд міста Києва в складі:

головуючого –судді                                                                                  Коренюк А.М.

при секретарі                                                                                              Столярець І.В.

з участю позивача                                                                                      ОСОБА_1

відповідача                                                                                                 ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа –ОСОБА_3, про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі, суд –

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі у розмірі 800 грн. 00 коп. щомісячно, посилаючись на те, що з 20 лютого 2009 року вона з відповідачем перебувають у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають сина –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільного з відповідачем господарства не ведуть, не живуть єдиною сім»єю, проживають за різними адресами з квітня 2010 року з тих підстав, що мають різні характери та погляди на життя, а тому шлюб не може надалі існувати. Син проживє разом з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач не працює, має нерегулярний дохід, проте не надає матеріальної допомоги, не приймає участі в утриманні та вихованні дитини, тому вона бажає отримувати аліменти у твердій грошовій сумі офіційно в примусовому порядку, що й стало підставою звернення до суду з даним позовом.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні, а відповідач визнав позовні вимоги частково –на розірвання шлюбу –погодився, на стягнення аліментів –частково, оскільки перебуває на обліку Солом»янського районного центру зайнятості м. Києва, отримує соціальну допомогу по безробіттю, тому, вважає, що визначена позивачем частка аліментів є неприйнятною до його доходу.

Третя особа - ОСОБА_3 в судове засідання не з»явилася, належним чином повідомлена про час та місце розгляду даної справи, про причини своєї неявки не повідомила. За таких підстав суд визнав за можливе розглядати справу у її відсутності, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши інші матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з»ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об»єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню із наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 20 лютого 2009 року (а.с.6). Від шлюбу мають сина –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7). Спільного з відповідачем господарства сторони не ведуть, не живуть єдиною сім»єю, проживають за різними адресами з квітня 2010 року з тих підстав, що мають різні характери та погляди на життя. Син проживє разом з позивачем та знаходиться на її утриманні.

Відповідач не працює,  перебуває на обліку Солом»янського районного центру зайнятості м. Києва, отримує соціальну допомогу по безробіттю, має регулярний дохід (а.с.15,16), а тому його стан здоров»я та матеріальне становище дозволяють йому утримувати сина. Крім сина ОСОБА_4, відповідач має на утриманні сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, якому сплачує згідно рішення Пролетарського районного суду м. Донецька від 18.02.2010 року аліменти у розмірі 1/6 частини від його заробітку (доходу) (а.с.24). З квітня 2010 року відповідач не надає матеріальної допомоги, не приймає участі в утриманні та вихованні сина ОСОБА_4, що не спростовується відповідачем, який пояснив, що не надає гроші позивачу, оскільки та витрачає гроші не за призначенням.

Даний шлюб для сторін є повторним.

Спільне життя сторін не склалося через відсутність порозуміння, різні погляди на вирішення сімейних проблем, ігноруванням налагодження сімейних відносин, що призвело до втрати почуття поваги та любові. З квітня 2011 року сторони не підтримують сімейно-шлюбні відносини, не ведуть спільного господарства, не мають спільного бюджету, проживають за різними адресами.

Від можливості призначення судом строку на примирення сторони відмовилися, вказавши про те, що подальше сімейне життя не є можливим, оскільки даний шлюб існує формально, а тому вони свідомо прийняли рішення про розірвання шлюбу.

Суд вважає, що сторони довели дійсність та незмінність  волевиявлення про розірвання шлюбу.

Відповідно до статті 112 Сімейного кодексу України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить інтересам одного із них.

Побудова сімейних відносин відбувається на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємоповаги та підтримки (стаття 1 СК України). Проте, судом встановлено, що вказані паритетні засади побудови сімейних відносин у даного подружжя відсутні.

Судом встановлено, що сім»я розпалась остаточно із-за непорозумінь, психологічної несумісності сторін, небажання відновити сімейні відносини, а тому подальше спільне життя сторін неможливе, збереження шлюбу є недоцільним та суперечить їх інтересам.

Вирішуючи питання про стягнення аліментів на утримання дитини та про визначення розміру аліментів, судом враховані наступні обставини: матеріальний стан позивача, який веде окреме господарство від відповідача, має окремий бюджет, не працює, та на утриманні якої знаходяться син, його стан здоров»я, потреби, та відповідача, який має регулярний дохід з липня 2010 року у вигляді соціальної допомоги по безробіттю (а.с.15, 16).

Згідно статті 180 Сімейного Кодексу (далі –СК) України батьки зобов»язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до частини першої статті 181 СК України способи виконання батьками обов»язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

Позивач просить суд призначити розмір аліментів на утримання дитини у розмірі     800 грн. щомісячно до досягнення сином повноліття. Суд вважає такі вимоги частково обґрунтованими й такими, що підлягають частковому задоволенню, оскільки судом встановлено, що відповідач має регулярний дохід, тому підстав для застосування ст. 184 СК України –немає, та, враховуючи той фактор, що відповідач має на утриманні сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, якому сплачує згідно рішення Пролетарського районного суду м. Донецька від 18.02.2010 року аліменти в розмірі 1/6 частини з усіх видів його заробітку (доходу), суд приходить до висновку про визначення частки розміру аліментів на утримання сина ОСОБА_4 у розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 08 квітня 2011 року, й до досягнення сином повноліття, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Підстав для відмови у їх задоволенні судом не встановлено.

Суд вважає, що визначена частка аліментів є прийнятною як для стягувача, так й платника аліментів з урахуванням прав третьої особи (а.с.24).

В разі винесення судом рішення про стягнення аліментів, згідно частини 3 статті 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом (частина перша статті 183 СК України).

Якщо платник аліментів, відповідно до частин 1, 2 статті 184 СК України, має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Відповідно до частини 2 статті 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 191 СК України аліменти на дітей присуджуються за рішенням суду від дня пред»явлення позову.

Позивач звернувсь до суду з позовом про стягнення аліментів на його користь на утримання дитини 08 квітня 2011 року, що підтверджується штемпелем на зазначеній позовній заяві (а.с.1). Тому із зазначеного дня підлягають відрахуванню аліменти з відповідача на користь позивача на утримання їх дітей.

При задоволенні позовних вимог з відповідача на користь держави підлягають стягненню державне мито в розмірі 51 грн. 00 коп. та 120 грн. 00 коп. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього - 171 грн. 00 коп., від сплати яких позивач була звільнена при зверненні до суду з даною позовною заявою, відповідно до пункту 5 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»та пункту 4 частини 3 статті 81 ЦПК України.

На підставі викладеного, статей 110-112, 180, 181 ч.3, 182, 183, 191 ч.1 Сімейного кодексу України та, керуючись статтями 10, 11, 57, 60, 88, 209, 213 - 215, 218, 83 ЦПК України, та пункту 1 частини 1 статті 367 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа –ОСОБА_3, про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі –задовольнити частково.

Шлюб, зареєстрований 20 лютого 2009 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у м. Києві, актовий запис № 82, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Києва, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 08 квітня 2011 року, й до досягнення сином повноліття, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 171 (сто сімдесят одна) грн. 00 (нуль) коп. судових витрат.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення через Дарницький районний суд м. Києва.

Особи, які брали участь у справі, але не були  присутні у судовому  засіданні під час проголошення судового рішення,  можуть  подати апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення  суду  набирає  законної  сили після  закінчення строку для подання апеляційної скарги,  якщо апеляційну скаргу  не було подано.  У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає  законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

  Суддя:                                                                                                           Коренюк А.М.

ЗАХИСТ ПРАВА
Відповіді на питання з міткою "Сімейні відносини. Аліменти" Назад до списку судових рішень