“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Рукотвори - скарбниця майстрів Rambler
Юридичний вісник. Статті та новини

Справедливий суддя

A A A
10 липня 2016р. 19:55
Адвокат "Захист Права"
Прочитавши заголовок даної статті хтось напевне подумає, що тут йдеться про героя із художнього твору або якогось закордонного суддю. Адже, більшість із нас, як у тій уже доведеній теоремі, давно закарбував у своїй півсвідомості, що судді в Україні, звісно ж не всі, але їх більшість, беруть хабарі, подяки, подарунки, стають на боці інтересу, прогинаються під адміністративним впливом безпосереднього керівника, вищого суду, політичних фігур країни, тощо. Одним словом, як би ми це не називали, так званий зовнішній вплив на внутрішнє переконання судді, що заважає йому виносити справедливі рішення не лише за внутрішнім переконанням, як це прописано в законі (див. ч. 1 ст. 212 ЦПК України), а й по совісті, істині, доклавши чимало зусиль та усю мудрість подаровану Богом.
 
Не рідко наші клієнти та і ми самі коли ведемо їх справи в суді потрапляємо в ситуацію, коли уже доказувати нічого, все і так зрозуміло, доказів в справі більш чим достатньо, усе і так на поверхні. Але суддя вперто не бачить порушень, а під час постановки питань, дає зрозуміти, що наших доказів буде не достатньо. Відчувається, що нашу сторону не чують, не дають до кінця довести свою думку, на кожне слово запитують чи є підтверджуючий документ про дані факти, в той час, коли опонентам вірять на слово, яке нічим не потрібно підкріплювати.
 
Тому, якщо вам знайоме вищеописане відчуття, і нутром відчуваєте несправедливість у суді, то радимо вам запросити на засідання журналістів із відеокамерою, для відео фіксації процесу.
Адже більшість справ, які слухаються в судах України – є відкритими. Суддя за клопотанням сторони справи має право винести ухвалу (рішення) про закрите судове засідання, тобто де окрім сторін по справі (позивач, відповідач, третя сторона, обвинувачений, потерпілий, експерт, перекладач, свідок, працівники суду та правоохоронців), більше нікого не має бути допущено до зали засідання. 
 
Частиною 7 ст. 129 Конституції України, ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та статті 7 і 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачають, що судовий розгляд та вирішення справ мають здійснюватись гласно й відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом.
Підставою для винесення ухвали (рішення) судом про закрите слухання справи є:
- якщо обвинуваченим є неповнолітній;
- справи, які містять державну таємницю із грифом “секретно” або у разі їх розголошення можуть призвести до нанесення шкоди інтересам держави;
- у разі забезпечення безпеки осіб, які взяті під захист;
- стосуються інтимного життя громадян їх сексуальної орієнтації;
- справи про зґвалтування, або стосуються приниження людської гідності, тощо.
 
Розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду виключно у випадках, передбачених законом (ч. 4 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ч. 2 ст. 27 КПК України, ч. 4 ст. 12 КАС України, ч. ч. 3-7 ст. 6 ЦПК України).
 
Отже, якщо ви відчуваєте, що уже буде винесено незаконне рішення, чи не задоволено ваше клопотання з формальних причин, радимо скористатися послугою журналісти проти корупції.
 
Звісно ж дана послуга є не безкоштовною, оскільки виїзд журналістів, а їх має бути мінімум 2 (дві) особи потребує витрат та часу, до того ж підготовку та подання офіційного запиту (клопотання) про фото/відео фіксування судового процесу під час слухання справи по суті.
 
Повірте нашому досвіду, ситуація кардинально змінюється (суддя більше не повишає голос, задовольняє клопотання, не відмовляючи по формальним причинам, прислуховується до думки учасників і головне виносить справедливе рішення суду. Яке є вкрай важливою складовою верховенства права в Україні.
Ключові слова: ЗМІ у суді, журналісти у суді, відеофіксація процесу журналістами справи у суді