Legal services in Kiev from the bar association RIGHT PROTECTION About us | Legal services | Legal advice | Contacts | Blog Lawyers "Right Protection" | Housing Law | Commercial Law | Family Law

Questions tagged: Житлове право

Get advice >>
Pages:  << Prev 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Next>> 
Автор:  Ольга, Cherkasy2015-06-23 21:34:33
Будь-ласка, допоможіть вирішити наступну ситуацію.
Мешкаємо у квартирі, що знаходиться у двоповерховому будинку (всього 16 квартир). Будинок був побудований ще в 1938 році. Ремонт в будинку останній раз проводився в 1974 році. На сьогоднішній день будинок знаходиться в аварійному стані (заключення про це не маємо, але на будинку утворилась тріщина). Зверталися неодноразово в ЖКХ і міськвиконком, отримали відповідь - не маємо коштів на ремонт. Боргів по квартплаті у мешканців нашого будинку немає, виникає питання - куди йшли наші кошти за ці всі роки?
На зборах мешканків будинку вирішили виходити із ЖКХ і приєднатися до ОСББ. Жоден ОСББ не готовий нас прийняти, так як ми виявляємось для них дотаційними. Створювати свій ОСББ теж не вигідно.
Нам запропонували стати на облік до вуличного комітету. В такому випадку ми повинні зняти будинок з обліку в ЖКХ і стати на облік вуличного комітету. В такому випадку ми не будемо сплачувати кошти на рахунок ЖКХ і за ці кошти можемо починати проводити ремонт будинку. Чи буде правомірним наш вчинок? Можливо є якась інша альтернатива, адже далі платити гроші в ЖКХ і за свої кошти проводити ремонт не реально. Дякую!
Ми все ж таки рекомендували б Вам створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Пояснюємо:
1) великих затрат це не потребуватиме, частки вкладів визначаються об’єднанням (ст. 20, 21 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі – Закон));
2) У Вас буде багато прав, як у об’єднання, які Ви зможете направити у потрібне Вам русло, наприклад: здавати в оренду допоміжні приміщення та інше спільне майно багатоквартирного будинку тощо (ст. 16 Закону);
3) ну і саме головне, згідно п. 5 ч. 1 ст. 16 Закону, Ви як об’єднання матимете право - виступати замовником робіт з капітального ремонту, реконструкції багатоквартирного будинку.
Хочемо зауважити, що ОСББ з самого початку і планувалося запровадити для того, аби громадяни могли ефективніше управляти, ремонтувати та доглядати за своїми будинками, а тому потрібно використовувати таку можливість.
Автор: Марія, Khmelnitsky2015-07-03 00:01:56
Доброго дня! Допоможіть будь ласка вирішити таке питання. Мій дідусь отримав від колишньої державної організацію квартиру по договору.Після терміну договору, він мав право її приватизувати. Але після закінчення терміну дії договору(через 8 років) фірма її приватизувати не дала можливості, адже фірма з державної власності перейшла у приватну власність. Новий договір ми не перезаключали. Живимо у квартирі вже більше 14 років (хоча прописаний один дідусь). Ми її брали після будівництва, без ремонту. За стільки років обжили квартиру, неодноразово робили ремонт і вчасно платимо комунальні платежі. Підскажіть будь ласка, чи маємо ми право на квартиру???
По Вашому питанню можемо сказати наступне: щоб якісно і обґрунтовано Вам відповісти – потрібно бачити договір, про який Ви згадували. Але в цілому можемо сказати, що приватизувати, звісно, можна лише квартиру, яка належить до ДЕРЖАВНОГО житлового фонду, а не до приватної власності певної юридичної особи (ст. 1 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»).
Автор: Олександр, Odessa 2015-07-18 19:24:06
здраствуйте я купляю дом в деревне докуметы оформляются очень долго хазяйка хочет деньги наперёт мотевируя тем што долар скачет и пока докуметы будут готовы та сума на яку мы договорылысь (в грывнях) за ней уже ничево не купиш .Як правельно составыть розпыску що я дал денги а вана обезуется зделать мне докумены .Очень боюсь што возмуть деньги и скажут жыви ид делай з домом што хоч.
Вам лучше всего оформить договор предварительных действий сторон, который обязательно заверяется нотариально. По поводу правильности написания рассписки, она должна иметь, все паспортные реквизиты, налоговый код, подпись, свидетелей.
Автор: Ігор, Vinnitsa2015-07-22 12:43:42
Така ситуація дідусь хоче залишити будинок мої мамі, як зробити правельно шоб мамен брат неміг його оспорити, він пенсіонер.
Нехай дідусь оформить нотаріально на Вашу маму договір дарування на будинок.
Автор: Ігор, Vinnitsa2015-07-22 12:55:50
скільки коштує оформити дарствине
Ціна договору дарування залежить від оцінки нерухомого майна, кількість років володіння власника майном (від 1 до 3 років - 5%, більше 3 років - 1%, оподатковується), та ціна послуг нотаріуса.
Автор: Сокур Анна, Odessa 2015-07-25 22:59:18
Ми з 1 грудня 2007р. живемо в гуртожитку заводу на якому працює чоловік,ордену немає, лише останні 3 роки є договір аренди та стала сума оплати, до цього жили безкоштовно є свідки будівельники з Чернівців, які тоді теж жили. За ці роки змінили 3 кімнати так як народилися дві доньки, одна з яких дитина-інвалід, я вчитель але на квартирній черзі не стою. Сьогодні йде мова, що все майно і територію заводу забирають за кредити. Чоловіка переводять працювати в фірму. Що ми можемо зробити, щоб не залишитись на вулиці?
Якщо у Вас ордера не було, та Ви із дітьми не мали реєстрації, то рано чи пізно усіх буде виселено. Одне єдине, що може допомогти у Вашій ситуації, якщо у такому положенні опинилась не одна сім'я, і буде колективне звернення до місцевої адміністрації (виконавчої влади), оприлюднення через засоби масової інформації для резонансу.
Автор: Cаша, Uzhgorod2015-07-30 13:25:23
Подав на розлучення
Жінка проживає окремо разом з дитиною в квартирі своїх батьків
Хочу виписати її із своєї (батьківської) квартири
Як це зробити
Дякую! Олександр
Власник квартири (батько) має подати письмову заяву до паспортного столу (Міграційної служби) про зняття з реєстрації особи. На яку має отримати:
- підтвердження про зняття з реєстрації особи;
- письмова відмова про зняття з реєстрації особи.
У випадку письмової відмови, маєте право подати позовну заяву до суду щодо втрати особою на користування житлом, де Міграційна служба буде третьою особою.
Автор: Володимир Васильович, Dnepropetrovsk2015-08-02 11:52:34
Я з братом є співвласниками горища над будинком, в якому ми маємо відповідно 25 % та 75 % власності. Ми пробуємо «мирно» розділити це горище. При цьому він вимагає розділу в процентному відношенні, як і в будинку, а я – порівну. Як має бути по закону? Який правовий документ нам треба прочитати?
Якщо розмір часток у праві спільної часткової власності не встановлений за домовленістю співвласників або законом, він визначається з урахуванням вкладу кожного з співвласників у придбання (виготовлення, спорудження) майна. Співвласник має право на відповідне збільшення своєї частки у праві спільної часткової власності, якщо поліпшення спільного майна, які не можна відокремити, зроблені ним своїм коштом за згодою всіх співвласників, з додержанням встановленого порядку використання спільного майна. Співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності (ч.2 - 4 ст. 357 Цивільного кодексу України).
Автор: Оксана, Lviv2015-08-31 20:45:17
Доброго дня!
Я живу в будинку власному на другому поверсі(його немає в плані),а моя сестра на першому.В будинку прописані:я,сестра,моя дитина,мама моя,сестри діти і онуки.І коли пішла справа до розподілу майна сестра не хоче ділити будинок по половині, а говорить що все що будеш мати це четвертина будинку або взагалі нічого.
І що пропонуєтее робити в даній ситуації?
Не зовсім зрозуміло, що Ви маєте на увазі під висловом «його в плані немає»… Якщо те, що другий поверх є само будовою, то тут взагалі Ви не зможете доводити десь, наприклад в суді права на цю частину будинку.
А що стосується в цілому ситуації, то тут головним є те, чи є у Вас конкретно свідоцтво про право власності на будинок чи частку в ньому… Адже відповідно до ч. 1 ст. 317 Цивільного кодексу України, тільки власник майна має право розпоряджатися майном. Тобто «прописка» (реєстрація) тут не має ніякого значення. І якщо Ваша сестра є власницею будинку на підставі свідоцтва про право власності, то вимагати тут щось буде складно.
Автор: Максим, Dnepropetrovsk2015-09-03 16:07:09
Які документи я маю оформити для встановлення сонячної батареї на даху багатоповерхівки та чи можу я продавати надлишок енергії (м. Кривий Ріг)?
У Вас мінімум має бути дозвіл балансоутримувача та Департаменту архітектури і будівництва, не говорячи уже про письмовий дозвіл мешканців будинку.
Pages:  << Prev 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...1 Next>> 


GRATITUDE CLIENT - THE KEY TO OUR SUCCESS!!!
zahist-prava.com.ua       Developed by © company "RIGHT PROTECTION"
Каталог юридических компаний Украины | Каталог предприятий